N°. 1065. Woensdag 12 Augustus. Binncnlandsch Nieuws. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Noi»- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m-; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 na.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd da Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dadelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersM.aandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zafcnrdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en vau 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91- uur en van 36 uur; van '«Rijk* Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—8 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester te Melissant L. van Este Bergambacht P. J. Smitste Ottoland en Peursum J. D. van Slijpete Heerjansdam en Groote Lindt J. van 't Hoff; te Everdingen en Hagestein M. A. Sloot en te Best J. van Abeelen. Z. M. heeft op verzoek ingetrokken de benoeming van Mr. T. L. L. Prins tot subst.-griffier bij het prov. gerechtshof in Utrecht, en is thans als zoodanig benoemd Mr. E. A. R. A. baron van Ittersumthans subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Groningen. Men verneemt, dat Z. M. de Koning officiéél van Oostenrijk het aanzoek heeft ontvangen tot bijwoning van het vorsten-congres te Frankfort. De brief, welke dat ver zoek bevat, is naar Baden opgezonden. Z. M. de Koning heeft in de vorige week een be zoek gebragt aan het Hof te Stuttgard; 't was voor het eerst na zijn huwelijk. Vrijdag heeft H. M. de Koningin de Tentoonstelling te Delft weder met een bezoek vereerd en aan de commis sie op nieuw HD. bijzondere ingenomenheid met deze tal rijke en kostbare verzameling van voor Nederland belang rijke voorwerpen betuigd. Het' heeft H. M. behaagd op het geschrift van Dr. Wap ten geleide van de voornaamste ge- zigten der Tentoonstelling voor een tiental exemplaren van den Nederduitschen en den Franschen tekst in te teekenen. Deze Tentoonstelling lokt nog altijd een talrijk bezoek, zoo wel van landgenooten als vreemdelingen. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft Zaturdag ander maal de Tentoonstelling te Delft bezocht, en alles met de meeste belangstelling bezigtigd. Na ruim twee uur aldaar te hebben vertoefd is Z. K. H. weder naar de residentie teruggekeerd. Z. Exc. de Pruissische Staats-Minister von Beekman- Hollweg, die sedert eenige dagen te Scheveningen zeer on gesteld was geworden en zoo als reeds gemeld is met zijne dochter het Paviljoen van Z. K. H. Prins Frederik heeft mogen betrekkenis nog geenszins aan de beterhandhet schijnt zelfs dat de ziekte nog klimmende is. De referendaris Roëll bij het Departement van Bin- nenlandsche Zaken, afdeeling medische politie, is onverwacht aan een bloedspuwing overleden. De Minister Thorbecke is op raad van zijn geneesheer voor 3 weken naar Baden-Baden afgereisd. Als kandidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal uit het district Dokkum, in plaats van den heer M. Kingma, die zijn ontslag neemt, worden genoemd de baron van Wassenaar Katwijk te Voorburg en den onderwijzer H. Hemkes te Ried bij Franeker. Men verzekertdat in de Maandag gehouden alge- meene vergadering van stemgerechtigde aandeelhouders van de Ned. Maatschappij voor Spoorweg-materieel, en in de daarop gevolgde buitengewone algemeene vergadering zijn aangenomen de verschillende voorstellen door het bestuur gedaanen die met de exploitatie van de Staatsspoorwegen in verband staan. De heer Vrolik heeft, na afloop der werkzaamheden van de Ned. Maatschappij van Spoorweg-materieel, in het Hotel Paulez aan de leden van het bestuur een diner aangeboden. Er zijn thans zeven Japannezen te 's Gravenhage ge huisvest, namelijk zes zee-officieren, waaronder de komman- dant, benevens een geneeskundige. Zij houden zich nu noch uitsluitend bezig met het aanleeren der Hollandsche, Fran- scheEngelsche en Duitsche talenals ook met theoretische oefeningen in de zeevaartkunde. Zoodra de vijf officieren de bovengenoemde talen genoegzaam magtig zijn, zullen eenigen zich met der woon vestigen te Vlissingen en de anderen aan het Nieuwediep. De kornmandant blijft in de residentie wonen. Al de overige mede onlangs aangekomen Japannezen wonen alhier en zullen zich geheel aan de industrie wijden. Hun verblijf hier te lande is thans voorloopig bepaald op vier jaar. De tweedaagsche veiling der vaste bezittingen van wijlen Jhr. Elias te Velsen, heeft opgebragt f 516,705. Het prachtige overbosch Watervliet is voor f 86,214 ver kocht aan Jhr. J. A. van de Polldie door dezen aankoop niet alleen het sieraad van den ganschen omtrek bewaart, maar ook de liefhebbers dezer schoone wandeldreef groote- lijks aan zich verpligt heeft. Het aantal vreemdelingen en reizigers dat in de laat ste dagen de residentie en Scheveningen bezocht heeft, is

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1