Men Vraagt NEERLANDSCH KOFFIJHUIS, Mr. Ie Vicomte de MAGNUS, Buitenlandsch Nieuws. B. J. van Eyk te Deventer, W. Francken te Botterdam Dr. G. van Gorkom alhier, B. ter Haar te Nijmegen, Dr. H. G. Hagen alhier, H. J. E. van Hoorn te HoornE. J. P. Jorissen te GroningenT. C. A. Pantekoek te Schie dam, J. Posthumus Meyjes te Groningen, J. C. Tol te Meppel, H. de Veer te Delft en W. P. Wolters te Har- lingen. Te Heen vliet i3 beroepen de kandidaat van Loenente Houtrijk en Polanen de heer Dr. M. A. N. Rovers. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 60°, des avonds te S uur 5 8°, te 10 uur 56°. Woensdag morgen te 5 uur 55°, te 8 uur 59°, te 12 uur 64-°, 's namiddags te 4 uur 62°. Ter gelegenheid van de aanstaande viering van den Slag bij Leipzigzal de Senaat van Hamburg het plan ia uitvoering brengen tot stichting van een ondersteuningfonds voor hulpbehoevende weduwen der strijders van het Han- zechich legioen, of van de burgerwacht der jaren 1813 en 1814. De nieuwe synagoge te Berlijn overtreft in grootte en pracht de voornaamste synagogen in Europa, zelfs die te Pesth, Weenen en Keulen. Het gebouw heeft van binnen vijf groote en vijf kleine koepels, die hun licht van boven ontvangen. De Tübingsche professor en bibliothecaris Dr. Emanuel Tafel is den 29sten Augustus in de badplaats Razatz, in den ouderdom van 67 jaren overleden. -Een Fransch dagblad deelt mededat een man in de omstreken van Parijs wonendehet vorige jaar uit Azie was teruggekeerd met zulk een hevige en aanhoudende koorts dat men schier eiken dag zijn dood verwachtte. Nu acht dagen geleden sloeg de bliksem des nachts door den schoor steen in zijn slaapkamer, verbrijzelde daar eenige meubelen en sloeg het venster weder uit. Sedert dien nacht is de koorts verdwenen en neemt de man in krachten toe. In den morgen van den 3 den dezer woedde te Mar seille een vreesselijk onweder, met zoo hevigen stortregen vergezeld, dat de straten der benedenstad binnen weinige oogenblikken als in een stroom herschapen waren. Spoedig daarop keerde de wind naar het Noordenen had men op nieuw schoon weder. Men verzekert, dat Frankrijk borg stelt voor een nieuwe Mexicaansche leening, groot 76 millioen. De Patrie deelt zeer ongunstige berigteu uit Mada gascar mede, die het langs buitengewonen weg ontvangen heeft. Den 13den Julij werd door de Sakalavas, die den dood van Radama willen wrekeneen veldslag aan de Hóvas geleverd, waarbij laatstgenoemden niet minder dan 4000 man verloren. De Sakalavas zijn daarop het land verder bin nengedrongen en bedreigen Tananarive. De opperbevelhebber der Hova3 heeft wel is waar versterking ontvangenmaar zij wordt onvoldoende geoordeeld om de legermagt der Sa kalavas in bedwang te houden. Uit Savoije verneemt men het volgende verschikke- lijke voorval: Pierre Raymond, herbergier en gemeente-bode van beroep, in de stad Bozel, verkeerde sedert geruimen tijd in geldverlegenheid, en als een gevolg daarvan, lag hij nog al dikwijls overhoop met zijn jonge vrouw. Den 27sten Augustus ontving hij twee tonnetjes buskruid, met welker verder transport hij belast was. Reeds des middags vertelde hij aan zijn gasten in de gelagkamer, dat hij met zijn huis in de lucht zou springen; men hield dit echter voor gekscheren en had weinig vermoedendat het vreese- lijke ernst zou worden. Vroeg in den volgenden morgen werd de geheele bevolking van het stadje door een gewel dige ontploffing opgeschrikt. Het huisje van Raymond was werkelijk in de lucht gesprongen onder de rookende puin- hoopen vond men zes lijken. Raymond zelf, zijn 23jarige vrouw, zijn 4jarig kind, de dienstmeid van het gezin en twee daglooners waren de slagtoffere geworden van deze gruwelijke daad. De vensters van de in de nabijheid staande huizen werden verbrijzeld. Te Portsmouth werd op de verjaring van den geboor tedag van Z. K. H. den Prins van Oranje door het wacht schip de Nederlandsche vlag geheschen en ten 12 ure door het garnizoen een Koninklijk salvo gelost. Men verdiept zich in gissingen naar de redenen dezer buitengewone manifestatie. Eerstdaags zal te Londen een geding worden voort gezet, dat terecht de grootste belangstelling wekt. Eenige dagen geleden namelijk werd een Engelsche visschersboot met voorbedachten rade door een Franschen schooner over zeild. Toen de visschers pogingen in het werk stelden om aan boord van de schooner over te klimmenwerden zij vrees selijk mishandeld door het Fransche scheepsvolken wel met dat gevolg, dat een der visschers, op een gewelddadige wijze door een handspaak verminkt, zijn dood in de golven vond. De Fransche kapitein en eenige van zijn volk zijn in hechtenis genomen. Te vergeefs zoekt men naar de aanlei- dende oorzaak voor zoodanig een gewelddadige handelwijze van den kapitein der Jantalina, die als super-carga eenigen tijd handel heeft gedreven op de noordwestkust. OFFICIEEL IVIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Cornells du Croixwonende al hier, om in het huis in de Korenbrugsteeggeteekend Wijk IV, N°'. 44, een zilversmidsvuring te mogen doen plaatsen. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incommodoopgeroepenom zich in hun belang te vervoe gen op het Raadhuis dezer gemeenteop Donderdag den lOden dezer, des voormiddags te 11 uur. Adverteiiliêii. Zeer gevoelig voor de vele blijken van deelneming, mij bewezen, bij het on geval op den 13den Augustus j.l. over komen zoo betuig ik bij deze ook namens mijn Echtgenoot en Kinderen mijnen op- regten dank. W. HOOGENSTRAATEN. in deze Stad, ter OVERNAME, eene KRUIDENIERS- en TNÜAKSAFFAIRE, of een fatsoenlijk Huis in Huur daar- j toe geschikt, om later bij bevalling in Koop te kunnen" overnemen. Verzoeke I volledige opgaaf van het een en ander. Adres met franco Brieven onder Letter. Z. aan het Bureau 'van het Leidsch Dagblad. HAARLEIDIE R STRAAT. Jeadi et Vendredi, 10 et 11 Septembre. PAR EXTRA-ORDINAIRE. 9 DONNEE EAR Physicien, Cartomancier, Malhemalicien de S. 31. l'Empereiir des Francais et des Tliéfttres de Paris. Et surnommé par ses experiences de Magnétisme, Spiritisme et Biologie, le Nouveau Sorcier du XIX Siècle. Entrée 49 Cents. On commencera a 9 heures. *jy Les succes, obtenus par Mr. le Vicomte de MAGNUS a la Haye aux Bains de Mer de Scheveningue, a Utrecht et dans les premières villes de la Hollandelui fond espérer, que la société répondra a son appèlrien ne sera négligé pour rendre ces séances des plus Brillants. TETMOFF.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3