N°. 1077. Woensdag 26 Augustus. A0. W863. Binnenlandscli Nieuws. v LEIIISIIII Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, an franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiëu 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regel^ 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 in.; 3 u. 49 m.j 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; ea op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 o».; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Oingsdag en Woensdag 's morgens 9J. u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12j. u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J u. Postbusligtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'sinorgeus te 7 45 in. en te 11 u. 10 m., 's namiddags ce 3 u. 45 in. '«avonds te 8 u. 10 u. Oost-Iadiaobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sar. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7j- uur m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ts 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te L0 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks vau 81 uur en vau 86 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4; - van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd bij bet 2de reg. dragonders tot lsten luit. den 2 den luit. W. F. baron Snouckaert van Schau- burg, van het 5de reg.; en tot adsp.-ing. van den water staat en 's lands burg. en openb. werken in N.-I., den ci- vielen ingenieur J. Schalij. Z. M. heeft benoemd tot surnumerairs bij het vak der posterijen J. Hoef hamer, A. FichetJ. W. Chevalier, L. A. A. de Salengre, J. G. BetzW. M. van Idsinga en Jhr. J. G. M. van Bommel, thans geagreëerde klerken. Z. M. heeft goedgekeurd de benoeming van M. Bron burgemeester van Gouderaktot secretaris dier gemeente. Z. M. heeft aan C. Hulst, notaris te Oosterblokker, vergund zijn standplaats overtebrengen naar de gemeente Hoorn, en benoemd tot notaris F. H. Abbing, candidaat te Brummen. In de vorige week is door de Waalsche commissie vergaderd te Leeuwarden, tot de Evangelie-bediening toegela ten de heer J. H. T. de Vogel, cand. in de theologie alhier. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland(ge lezen de missive van den Minister van Binnenl. Zakenvan den lOden dezer, N°. 297, mededeelendedat bij Konink lijk besluit van 25 Junij 11. N°. 68, met ingang van den lsten Julij dezes jaars, tot inspecteurs van het middelbaar onderwijs zijn benoemd de heeren Dr. D. J. Steijn Parvé, Dr. J. Bosscha en Dr. W. C. H. Staringdat de laatste bijzonderlijk met het toezigt op het landbouw-onderwijs is belast, en dat het toezigt op de openbare en bijzondere scho len voor middelbaar onderwijs in deze provincieonder op- pertoezigt van den Minister voornoemdzal worden uitgeoe fend door den inspecteur Dr. D. J. Steijn Parvé; hebben beslotenvan het bovenstaande kennis te geven aan de ge meentebesturen en aan den inspecteur van het lager onder wijs in deze provincie. Vrijdag hield te Terborgh de plaatselijke commissie der gemeente Wisch tot de oprigting van een nationaal ge- denkteeken voor November 1813, een tweede vergadering. Daarin werden de drie bekende voorstellen der hoofdcom missie aangenomen. Tevens is bepaald dat de collecte zal plaats hebben op Vrijdag 4 September. Uit 's Ilage wordt het volgende geschrevenVolgens onlangs ontvangen berigten van Afrika's Westkust, zijn er ernstige verwikkelingen ontstaan tusschen de Nederlandsche en Engelsche gouverneurs ter kuste van Guinea. Men ver neemt wijders, dat de zaak niet alleen ter kennis van de respective regeringen in het moederland is gebragt, maar dat over de kwestie bereids verschillende nota's zijn uit gewisseld. Maandag morgen hebben de te 's Hage studerende heeren Japannezen een bezoek op den Grooten Toren gebragt, juist op het oogenblik dat de verdienstelijke klokkenist, de heer Koning, bezig was het carillon te bespelen. Met de meeste verbazing en bewondering sloegen zij de vermoeijende en kunstvolle werkzaamheden van den heer Koning gade. Men verneemt, dat het beeld, hetwelk op den koepel van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zal worden ge plaatst, aldaar is aangebragt. Het stelt voor de Overwin ning staande op een wereldbol. Het geheel heeft een hoogte van 6 Ned. el. Het model in pleister prijkt thans op de tentoonstelling te Brussel en trekt daar de algemeene aan dacht. Het gebruik van petroleum voor het havenlicht te Blokzijl voldoet uitmuntend aan de verwachting. Volgens de getuigenis van de zeevarenden verspreidt het een veel helderder licht en is het op merkbaar verderen afstand goed zigtbaar. - Het vervoer van veldsteen uit Drenthe naar Holland, enz. ten behoeve der zeeweringenis voor dit jaar gesloten. Men staat verbaasd over de monsterachtige steenendie men aan den schoot der aarde ontwoekerd heeft. De uitvoer is dit jaar buitengewoon belangrijk geweest en heeft aan ver scheidene handen werk verschaft. Der schipperij kwam deze tak van nijverheid ook zeer te stade, daar het vervoer van turf den geheelen zomer kwijnende was. Men vindt de veldsteenen in genoemde provincie nog in zoodanigen voorraaddat men van oordeel is den Noord- schen steen nog geruimen tijd te kunnen ontberen. Wat de kwaliteit aangaat, zoo moet de laatste - die ech ter duurder is met de Drentsche vrij wel overeenkomen terwijl de Duitschedie veel aangevoerd wordt, van veel mindere hoedanigheid is dan de Drentsche.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1