Een COLPORTEUR, Kost en Inwoning. van het Oude en Nieuwe Testament, MET 40 STAALPLATENVAN NEDERLANDSCHE GRAVEURS. Ad verten tién. Een ongehuwd TUINMAN, ru8t. De Koningin keeft op allerlei wijze getoond vriend schappelijk jegens de Engelsche godsdienstleeraren gestemd te zijn. Kortom alles heeft een goed en veelbelovend aan zien, zoo maar het volk met rust gelaten wordt. Maar de stam der Sakalavas, de beschermelingen van wijlen Radama hebben zich door gewelddadigheden bij den stam der Hovas gehaat gemaakt; de laatsten zullen nu misschien wraak ne men in welk geval een burgerkrijg zou uitbarstenwaarin de Franschen zekerlijk voor de eerstgenoemde partij zouden kiezen. Men houdt te Parijs den blik met aandacht geves tigd op het liberale Congres dat te Gent zal gehouden wor den, als het ware in tegenstelling met het clericale Con gres van Mecheleneven als de vrijzinnige Duitsche Afge vaardigden zich te Frankfort hebben vereenigd tegenover het Vorsten-Congres. Verschillende Fransche schrijvers en staatslieden zijn voornemens zich naar Gent te begeven, alwaar groote en prachtige toebereidselen worden gemaakt voor dit Congres van de Europesche wetenschappen. De tijdingen uit Mexico zijn Diet van belang ontbloot. Men spreekt er meer dan ooit van een erkenning der Zui delijke Staten van Amerika door Mexico en wederkeerig van een erkeuning van den in Mexico door Frankrijk in het leven geroepen stand van zaken, door de Zuidelijke Staten. Men ziet in een en ander van de zijde van Frankrijk een eersten stap tot erkenning dier staten. De zaak heeft in den Franschen Ministerraad van Zaturdag een punt van ernstige overweging uitgemaakt. Na afloop van den Ministerraad had den de heeren Drouyn de Lhuis en de Montholon een lang durig onderhoud met den Keizer. De Morning Post zegt nopens den graanoogst in En geland het [volgende: Wij zijn bezig een heerlijken oogst binnen te brengen. Het land weergalmt van gejuich over een zoo ruimen zegen. Onze valleijen staan digt bezet met welig graan; de vruchten der aarde zijn ons mild geschon ken en voor schade behoedprachtig zomerweder begunstigt het inoogsten; en onze schuren worden vol voorraad van allerlei aard. In vele jaren was het ons niet te beurt ge vallen dat de graanoogst zoo algemeen en zoo goedin hoeveelheid en hoedanigheid, slaagde. En het is niet enkel de graanteelt wier opbrengst goed en ruim is. Nagenoeg alles waarvan de volksvoeding in ons digt bevolkt eiland afhangt is wel gelukt. Het aardappelgewas is nog nagenoeg vrij van de bekende ziektedat groote artikel voor den disch van den armen man is meestal ongedeerd opgegroeid en levert een ruime opbrengst. Wij hebben alzoo voor den aanstaanden winterwat hij ons ook overigens brengen moge geen gevaar van duur brood. Dat is nog meer verblijdend, dewijl gelijke zegen aan andere landen is te beurt gevallen. In gansch Europa is de oogst zoo goed als nog zelden het geval is geweest. Overal is genoeg voor 's menschen nood druft en meer dan genoeg. Het gerucht dat in Engeland een gedeelte der aldaar voor de pauselijke schatkist ingezamelde giften verdonkerd zou zijn, en dat een geestelijke van hoogen rang door den Paus zou zijn afgezonden om ter plaatse daaromtrent onder zoek te doen wordt door de Giornale di Roma tegenge sproken. Dit ofRcieele blad van het Romeinsche gouvernement verklaart, dat de offeranden der Nederlandsche Katholijken even naauwgezet