N°. 1069. Maandag 17 Augustus. A0. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCII lit (.mil I ~v f iV J7k (ffO-') Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.8') in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 ra.j 6 n. 9 m.; 9 u. 19 m.; an op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 36 m.; 10 u. 20 m.j 11 n. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaat* Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12J. u.; Donderdag 6» u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoeafabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oo«t-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7j uur 's ra. tot 9 u. 30 ra, av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente'Architect ii ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aoeijnsan dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; rende Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Adverteutiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Zr. Ms. schroefstoomschip de Zoutmankommandant kapitein-luitenant ter zee J. Andreaewordt tegen het einde der volgende maand uit West-Indië in het vaderland terug verwacht. De Koninklijke Zoölogische Botanische Tuin te 's Hage is weder verrijkt met nieuw aangekomen exemplaren, als een springhaaseen witte marmottwee Genua's varkens en twee prachtige kalkoenen. Nopens het Nationaal Muziekfeest te houden in de prachtig gedecoreerde Ridderzaal op het Binnenhof te 's Gra- venhage ten voordeele der minvermogende oude krijgers van 1812, onder hooge bescherming van Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zakeu en de E. A. heeren Burgemeester en Wethouders van 's Gravenhagevernemen wijdat het zal plaats hebben onder welwillende medewerking van de dames Cornelia Frosschart, A. C. van Heun en H. A. Mioulet, sopraan, Niebof-Dellemijn en C. A. E. FratermanAlt, en de heeren H. Warnots, tenor-solo aan de opera te Straats burg; bariton Maurice Hageman pianist; Gerard Hek- king, violist, en verdere dillettantenalsmede 200 zan gers en zangeressenuitmakende het koorpersoneel en van HH. leden van het orchest van den Koninklijken Franschen Schouwburg en verder van artisten ten getale van 80, uit makende het orchest-personeelop Donderdag 3 en Zaturdag 5 September 1863. De generale repetitiën zullen worden gehouden op Woensdag 2 September te 1 uur en Vrijdag 4 September des namiddags te 2 uur. De toonwerken zullen door de respectieve componisten worden gedirigeerd. De heer W. F. G. Nicolaï, die zich wel heeft willen belasten met het instuderen der korenheeft zich bereid verklaard ook de solostukken te dirigeren. Het programma is aldus vastgesteld Donderdag 3 September, des namiddags te half één uur groot vokaal en instrumentaal concert in het feestgebouw. Eerste afdeeling. Ouverture over de choraal-melodie van Psalm 65 (E Mineur) J. C. Boers, voor orchest met koor; Leidens ontzet (15 74) Richard Hol, voor mannenstemmen (solo en koor) en orchest, opgedragen aan Z. M. Koning Willem III. - Tweede afdeeling. Die Auferstehung G. A. Heinze, oratorium voor solo, koor en orchest. - Des avond» te 7 uur: groot harmonie-concert door het muziekkorps van het regement grenadiers en jagers, onder directie van den heer directeur F. Dunkier, in den tuin van het Koninklijk Zoölogisch Botanisch genootschap van Acclimatatiewaarvan het programma op dien dag zal worden bekend gemaakt. Vrijdag 4 September, des namiddags te 2 uur: generale repetitie in het feestgebouw. Des avonds te 10 uur serenade voor mannenkoor met koperinstrumenten aan Z. K. H. den Prins van Oranje, door de Nationale Zangschool, onder di rectie van den heer J. H. Marinus. Zaturdag 5 September, des namiddags te één uurgroot vocaal en instrumentaal concert in het feestgebouw. Eerste afdeeling. Ouverture met slotkoor (in C Major) woorden van S. J. van den BerghW. F. G. Nicolaï; kerk-aria (1675) Stradella, te zingen door den heer Henri Warnots; Concerto N°. 2 in D Mol Felix Mendelssohn Bartholdy, voor piano met orchestuittevoeren door den heer Maurice Hageman PsalmJ. M. Lubeckvoor sopraan-solokoor en orchest. Tweede afdeeling. Ouverture (in la Mineur) C. van der Does; concert-aria Ah PeridoL. von Beethovente zingen door mejufvrouw C. Frosschart; FriihliugserwachenW. F. G. Nicolaï, voor koor met orchest; Allegro uit het concert in E Majeur voor viool met orchest H. Vieuxtemps, uittevoe ren door den heer Gerard Hekking; Barcarolle uit de opera Fra Diavolo D. F. E. Auher, te zingen door den heer Henri Warnots; feest-ouverture (in Es Majeur) W. Hutschenruyter. Des avonds te 7 uur: groot harmonie-concert onder directie van den heer F. Botgorschecken illuminatie in den Tuin der Sociëteit de Vereenigingwaarvan het programma op dien dag zal worden bekend gemaakt. Te Zwolle bestaat er plan om een arbeidersreis naar de nationale tentoonstelling van metalen voorwerpen, die eerstdaags te 's Gravenhage gehouden wordtte bevorderen. Daarvoor komen in de eerste plaats die werklieden in aan merking, die tot dat einde reeds een betrekkelijk groot be drag der kosten door wekelijksche besparing hebben bijeen- gebragt, terwijl de sub-commissie te Zwolle tevens bereid is alle werkliedendie van deze gelegenheid wenschen ge bruik te makenop min kostbare wijze daartoe in de ge legenheid te stellen. Reeds in de volgende week zal onder

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1