Woensdag 2 September. Binueiilaiidscli Nieuws. Z. M. heeft den graaf van Boos-Waldeckopperin- tendant der Koningin van Pruissen, benoemd tot komman - deur der orde van de Eikenkroon. Heden nacht te twee uur is H. M. de Koningin uit de residentie naar Stuttgart vertrokken. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft H. M. tot Rotterdam begeleid en is naar 'sHage teruggekeerd, eoo men verzekert om tegenwoordig te zijn bij het Nationaal Muziekfeest, dat deze week in de residentie zal gehouden worden. Na den afloop hiervan zal Z. K. H., zoo men verder wilnaar Stuttgard vertrekken. Z. K. H. Prins Alexander, vergezeld van HD. gou verneur Jhr. Hooft, is Maandag morgen uit de residentie naar Keulen vertrokken, ten einde aldaar H. M. de Ko ningin aftewachten en alsdan de reis naar Wurtemberg voort- tezetten. De audiëntie van den Minister van Marine zal Vrij dag niet plaats hebben. De heer ThorbeckeMinister van Binnenl. Zaken wordt heden avond van zijn buitenlandsche reis terug verwacht. Door den Minister van Binnenl. Zaken zullen de vol gende aanbestedingen voor de Staatsspoorwegen worden ge houden: 1°. op Donderdag den 3 den dezer des namiddags te twee uur: het leveren en plaatsen van acht kraanliggers voor het beweegbaar vak der dubbele kraanbrug over de Mark bij Breda, in den spoorweg, strekkende van Breda tot Boxtel; en 2°. op Donderdag den lOden dezer, des na middags te één uur; het leggen van vijf kribben, het ver lengen van den veerdam en verdere werken aan den rech teroever der rivier de Lek bij Kuilenburg. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Win schoten heeft zich weder tot den Minister van Finantiën gewend met het dringend verzoek om op nieuw een voor- dragt te doen tot wijziging van de wet op de brievenpos- terijenmet invoering van het uniform port. Naar men verneemt zal aanstaanden Vrijdag het gar nizoen der residentie en de bataillons infanteriein garni zoen te Leiden en Delft, zich in de Maliebaan vereenigen, om van daar naar de vlakte van Waalsdorp te marcheren ten einde groote manoeuvres ia het vuur uittevoeren. Zondag heeft te 's Graveuhage in het Keizershof de jaarlijksche algemeene vergadering plaats gehad van de Maatschappij tot nut der Israëlieten in Nederland. Aan de orde werd 0. a. gesteld het praeadvies van het hoofdbestuur omtrent de middelen dienaar aanleiding van het bekende rapport der commissie tot onderzoek betreffende het Israëli tisch godsdienstonderwijs in Nederland, door de Maatschappij, ter verbetering van dat onderwijs, zullen kunnen worden aangewend. Dat praeadvies strekte tot het uitloven van twee premiënieder van f 100; 1°. voor een oorspronkelijk leerboek voor katechetisch onderwijs en 2°. voor een oor spronkelijk leerboek voor bijbelsche geschiedenis, beiden ten gebruike op de godsdienstige Israëlitische lagere scholen. De beraadslagingen over dat praeadvies geopend zijnde, werden door den heer L. Borstel, afgevaardigde uit Rot terdam onderscheidene gronden ontwikkeldwaarom hij aan dat praeadvies zijne goedkeuring niet kon hechten, voort9 werd ook door dienzelfden heer een ander voorstel gedaan strekkende tot het door een commissie van vijf deskundigen kosteloos doen zamenstellen van een geheel stel van school boekjes ten dienste bij het Israëlitisch godsdienstonderwijs in Nederland. Dit voorstel, breedvoerig toegelicht en ont wikkeld, scheen aan de vergadering reeds dadelijk toe verre de voorkeur te verdienen boven dat, hetwelk van het hoofd bestuur was uitgegaanen een motie van orde van den heer A. Belinfante, afgevaardigde van 's Gravenhageom het voorstel in handen te stellen eener commissie, ten einde in een buitengewone algemeene vergadering te houden in December aanst., daarover verslag uittebrengenwerd met 17 tegen 6 stemmen aangenomen. Tot leden dier commissie werden alsnu door de vergadering benoemd de heeren L. BorstelS. J. Moscoviter, J. v. J. Feraren en J. J. Belin fante, terwijl door het hoofdbestuur een lid uit zijn middeu als voorzitter aan deze commissie zal worden toegevoegd. Zondag is ten gevolge van het zware onweder, dat boven de residentie is gevallen, vergezeld van zware stort regen en hagelslagde bliksem geslagen in het Roomsch Katholieke Weeshuis aldaar, ten gevolge waarvan de dak pannen verbrijzeld werden. Gelukkig is verder geen schade veroorzaakt. Zondag middag omstreeks één uur is de bliksem ia LEIDSC Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigteu vau 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveuhugeDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 in.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van I.eiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijtl naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgen3 9j- u.; Vrij lag en Zaturdag '3 middags 12^. u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. èa te 11 u. 10 ra., 's uainiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7J- uur '3 m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zatiirdagt van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie 13 open dagelijks vau 104 aur. - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia ta tprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van '3 morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks vau 91 Uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1