MET 40 STAALPLATENVANNE3ERLAX03CHE GRAVEURS. Buitenlandsch Nieuws. Een COLPORTEUR, BIJBELLEZING van het Oude en Nieuwe Testament, Advcrteiitiën. Christelijke Helangren. dat plantaadjes en huizen voor spotprijzen verkocht worden. In de laatste weken hebben onderscheidene verkoopen plaats gehad, die zeer hooge prijzen hebben opgeleverd. Om iets te noemen: Een stuk openliggende grond dat vóór drie jaar voor f 500 was gekocht, is nu verkocht voor f 2400. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 64°, des avonds te 8 uur 60°, te 10 uur 57°. Dingsdag morgen te 5 uur 55°, te 8 uur 59°, te 12 uur 60°, 's namiddags te 4 uur 61°. Donderdag kwam een fatsoenlijk gekleede vrouw, on geveer 40 jaar oud, in allerijl aanloopen, op het oogenblik dat de spoortrein van Deutz vertrekken zouom van dien trein gebruik te maken en naar Trostdorff te vertrekken doch voor zij een wagen bestegen hadstortte zijdoor een beroerte getroffendood neder. Men heeft nog niet kunnen ontdekken wie zij was. Op denzelfden dag is een insgelijks onbekend heer van de brug over den Rijn bij Keulen in de rivier gesprongen en niettegenstaande twee bootjes naar de plaats roeiden, spoorloos verdwenen. Hij had zijn hoed en waudelstok op de brug achtergelaten. Niettegenstaande ieder te Weenen erkend dat de re sultaten van het vorsten-congres niet aan de gekoesterde verwachtingen hebben beantwoordwas toch de geestdrift van de bevolking dier hoofdstad en der vele tienduizenden van alle zijden uit de omstreken toegestroomd om den Keizer bij zijn komst te Weenen te begroeten, inderdaad voorbeel deloos. De oorzaak hiervan moet niet zoozeer gezocht wor den in hetgeen de Keizer te Frankfort heeft tot stand ge- bragt, maar voornamelijk in het bewustzijn, dat nu voor goed is gebroken met het absolutisme, dat hij een krach- tigen waarborg heeft gegevendat daar te lande zal worden voortgegaan op den weg van vooruitgang. Men heeft het bewijs willen gevendat op hooge waarde wordt geschat hetgeen de Keizer heeft gepoogd in het leven te roepen om den wille van het beginseldat daarbij ten grondslag was gelegd. Dat de Keizer door de ontvangen welkomst zeer was geroerd, hiervan gaf hij de duidelijkste blijken in zijn rede aan den burgemeester en in de wijze waarop hij de vreugde-kreten der menigte beantwoordde, op zijn weg van het station naar het paleis. Het Pratersfeest is bijgewoond door 240,0 00 perso- sonen; de entree-gelden hebben bedragen. 60,000 fl., de kosten 30,000 fl., zoodat een som van 30,000 fl. ten bate der noodlijdenden is overgebleven. Er is te Brussel een doosje opgegraven waarin zich een zilveren horlogie en een meisjesportret bevondmet een nog goed leesbaar met potlood geschreven briefje, waaruit blijkt, dat een en ander daar den 24sten September 183 0 werd verborgen door een militair, die het voorgevoel had dat hij dien dag sneuvelen zou. De man moet werkelijk ge sneuveld zijn, daar hij anders zijn kleinen schat wel zou hebben opgedolven. Het briefje draagt de onderteekening van Ed. van den Doren, sergeant bij de jagers der garde, lste batailllon 2de compagnie, en behelst het verzoek, dat ieder die het doosje vinden mogt het zou bezorgen aan den heer Frederik de Wolf,' Ganzengracht te 's Gravenhage. Het doosje is thans in het bezit van den heer Anspachwaar nemend burgemeester. Zondag had te Brussel in de straat des Champeliers een vrij zonderling voorval plaats. Een horologiemaker, die in die straat woont, had verscheiden pendules te verzenden en, daar zijn voorhuis te klein was om ze behoorlijk inte- pakkendoet hij dit voor zijn huisdeur. Zij waren in een mand behoorlijk met stroo en ander emballage ingewikkeld en de eigenaar was juist naar binnen gegaan om een dek kleed te halen, toen de vuilnisman, voorbij komende, door het stroo, dat bovenop alleen zigtbaar was, bedrogen, het voor een mand vuil houdende, heel eenvoudig de mand opnam eu den inhoud in zijn kar stortte. Gelukkig waren de pendules zoo goed ingepaktdat er weinig aan bescha digd werd. Talrijke Engelschen hebben te Parijs aan den dieren temmer Crockett vóór zijn vertrek een afscheidsdiner gegeven. Zij hebben evenwel het aanbod van Crockett van de hand gewezen, om zijn leeuw, voor wien3 fatsoenlijk gedrag hij instond, in vrijheid aan het diner te doen deelnemen. Crockett begeeft zich naar Weenen en vervolgens naar Konstantinopel. Dezer dagen is een steenkolenmijn nabij Wellington door een onbekende oorzaak in brand geraakt; om het vuur te dooven is men thans bezig water in de mijn te pompen en bestaat zelfs het voornemen om de zee er binnen te laten. Te Tumbridge Wells is 11. Zaturdag een man gear resteerd, die, ofschoon verklarende de Koning van Engeland te zijn, zich met het vragen van aalmoezen bezig hield. De bedelende vorst werd als bedrieger en vagebond tot 3 maan den gevangenzetting veroordeeld. F F <C 1 85 K L NlKliWS. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat de ingevulde Patentbladen over het dienstjaar 1863 en 18G4, voor de eerste vijf Wijken, ter Secretarie dezer gemeente verkrijgbaar zijn, dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des voor- middags 10 tot des namiddags ten 1 uur. Men vraagt voor een nieuw Tijd- sclirlft bij voorkeur een jong mensch. Adres in persoon aan het Bureau van dit Blad. een TWIJKMOLUN 'TE KOOP van 44 Spil len direct te gebruiken en wel aanstaanden Donderdag, Erfhuis Hooglandsche Kerkgracht. VEREENIGINO door den Heer T. M. LOOMM van Amsterdam op Donderdag 10 September 1863 des avonds ten half acht ure ZAAL, Noobdeinde. Bij H. C. A. CAMPAGNE, te Tiel, ziet op heden het licht de lste Aflevering van DE P R A C II T U a T U A W S3, VOOR ALLE STAXliKX VAN AL DE KANONYKE BOEKEN VOLGENS DE STATEN-OVERZETTING. De eerste aflevering bevat 3 bladen gr. 4° van 16 pag. en 3 Platen en kost JJ'/, Cts. De prijs van den completen ISIafSCEL met 40 KEURIGE STAAL PLATEN zal in geen geval meer dan den voorbeeldeloos lagen prijs van f ?.50 bedragen. In 2 jaren tijds zal de BIJBEL compleet zijn, zoodat men tegen eene uitgave van 7 '/2 Cts. per week in 2 jaren tijds in het bezit komt van eene PRACHTUITGAVE van het Beste Boek, een wezenlijk sieraad voor de huiskamer. Alle boekhandelaars nemen bestellingen aau.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3