N°. 1092. Zaturdag 12 September. Binuenlandsch Nieuws. Dc*e Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, eu frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Notn- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels f ((.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam eu Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u, 17 in.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 3 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Boiegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Ding9dag en Woensdag 's morgens 9J u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag 6J u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u, van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags ta 5£ u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Ndeuwstrgat's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddag te 3 u. 15 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. j> IlijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks vao 1\ uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag fa LI uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des.Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie it open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect it U tpreken op het Raadhuit, eiken werkdag van 't morgens 12 1 uur. Kautoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijoten dagelijks van 91 uur en van 36 uur; vau 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Teteringenarr. Breda, de candidaat-notaris J. A. J. de Boy van Zuijdewijn te Breda; tot kantonrechter te Loenen Jhr. Mr. J. B. Strick van Linschotengriffier bij het kantongerecht te Amersfoort, en tot griffier bij het kantongerecht te Kampen Mr. L. F. Ballot, griffier bij het kantongerecht te Ootmarsum; tot burgemeester der gemeente St. Philipsland J. VV. del Campo genaamd Camp; der gemeente Leusden en Stoutenburg F. L. baron van Hardenbroek van Lookhorst en der gemeente Eersel A. J. Hoebens. Naar wij vernemen, zijn bij de maatschappij voorde exploitatie der Staatsspoorwegen benoemdtot districts-in- specleurs a. der Noorderlijueastandplaats Harliogen, de heer C. Gischler, thans stations-chef van den Nederlandschen Bijnspoorweg te Amsterdam en b. der Zuiderlijnen stand plaats 's Gravenhagede heer J. W. B. Gerlach, thans amb tenaar bij de Staatsspoorwegen te Amsterdam en voorts tot magazijnmeesters a, voor de Noorderlijnenstandplaats Har- lingen de heer H. J. D. Doorman, thans magazijnmeester van den Ned. Bijnspoorweg te Utrecht, en b. voor de Zui derlijnen de heer H. Cavras. Naar men verneemt, zal Z. M. Koning Dom Ferdi nand van Portugal tot Zaturdag 12 dezer in de residentie verblijven. I-— De Gemeenteraad van Zierikzee heeft besloten van de beslissing der Gedeputeerde Staten van Zeeland tot toela ting van vijf der zes raadsledendie bij de laatste verkie zing een volstrekte meerderheid van stemmen hadden ver kregen te komen in hooger beroep. De Gemeenteraad van Dordrecht heeft besloten de 2de afdeeling van het Gymnasium opteheffen en dat tot de stich ting van een Bijks hoogere burgerschool aldaar het noodige zal worden beproefd. De hoofdcommissie voor het Nationaal gedenkteeken zal, zoo als vroeger werd medegedeeld, eerst Donderdag 17 dezer, te 'sHage een nadere en waarschijnlijk beslissende bijeenkomst houden. Men verneemt, dat al de voorstellen van Z. K. H. Prins Frederik door verre de meerderheid der plaatselijke commissiën zijn aangenomen en dat door der plaatselijke commissiën het verlangen ia uitgedrukt dat in de eerste plaats gevolg worde gegeven aan de stichting der Nationale ambachtsschool. De commissie tot regeling der godsdienstige en Nationale feestviering van 17 November, bij gelegenheid van het leggen van den eersten steen voor het in de residentie opterigten monument, is onder voor zitterschap van den burgemeester der residentie ten raad- huize te 's Hage vergaderd geweest en heeft haar voorstellen bereids ingediend. Ook de commissie tot voorbereiding der uitteschrijven prijsvraag heeft zich dezer dagen van hare taak gekweteu. Aan het.bureau der hoofdcommissie heerscht steeds de grootste bedrijvigheid. Dagelijks komen er reeds bijdragen in, o. a. moeten er ook uit Australië en van de westkust van Guinea reeds niet onbelangrijke giften zijn ontvangen. De inspecteur van de geneeskundige dienst der latid- magt- heeft alle genees- en heelkundigen Nederlanders van geboorte, die genegen zijn om de betrekking van adsistent- chirurgijn in de gevangenissen te Leeuwarden te vervullen, verwittigd, dat zij zich, bij verzoekschrift, op zegel geschre ven en portvrij intezenden, voor den 30sten dezer aan hem inspecteur kunnen aanmelden. De heer Jongstra heeft het volgende in de Provin ciale Friessche Courant bekend gemaakt: //Het besluit der kiezersvergadering te Dockumom mij de kandidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer aantebiedenheeft mij zeer verrast. Ik betuig gaarne zeer gevoelig en erkentelijk te zijn voor het, gelijk voor menig ander, blijk van sympathie en ver trouwen mij met betrekking tot die kandidatuur dezer da gen gegeven. Het genoegen, dat mij daardoor anders zou zijn veroor zaakt, is mij echter geheel verbitterd, door de noodzake lijkheid, waarin ik mij bevond, om voor die kandidatuur te bedanken. Ik meen de voornaamste reden waarommet een enkel woord aan de kiezers te moeten verklaren. Mijn eigen belang zou ik bereid zijn ter zijde te stellen maar ik kan en mag niet ter zijde stellen mijne ,pligten Vele en gewigtige zaken en belangen van anderenaan mijne zorg toevertrouwd, zou ik aan gevaar, ja, aan ge.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1