N°. 1081. Maandag 81 Augustus. A0. I8i Binnenlan.dsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deis Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigtou van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreineu van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam, en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 ra.; 3 u. 49 m.j 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 59 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Arasterdam Beerebijtnaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12^. u.j Donderdag 6J u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5£ n. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Tolegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorv*eg-Te!egraaf dagelijks van 7}- uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 nur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 niir. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. in- en uitgaande rechten en acc. te Almelo c. a., den heer J. C. L. van de Graaff te Beest; te Zevenhuizen c. a., den heer W. de Timmerman te Mijdrecht; zijnde het ontvangkantoor Mij drecht opgeheven en vereenigd met dat te Wilnis, onder voortdurend beheer van den heer J. G. Both. Z. M. heeft den heer J. M. Jacobson te Samarang er kend als consul van Wurtemberg, voor Java, Samatra en Macassar. Z. M. heeft aan A. SchaapJ. Lingen, A. Borstlap Az.. Jan Borstlap, varensgezellen, en A. Erkelens en J. Borst lap, binnenloodsen, allen wonende te Brielle, vergunning verleend tot het dragen der hun door den Keizer der Fran- schen toegekende medailles, te weten van de 1ste klasse aan eerstgenoemde, en van de 2de klasse aan de overigen voor het redden der bemanning van het Fransche schooner- schip la Félicie op 29 Mei 1860. Z. M. de Koning zal den lOden September in de residentie terugkeeren. Maandag a. s. zal Z. K. H. Prins Alexander de re sidentie verlaten en zich naar Stuttgard begeven. H. M. de Koningin zal den daarop volgenden nacht eveneens de reis aanvaarden, terwijl Z. K. H. Dingsdag, 1 September, H. M. aan de grenzen zal opwachten om verder met haar de reis naar "Wurtemberg te maken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Botter dam heeft zich bij adres tot de Tweede Kamer gewend waarin zij hare zienswijze doet kennen omtrent het hoofd beginsel van het aanhangige wetsontwerp nopens de Neder- landsche Bank, de aanneming van welk beginsel zij in het belang van onzen handel en nijverheid eerbiedig meent te moeten ontraden. Dat hoofdbeginsel is het monopolie der uitgifte van bil- lettendat men zich voorstelt alsnu bij de wet aan de Ned. Bank te verzekeren. Een 40tal kiezers uit de gemeente Maasland heeft zich gewend tot het collegie van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie om hunne bezwaren medètedeelen betreffende verre gaande ongeregeldheden, welke zouden hebben plaats ge vonden by de jongste verkiezingen voor raadsleden aldaar. Ingevolge daarvan is door dat collegie reeds een onderzoek in loco gelast. De plaatselijke commissie te Ambt-Vollenhove voor een Nationaal gedenkteeken heeft in hare jongste vergade ring zich in het algemeen vereenigd met het door de hoofd commissie voorgestelde gedenkteeken in de bekende drie vormenmaar toch het denkbeeld der opterigten ambachts school het meest toegejuicht en verklaard, dat zij wel zoude wenschen dat die school het eerst werd daargesteld. De tentoonstelling van metalen en daaruit vervaar digde voorwerpen is reeds door ongeveer 3000 personen bezocht en trekt steeds meer en meer de aandacht. De-slui ting blijft onherroepelijk op den 14den September bepaald. Behalve aan de reeds vroeger genoemden heeft de jury, benoemd door de inzenders op de Nationale tentoonstelling van metalen enz. nog toegekend een zilveren medaille aan de firma J. Enschedé en Zonen te Haarlemvoor een vol ledige proeve van letterenkoperen liniënplaten enz. en bronzen medailles aan de heeren A. A. Knuyver te 's Hage, voor echt gouden en zilveren borduursels voor civiel en militair gebruik, benevens decoratiën, en H. Figée te Haar lem voor twee zelfwerkende voedingstoestellen. De nieuwe groote zeevischmarkt te Amsterdam zal Maandag e. k. in gebruik worden gesteld. Volgens berichten uit Gent, zal professor Veth de maatschappij Tot Nut van 't Algemeen vertegenwoordigen, op het in die stad eerstdaags te houden internationaal con gres voor de sociale wetenschappen. Men verneemt, dat de heer Mr. H. P. G. Quack is benoemd tot secretaris der maatschappij tot exploitatie van de Staatsspoorwegen en zijn ontslag heeft gevraagd als se cretaris der Kamer van Koophandel te Amsterdam. Naar men verneemt, zijn de door den warmoezier van Vuuren te Delft geteelde groenten en vruchten, af komstig van zaden door mevrouw de Wed. Storm zelve in Noord-Amerika verzameldthans door deskundigen onder zocht en is daarbij gebleken, dat de Amerikaansche Skwash een vrucht is, geheel onderscheiden van onze inlandsche pompoen endat noch de Mush- noch Watermeloen tot hiertoe op onzen bodem vruchten hadden gedragen. Door

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1