N°. 1087. Maandag 7 September. Binnenlaudsch Nieuws. Z. M. heeft den heer H. M. van Boom te Amster dam, benoemd tot HD. solo-fluitist. - Z. K. H. de Prins van Oranje zal Zondag de resi- sidentie verlaten tot het doen eener buitenlandsche reis. Naar men verneemt, is reeds een aanvang gemaakt met het drukken der Staatsbegrootingzoodat ook dit jaar de leden der Kamer zoo tijdig in het bezit der stukken kunnen gesteld wordendat het sectie-onderzoek spoedig na de opening der Kamers zal kunnen plaats hebben. De inspecteur van de geneeskundige dienst der land- magt heeft verwittigd aan alle belanghebbendendie genegen zijn om een plaats van apotheker 3de kl. bij de armee hier te lande te vervullendat zij zich bij verzoekschrift aan den inspecteur kunnen aanmelden, bij welk verzoekschrift eenige bewijzen moeten worden overgelegd, in de Staats-Courant van 4 dezer vermeld. Met genoegen kan worden medegedeeld, dat het on derzoek aangaande de wettigheid der te Maasland plaats gehad hebbende verkiezingengunstig is uitgevallen. Al thans de nieuw gekozen raadsleden zijn geïnstalleerd en tot Wethouder is benoemd het nieuw gekozen lid de heer A. van den Berg. Te Goes zijn op den eersten Dingsdag der maand September de nieuw inkomende raadsleden geïnstalleerd, maar uithoofde van de kermis werd de resumtie van de notulen tot een volgende zitting uitgesteld. Donderdag had het eerste concert plaats in de Rid derzaal te 's Hage voor de minvermogende strijders van 1813. De ouverture van J. C. Boers, Psalm 65, is een meesterstuk van toonkunst; de uitvoering was allerverdien- stelijk. - Leidens ontzet van Richard Hol voor mannenstem men en orchest is een voortreffelijk stuk en na de uitvoe ring viel den componist, de solisten, de artisten en het koorpersoneel oorverdoovende toejuichingen ten deel. Het oratoriumdie Auferstehungvan G. A. Heinze werd mees terlijk afgespeeld. Mej. Frosschart, vroeger te dezer stede woouachtig, schitterde in het recitatief, dat zuiver en heer lijk werd uitgevoerd. Die dag was ryk in kunstgenot en allen verdienen zon der onderscheid lof, die aan het Nationaal muziekfeest deel namen. De opkomst van het publiek was niet zoo talrijk als men verwacht had. 's Avonds werd in den tuin van het Kon. Zoöl. Bot. Ge nootschap van acclimatie een groot harmonie-concert ge houden door het muziekkorps van het regement grenadiers en jagers onder directie van den heer directeur F. Dunkier. Gedurende den geheelen zomer heeft men daar.menig ge- noegelijken namiddag en avond doorgebragt, maar bij geen dier gelegenheden was het, wij durven het gerust zeggen, zoo geanimeerd. Het getal bezoekers van den tuin was bui tengewoon groot. Geen plaats bleef onbezet. Tot de leven digheid van den tuin bragt. niet weinig bij de heerlijke ver lichting niet alleen van den tuinmaar vooral van het fraaije gebouw, dat geheel langs alle lijnen prachtig was geïllumineerd, hetgeen in en buiten den tuin het aller schoonste effect maakte. Maar bovendien niet weinig drong tot de algemeene opgewektheid bij de keurige muziek door het alom bekende muziekkorps gedurende den geheelen avond uitgevoerd op een wijze, die de algemeene tevredenheid in hooge mate heeft mogen wegdragenzoodat op het einde onafgebroken blijken van goedkeuring werden gegeven. Met de uitvoering van het Nederl. Volkslied werd deze uitmun tende soiree besloten. Na den afloop werd in de zaal recht matige hulde gebragt aan allen die tot het verschaffen van dit wezenlijk genot aan het publiek hebben bijgedragenen waarvan de meeste zich in den tuin hadden vereenigd. Zoo werd de eerste dag van het Nationaal muziekfeest, dat bij allen, die het voorrecht hadden het bijtewoneneen aange- namen indruk van het gesmaakte kunstgenot nog lang zal achterlaten, op waardige wijze besloten. Vrijdag heeft de tweede generale repetitie voor het Na tionaal Muziekfeest plaats gehad. Zij begon met Hutschen- ruyters feestouverture (in Es Majeur). Dit niet onverdienste lijk toonwerk marcheerde vrij goed, jammer slechts dat de blaasinstrumenten wat te veel domineerden. Hierna trad de heer Hageman uit Groningen op. Het verdienstelijk spel van dezen pianist belooft de uitvoering tot luister te zullen verstrekken. De jongeheer G. Hekking (viool) repeteerde mede zyu concert, waarvan het andante wegslepend schoon kan worden genoemd. De talenten van dezen jongen virtuoos LEIDSOH DIfiBL Ocxe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 ïu de drie maandeu. Afzouderiijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentie» 1-5 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. ledereregel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leidgn naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 ra.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.j naar Haar'era en Arasterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Keerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrij lag en Zaturdag 's raidlags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 n. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 in. Oost-ladisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7} uur 's m. tot,9 u. 30 in. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie aan Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is t« •preken op het Raidhuis, eiken werkdag van 'sraorgetis 12—1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1