N°. 1089. Woensdag 9 September. Binnenlandse!] Nieuws. LEIDSC Üexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderiyke hom mers Vijf Cents. Prijs der Advertentién 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct*. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveuhageDelft, Schiedam eu Botterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 in.; 3 u. 49 ra.j 6 u. 9 m.; 9 u. 19 in.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 ra.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 n. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats ütrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrij lag en Zaturdag 's middags 12} n.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van LeiJsn vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat; 's morgens te 7 u. 45 in. ea te 11 n. 10 tu., 'i namiddags te 3 u. 45 ra. 'savouds te 8 u. 10 ra. Oost-Iudiiohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelgks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. J. Luzac als 2de luit. bij de dienstd. schutterij alhier en in diens plaats benoemd P. A. du Buisson de Jonge, thans sergeant a la suite; voorts eervol ontslag en pensioen verleend aan den generaal-majoor J. W. Gruneboschals lid van het hoog militair gerechtshof, ingevolge zijn aan vrage, met rang van luit.-gen., en in zijn plaats benoemd den generaal-majoor W. H. Doormandirecteur in de eerste art. directie. - Naar men verneemt, wordt Z. M. de Koning den 15den dezer van HD. buitenlandsche reis in de residentie terug verwacht. Z. M. zal, naar men verzekert, nog de wedrennendie dezer dagen te Frankfort zullen plaats heb benbijwonen. Z. K. H. de Prins van Oranje is Zondag uit de re sidentie naar Venlo vertrokken, ten einde als inspecteur- generaal over het wapen der kavallerie, een inspectie te houden over het regement dragonders aldaar, van waar HD. de overige regementen dragonders zal gaan inspecteren. Z. K. H. wordt door HD. adjudanten Jhr. de Koek en van Ittersum vergezeld. De Koning van Pruissen heeft thans concessie ver leend voor den aanleg van den spoorweg tusschen Venlo en Gladbach. De graaf de Seisalgezant van Z. M. den Koning van Portugal bij de hoven van Nederland en Belgie, heeft Zondag korten tyd in de residentie doorgebragt om ver trekken te bestellen voor de komst van zijn souverein te 'sHage, waarna de graaf zich tot hetzelfde einde naar Am sterdam heeft begeven. Z. M. zal vermoedelijk te Arnhem aankomenen aldaar door den gezant worden ontvangen. Naar men verneemt, heeft de Minister van Koloniën aan de Tweede Kamer ingezonden het wetsontwerp tot re geling van het beheer en de verantwoording der koloniale geldmiddelen. Dit ontwerp zal dus in de nieuwe zitting dadelijk in behandeling komen. Met den löden dezer zal de winterdienst van den Ned. Rijnspoorweg een aanvang nemen. De tentoonstelling van metalen in de Teeken-Akade- mie te 's Hage is in de vorige week druk bezocht. Inzon derheid was dat Zondag het geval. Meer dan 1500 per sonen kwamen die tentoonstelling bezoeken. Vele voorwerpen zijn aangekocht. De tentoonstelling blijft tot aanstaanden Maandag geopend. Maandag heeft ten raadhuize te 's Hage de openbare verpachting plaats gehad van den Tol op den Ouden Sche- veningschen straatweg, voor den tijd van 2 jaren en 7 maan* den, ingaande 1 October 1863 en eindigende 1 Mei 1866. Deze verpachting werd met een trekgeld van f 2 5 ingesteld op de som van f 10,000 en afgemijnd voor IS,500 door den heer L. Koop te 's Hagewaarna het in bod gesteld is op 25,000 met het gebodene er onder begrepen, en alstoen door den heer W. A. Vletter te Pijnacker, voor de som van f 1 9,450 is afgemijnd. Donderdag nacht te 11 uur is in de buurschap Oos- terwijk, in de gemeente Zelhemten gevolge van een onwe- der afgebrand een huisje, toebehoorende en bewoond door den arbeider H. Zialtuink, zijn vrouw en vier nog zeer jeugdige kinderen. Terwijl gemelde Zaalmink bezig wa3 op- testaan werd hij door den bliksem getroffenwaarna het zijn vrouw met levensgevaar gelakte haren mandie bewuste loos was, en haar vier kinderen te redden door eerstge noemde uit de brandende woning als het ware te slepen, drie der kinderen uit een raam te werpen en vervolgeus het jongste, vier maanden oud, uit de wieg te halen. Het verlies voor deze menschen is zeer groot, daar noch het huis noch de inboedel was verzekerden daarenboven nog een kalf en twee geiten zijn omgekomen. Zondag namiddag had te Wateringen het zevenjarig zoontje van V. Z., bouwmanaan de Zwet aldaar, de on- voorzigtigheid om, in de open lucht zijnde, een brandende pijp in zijn zak te steken. Door den feilen wind aangebla zen, deelde het vuur vau de pijp zich aan de kleederen mede, welke in brand geraakten. Het kind werd zoodanig door het vuur verwond, dat, niettegenstaande alle aange wende pogingen het reeds anderhalf uur daarna onder de hevigste smarten bezweek. Voor eenige dagen kwamen eenige meisjes uit Zwee- looom naar de Veenhuizen in de gemeente Dalen te gaan. Bij het vallen van den avond werden zij door eenige jou-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1