m N°. 1079. Vrijdag 28 Augustus. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs dor Adverteutieu 1-6 regels 0.7 5. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van L-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vuu genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 in.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 in.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 in.; 10 u. 20 in.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 in.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m'. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's raorgen3 9£ u.; Vrij lag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag u. van Alphen naar G-ouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te u. Postbusligtiageu aau de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 in. en te 11 u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maaud. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7{- uur 's in. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Oouderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 3 i uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohteu eu Aooijusen dagelijks van 9 1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu bet Kadaster, vau 94 uur. Binneiilaiiilscli Nieuws. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Zwolle, Mr. J. Gratama, thans rechter te Appingedam. Z. M. heeft de benoeming van C. W. graaf van Lim burg Stirum, burgemeester van Westervoort, tot secretaris dier gemeente bekrachtigd. Door Z. M. is ingetrokken het met den 16den Sep tember aan Mr. W. Bok verleende eervol ontslag als plaats vervangend kantonrechter in het kanton Helder, alsmede de gedane benoeming van P. Keyser Sz., tot plaatsvervangend kantonrechter in het kanton Helder (op het eiland Texel) en is voorts tot gemelde betrekking herbenoemd en bij ver nieuwing aangesteld Mr. W. Bok, wiens tijd van dienst gedurende bet 3de kwartaal 1863 zou eindigen. Men verneemt, dat na de opening der Kamers van de Staten-Generaal een wetsvoordragt zal worden ingediend houdende aanvraag van gelden, vereischt voor de verbou wing van het departement van Binnenl. Zaken. De in het tegenwoordig departement nog gevestigde bureaux zullen in middels worden overgebragt naar verschillende rijksgebou wen. Ook het gebouw op het Pleinwaarin het typographi- sche bureau gevestigd is, zal voor een of meer afdeelingen gebezigd worden. Tot hoogleeraar aan het athenaeum illustre te Am sterdam is benoemd Dr. D. J. A. Fles, leeraar in de ont leedkunde aan de kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht. Maandag heeft te Schiedam de collecte plaats gehad voor het gedenkteeken ter herdenking van 1813, welke ruim f 1100 heeft opgebragt. De door de plaatselijke commissie te Delft gehouden col lecte heeft 421,41 opgebragt. De te Lier gehouden collecte heeft de som van ruim 13 5 opgebragt, welke som, het zielental der gemeente en de maatschappelijke positie van het meerendeel der inwoners in aanmerking genomen niet onaanzienlijk te noemen is. Maandag hield de plaatselijke commissie te Maastricht een bijeenkomst. Van de 60 leden waren er 15 opgekomen. In die bijeenkomst werden de drie voorstellen der hoofdcom missie met algemeene stemmen aangenomenen tevens be paald dat op een nader te bepalen dag door al de leden der commissie een collecte zal worden gehoudenwaarbij tevens aan de ingezetenen de keuze zal worden gelaten om op een lijst in te teekenenof om hunne gift dadelijk uit te reiken. De te Tilburg bestaande commissie is Maandag vergaderd geweest. De door de gecombineerde commissie te 's Hage gedane voorstellen zijn in behandeling genomen en de al gemeen bekende punten 1 en 2 hebben de goedkeuring der commissie weggedragendoch het 3de is bij meerderheid van stemmen verworpen. De Raad der gemeente Gouda heeft zich onlangs bij adres gewend tot den Minister van Binnenl. Zaken, waarbij hij de overtuiging vooropstelt dat de Regering bij het vast stellen van het spoorwegnet uitgaat van het denkbeeld, om zoo veel mogelijk alle belangen le vereenigen en de groote voordeelen billijk over alle ingezetenen des Lands te verdeelen. Uit aanmerking daarvan bevreemdt het echter den Raad dat bij de plannen betrekkelijk de rigting van den spoorweg van Rotterdam-Dordrecht—Willemsdorp nog niet ter sprake kwam om dien weg te leggen over Gouda door den Krim- pener- en Alblasserwaard. Alsdan beweert men dat de reis van Utrecht naar Antwerpen minstens 30 minuten korter zou zijn. Door den Gemeenteraad van Amsterdam is het voor stel van de heeren Luden c. s. betrekkelijk de doorgraving van Holland op zijn smalst met 21 tegen 6 stemmen aan genomen onder voorwaarde dat 't den raad voldoende blyke dat het strekken zalom de uitvoering der concessie tot het maken en exploiteren van het Noordzeekanaal te verze keren en het gewijzigd wordezooals in het rapport van Burg. en Weth. wordt voorgesteld. Uit de van tijd tot tijd gedane mededeelingenom trent de landen, waar geen paspoorten noodig zijn, blijkt dat Nederlanders worden toegelaten zonder paspoorten in België, Bremen, Denemarken, Egypte, Engeland, Frankrijk, Hamburg, Hessen (groothertogdom), HolsteinItalië, Lauen- burg, Lubeck, (vrije stad), Nassau, Sleeswijk, Spanje, Zwe den en Noorwegen en ZwitserlandNederlanders wor den toegelaten op een ongeviseerd paspoort in Beijeren,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1