N°. 1073. Vrijdag 21 Augustus. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Dei» Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kust voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prij» der Advertentie.»1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 n 41 m.; 10 n. 17 m.; 1 17 ra 3 u 49 m 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.j naar Haarlem en Amsterdam te 8 n' 36 m 10 u *20 m 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 ra.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam. Maandag ochtends 4 de overige dagen uitgeaonderd de Zondatr 5 u van Amsterdam (««erebgt» naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. - Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag. D.ngsdag en Woensdag 's morgen, 9' u.; Vrijdag en Zatnrdag 's middags 12*. u.; Donderdag 6j u van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkda- 's namiddag te 5» u Po.tbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 ra!, 's ..amidJa-s te 3 u 45 m. 'savouds te S u. 10 m. Oost-Iadisobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en' 23- over Marseille 9, 16 en 25 van elke maand. 9 Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur m. tot 9 uur av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 m. av Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder,. Maandag en üonderdaa te 11 uur' Commissie van FabricageWoensdag te 12 unr. - Burgemeesterd.gelgk. te 10 uur.- President der Commute can Fabricage des Zatnrdag. va. 11-1 unr. - Burean der lUatsetijke Secretarie is open dagel.jk. van 10-4 „ur. - Thuaurie. d.gelgk. van 10-2 uur. - De Gemeente-Architect is t. «preken op het Raadhuis, eiken wrerkdag van «morgen» 12 1 uur. Kantoor der Plaatéelijk. Aeoiju.en, dagelijks van 8-1 uur en van 3-6 uur; - der In- .n Uitgaande Rechten en Accijns.» dagelijks van 9- uur en van 3-6 uur; - ven '.Rijk. Directe Belastingen, Maandag, Diug.dag, Woensdag en Donderdag van 9-8 uur. van Zegel, Registrat.e dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft de ontvangkantoren der dir. bel. en acc. te Alphen c. a. en Oudshoorn c. a., zoo als die thans be staan opgeheven en een nieuw kantoor te Alphen c. a. in gesteld bevattende de gemeenten AlphenOudshoorn en Aarlanderveende gemeente Zwammerdam, thans behoorende tot het kantoor Alphen c. a., is daarvan afgescheiden en ingedeeld bij het kantoor te Bodegravende gemeente Kou dekerk thans behoorende tot het kantoor Oudshoorn c. a., is daarvan afgescheiden en ingedeeld bij het kantoor te Ha- zerswoude c. a., en de gemeente Benthuizenthans behoo rende tot het kantoor Hazerswoude c. a., is daarvan afge scheiden en ingedeeld bij het kantoor te Zegwaard c. a.j voorts is benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Alphen c. a., de heer P. A. de Bordes, thans ontvanger te Oudshoorn c. a. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft Woensdag an dermaal de Tentoonstelling van oudheden te Delft bezocht, waarvan de sluiting heden Donderdag plaats heeft. De plaatselijke commissie te Botterdam tot oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 heeft goedgekeurd de voorstellen tot het oprigten van een gedenk naald te Sckeveningen en van een gedenkteeken in het Wil lemspark te 'sHage; maar met 27 tegen 5 stemmen ver worpen dat tot het oprigten eener ambachtsschool te Am sterdam. De plaatselijke commissie te Delft zal Maandag een alge- raeene collecte houden. Bij vonnis der rechtbank te 's Hage van 22 Junij 11. is zekere B. T. Poot, oud 16 jaar, als hebbende weggeno men uit de ongesloten toonbanklade in den winkel van den bakker F. J. L., in de Nieuwe Molstraat te dier stede, een bakje met eenig geld, ten bedrage van ongeveer f 5, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Van dit von nis kwamen èn het O. M. èn de veroordeelde in hooger beroep, welk appèl door het prov. gerechtshof in Zuid-Hol land in zijn zitting van Woensdag werd behandeld. De ver dediger van den veroordeelde, Mr. J. Léon deed in de eerste "plaats uitkomendat het O. M. bij de rechtbank in appèl was gekomenniettegenstaande het bij de behandeling der zaak voor den eersten rechter slechts een gevangenis straf van 1 tot 5 jaar gerequireerd en de rechter aan dien eisch gevolg gegeven had. Deze omstandigheid konvolgen» pleiter, hare verklaring alleen vinden in een aanschrijving, of welken naam dit stuk ook dragen moge, die eenigen tijd geleden door het hoofd van het O. M. bij het prov. ge rechtshof in Zuid-Holland gerigt is aan de officieren van justitie in de provinciewaarin hun in overweging gegeven wordt, om telkens wanneer een veroordeelde in appèl komt, ook van hunne zijde in hooger beroep te komen. Wanneer het O. M. stelselmatig mede appelleert, dan zullen de ver oordeelden zeer zeker huiverig worden om in appèl te komen, omdat zij (artikel 250 strafvordering) steeds het gevaar loo- pen tot een nog zwaardere straf te worden verwezen dan waartoe zy in eersten aanleg veroordeeld zijn. Daarua ves tigde de verdediger de aandacht van het hof op de ver zachtende omstandigheden die in dezen aanwezig waren en naar zijn oordeel moesten leiden tot een aanmerkelijke vermindering van straf. De adv.-gen. Mr. Terpstra heeft de bevestiging van het vonnis a quo gerequireerd. Het hof heeft heden Donderdag de gevangenisstraf van een jaarwaartoe de appellant en geïntimeerde door de recht bank te 'sHage veroordeeld was, veranderd in een cellu laire gevangenisstraf van zes maanden. Woensdag is in de residentie, in het lokaal der Ver- eenigingde twaalfde algemeene vergadering van de Maat schappij ter bevordering van Fabriek- en Handwerknijverheid in Nederland gehouden. Zij werd geopend door den Voor zitter van het Hoofdbestuur, Jhr. Janssens, die een aanspraak hieldwaarin hij op den voorgrond stelde de blijken van werkzaamheid der Vereeniging, bijkans jaarlijks zigtbaar, wanneer zij tot een algemeene vergadering bijeenkomt. Hij noemde dit een verblijdend verschijnsel. De Voorzitter meende niet in bijzonderheden over de thans geopende Tentoonstelling te moeten tredendie zeker door de leden in hare onderdeelen zal zijn gadegeslagen hij ge loofde hun tolk te zijn met der 's Gravenhaagsche Afdeeling de verzekering te geven, dat zij zich jegens de Vereeniging en in 't algemeen jegens de Nationale Nijverheid door het tot stand brengen van deze Tentoonstelling hoogst verdien stelijk heeft gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1