N". 1067. Vrijdag 14 Augustus. A0. Bimieiilandsch Nieuws. - n LËIDSCH DAGBLAD. Dcse Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiëu1-6 regels 0.?6. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Oelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 in.; 3 u. 49 m.j 6 n. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 at.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12j. u.; Donderdag 6» u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. vaq Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5j. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 in. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisoho Leadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegrauf dagelijks van 7J- uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—1 uur en yan 3—3 uur; der Ia- en Uitgaande Reohten en Aooijns^a dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireete Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Den Paarden-Arts van de lste kl. J. P. C. Smit van het reg. rijdende-artillerie te Arnhemis op deszelfs verzoek door Z. M. voor één jaar op non-activiteit gesteld. Dingsdag middag heeft H. M. de Koningin het Groot Stedelijk Badhuis te Scheveningen bezocht, en een geruimen tijd op het terras gewandeld met den Belgischen gezant de Baron Dujardin. H. M. had de welwillendheid ver scheidene kindertjes met HD. gewone minzaamheid toe te spreken. H. M. de Koningin van Engeland is Woensdag na middag de reede van Vlissingen gepasseerd en verder naar Antwerpen gestoomd. Burgemeester en Wethouders van 's Gravenhage heb ben bij adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken de aanvrage om concessie ondersteund tot den aanleg van een spoorweg van Scheveningen over 's Gravenhage naar Gouda. De plaatselijke commissie te Middelburg ter oprigting van een Nationaal monument voor November 1813 heeft met algemeene stemmen verworpen de voorstellen tot oprig ting van eeu gedenknaald te Scheveningen en van een na tionale ambachtschool te Amsterdamen met 7 tegen 6 stem men aangenomen dat voor een gedenkteeken in het Willems park te '8 Gravenhage. Voorts besloot zy aan de hoofdcom missie als haar gevoelen medetedeelendat zij was voor het stichten van een asyl ten dienste van gewonden in 's rijks land- en zeedienst. De commissie te Amersfoort wil voor alles een nationale ambachtsschool te Amsterdam op grooter of kleiner schaal naar de opbrengst eener algemeene collecte, ter verhooging van het nationaal karakter op een en deDzelfden dag te houden. De commissie te 's Gravenhage heeft met algemeene stem men aangenomen de voorstellen betreffende de oprigting van gedenkteekenen te Scheveningen en in de residentie, maar met 83 tegen 9 stemmen verworpen het voorstel tot oprig ting eener nationale ambachtsschool. Ten opzigte van het Nationale Muzijkfeest vernemen wij, dat het officieel programma binnen weinige dagen zal worden openbaar gemaakt. Dingsdag avond is de feestcom missie geconstitueerd, bestaande uit acht heeren commissa rissen leden vau het koorpersoneelonder presidium van den heer L. J. Lefêbre, (firma F. J. Weijgand en Comp.) De commissie voor de Nationale Tentoonstelling vau Metalen en daaruit vervaardigde voorwerpenen daartoe benoemd door de afdeeling 's Gravenhage van de Vereeni- ging ter bevordering van fabriek- en handwerksnijverheid in Nederland, noodigt de leden dier vereeniging, alsmede de inzenders der Tentoonstelling uit, voor de deelneming aan het feestmaal, dat plaats zal hebben op Woensdag 19 dezer, des namiddags te half 6 uur, in de groote zaal der Vereeniging Zeerust te Scheveningen, zich aantemelden in het locaal der Tentoonstelling in de Teeken-Akademie, waar een lyst ter teekening gereed ligt. De lyst van deelneming zal gesloten worden op Maandag 17 dezer, des middags te 12 uur. In de algemeene vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen van Woensdag is het punt der school- pligtigheid besproken. Na uitvoerige beraadslagingen is met 287 tegen 266 stemmen besloten, dat van wege de Maat schappij een adres aan de Hooge Regering zal worden in gediend, waarbij op de invoering der school- of leerpligtig- heid in Nederland wordt aangedrongen; terwijl het Hoofd bestuur daarmede wordt belast met 320 tegen 71 stemmen. Maandag had te 's Hage plaats de buitengewone ver gadering van aandeelhouders iu de Nederlandsche Maat schappij voor spoorweg-materieel, na den afloop der gewone jaarlijksche vergadering, waarin bij monde van den heer Poolman verslag werd uitgebragt over de verrigtingen van het bestuur over het afgeloopen boekjaarterwijl de heer W. C. A. Staring mede verslag uitbragt over het toezigt door commissarissen, gedurende dat tijdvak uitgeoefend, in welk verslag hulde werd gebragt aan de voorzigtige en spaar zame wijzewaarop de zaken der Maatschappij waren bestuurd geworden. In de buitengewone vergadering waren tegenwoor dig en vertegenwoordigd 93 aandeelhouders, bezitters van 947 aandeelenen als zoodanig volgens de statuten gereg- tigd tot het uitbrengen van 148 stemmen. Door den heer Poolman werd verslag uitgebragt over de onderhandelingen gedurende meer dan één jaar met de Re-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1