en stipt als die van de andere landen der Katholijke wereld naar Rome worden overgemaakt, en dat een zending van dien aard aan niemand is opgedragen. In de vorige week had in het park te Basfordbij Nottingham, een groot feest plaats, bij welke gelegenheid de heer Coxwell met een luchtballon zou opstijgen. Daar hij te voren bij de proefneming een ongemak aan de ballon had opgemerkt, hetwelk hem deed besluiten om van het plan aftezienbood zich de luchtreiziger Chambers aan om de opstijging te ondernemen. Dit gebeurde, en weldra was de ballon in een Noord-Oostelijke rigting weggevoerd; doch naauwelijks op de hoogte van Arnold-valley gekomen stortte de ballon eensklaps met buitengewone snelheid naar beneden. Bij nader onderzoek bleekdat het bootje bij het nederdalen geheel en al in de ballon gewikkeld en Chambers letterlijk daarin gestikt was, daar hij, vermoedelijk uit vrees voor inademing van het ontsnappende gazzijn zakdoek in den mond had gestopt. Bovendien bevond men dat hem enkele ledematen, waarschijnlijk ten gevolge van den schok bij het nederkomen op den grond, geheel verbrijzeld waren. Volgens den te Kopenhagen uitkomende Berlinske Ti- dende aanvaardt de Koning der Grieken aanstaanden Zatur dag zijn reis naar Rumpenheim, en zet die zoodra de staat van Zaken der Ionische eilanden zulks toelaatover Brussel LondenParijs en Lyon voort. Aan een gunstige stemming van het Ionische Parlement wordt naauwelijks getwijfeld. Een Amerikaansch blad meldt dat er in New-York zijn: 100,000 ongeloovige Duitschers, 350,000 menschen die niet ter kerk gaan; 13,000 gezinnen, die geen bijbels hebben; 60,000 vagebonderende kinderen, om zoo te zeg gen in de leer om dieven en moordenaars te worden 6000 vreemde matrozen in de haven; 50,000 menschen, die de zoogenaamde vlottende bevolking uitmaken, 2 5,00 0 vrouwen van een slecht levensgedrag; 6000 tapperijen; 25,000 huizen van ontucht enz. enz., zoodat 't niet te ver wonderen is dat er in die stad wel eens ongeregeldheden plaats hebben. Men vraagt voor een nleunr Tijd schrift bij voorkeur een jong mensch. Adres in persoon aan het Bureau van dit Blad. P. G., in zijn vak bekwaam, de BROEI- JERIJ en BLOEMISTERIJ ten volle verstaande, ook met de BOERDERIJ niet onbekend en van zeer goede getuig schriften voorzien, zag zich gaarne ge plaatst tegen November of Februarij. Wanneer een gehuwd Tuinman wordt verlangdis hij niet ongenegen een hu welijk aan te gaan. Adres met franco Brieven onder No. lid, aan het Bureau van dit Blad. Bij fatsoenlijke BURGERLIEDEN, P. G., bestaat gelegenheid voor 2 of 3 Personen voor Men adressere zich met franco brieven onder No. 18, Bureau van dit Blad. Bij H. C. A. CAMPAGNEte Tielziet op heden het licht de 1ste Aflevering van BP R A. C2 BB TT BU fi TT CS- A "V E. VOOR ALLE STANliEN VAN AL DE KANONYKE BOEKEN VOLGENS DE STATEN-OVERZETTING. De eerste aflevering bevat 3 bladen gr. 4° van 16 pag. en 3 Platen en kost 37'/, Cts. De prijs van den completen BIJBEL met 10 KEURIGE STAAL PLATEN zal in geen geval meer dan den voorbeeldeloos lagen prijs van f 7O bedragen. In 2 jaren tijds zal de BIJBEL compleet zijn, zoodat men tegen eene uitgave van 7Cts. per weekin 2 jaren tijds in het bezit komt van eene PRACHTUITGAVE van het Beste Boek, een wezenlijk sieraad voor de huiskamer. Alle boekhandelaars nemen bestellingen aan. DE BIJBEL. I

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3