lARSEILLEBATAVIiSHABGHAl TWEE MEISJES WERKMEID Verzending van Vruchten. Overlandmail der MESSAGERIES IMPÉRIALES. Buitenlandsch Nieuws. Advertentie» Linnen- of Kindermeid Transport van Passagiers, Goederen en Spelie. ten van Bandjermasin ontvangen, loopende tot den 4 Junij. In den stand van zaken was over het algemeen weinig verandering gekomen. Volgens een te Martapoera ontvangen berigt bevond zich een persoondie men Antassari noemdein het gebergte te Moeara Kandihimdoch toen een patrouilleonder bevel van den kapitein Schnijder, dat oord met veel moeite be reikte, vond men daar slechts de verblijfplaatsen der mui telingen. Van uit Martapoera is een kolonne onder bevel van den kapitein Logeman over Mengapan naar het Koesansche op gerukt ten einde Demang Lehmandie volgens berigten een inval in het Martapoerasche beoogdete voorkomen. In het Amoenthaischevooral in Allie, Amandit en Pe- taptrokken aanhoudend patrouilles heen en wedermet het doel om aan de nog rondzwervende benden van muitelin gen zooveel mogelijk afbreuk te doen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 69°, des avonds te 8 uur 67°, te 10 uur 65°. Zaturdag morgen te 5 uur 64°, te 8 uur 66°, te 12 uur 79°, 's namiddags te 4 uur 82°. Uit Keulen wordt berigt, dat aldaar een mededeeling is ontvangen omtrent de aankomst van Koningin Victoria; zij zal den 14den dezer aldaar doorreizen en des namiddags te 7 uur het middagmaal gebruiken te Rolandseck op het terras. De Engelschen in de Rijnprovinciën aanwezighebben het voornemen opgevatom de Koningin en corps te begroe ten bij hare komst te Bonn. In de financiële wereld te Parijs is de spanning aan merkelijk grooter dan in de zuiver staatkundige kringen. In deze laatste schrijft men het uitblijven van Engelands beslis sing thans alleen toe aan de zucht om aan Rusland tijd en ge legenheid te laten tot het voorstellen van een aannemelijk ver gelijk. De kan3, dat Keizer Alexander zal zijn te bewegen om in dergelijke schikking te tredenis in de laatste dagen mer kelijk toegenomen. De Joodsche rabbijn Muncklid van de academie des inscriptions et belles lettres te Parijs, als grondig Hebreeuwsch geleerde bekendheeft over het werk van Ernest Rénan verklaard: //ik zou duizendmaal eerder aan Jezus als God, zoo als het christendom dien aanneemt, gelooven, dan aan Je zus als mensch, zoo als Rénan hem voorstelt." Het Algemeen Israëlitisch Verbond te Parijs gezeteld heeft zich ook bij een gemotiveerd adres in de maand April dezes jaars tot de Spaansche Regering gewendter gunsté vun Matamoros en de overige gevangenen en veroordeelden ip Grenada. Op een der bruggen over de Seine te Parijs stond onlangs een jong mandie zich als een wanhopende aan stelde en herhaalde malen zich over de balustrade boog en uitriep: //Eduard! Eduard!" Een menigte menschen liep bijeen, aan wie de wanhopende jongeling handenwringende mededeelde dat zijn bestezijn eenige vriend zoo even naar beneden gestort was, waarop hij weer op klagende toon riep//Eduard j" Beneden hoorde men een hoestend en proestend antwoord. Natuurlijk zwom de in het water gevallene naar de brug toemaar het was zoo donker dat niemand iets op het water kon zien. //Houd u maar vast aan een der pilaren van de brug, Eduard!" riep zijn vriend hem toe, //ik zal u een touw toewerpen." Daarop verzocht hij de omstanders om hunnen zakdoek, opdat hij die als een reddingstouw aan elkander zou kunnen knoopen. Wie had hem, daar het nu het leven van een mensch gold, zulk een verzoek kunnën weigeren? Er werden hem wel veertig zakdoeken toegestokendoeken van allerlei kleur, stof en grootte. Snel knoopte hij ze aan elkaar, bond a»n den onderste om het te verzwaren zijn huissleutel en liet het reddende touw naar omlaag. Al spoedig werd er aan getrokken. //Hoera!" juichte hij luidkeels, //mijn vriend is behoudenhij trekt vast aan. Daar schoot op eenmaal de bovenste zakdoek los en de doeken vielen in het water. Hij zeide, dat hij hiervoor raad wist; dat hij naar den oever zou snellen om de doeken weder in handen te krijgen. Hij snelde weg om niet meer terug te keerenmaar om met een zijner makkersdie zich onder de brug verborgen had gehoudende buit gemaakte zakdoeken te deelen. De menigte op de brug bleef nog geruimen tijd wach ten. De golven kabbelden rustig voort, doch de zakdoeken kwamen niet terug. Het is thans vast bepaalddat H. M. de Koningin van Engeland aanstaanden Dingsdag te Woolwich zal scheep gaan om naar Duitschland te vertrekken. H. M. zal verge zeld worden door Prins Alfred en de jongere leden der ko ninklijke familie. De tijdingen uit New-York, dd. 25 Julij aangebragt, houden onder anderen het berigt indat de belegering van Charleston nog wordt voortgezet. Het eiland Morris is, naar men verneemt, in handen der bondstroepen. Verscheidene expeditiën zijn door de bondstroepen georganiseerd en met een gunstig gevolg bekroond. In een der voornaamste MODEWIN KELS alhier kunnen R. C. G., geplaatst worden om het Mo devak te leerenvoor eene bestaat ook gelegenheid zich verder te bekwamen. Op verlangen kunnen zij ook in het Huis houden onderrigt worden. Franco brieven onder Letters F. K. Bureau Dagblad. Er WORDT VERLANGD tegen No vember, eene allezins bekwame en om dadelijk in dienst te treden eene NOODHULP-WERKMEID, beide P. G., en van goede getuigschriften voorzien. Men gelieve zich te adresseren onder Letters H. O. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Er biedt zich aan met September of terstond, eene oud 25 jaar, P. G., van goede getuig schriften voorzien. Adres franco brieven Letter A. aan het Bureau van dit Blad. Rijpe frissche MIRABELLEN en REINECLAUDES per 3 sgr.APPELEN en PEEREN per van tot 2| sgr., alle Soorten van ingelegde Vruchten, waarvan gratis Prijscouranten te verkrijgen zyn, kunnen, zeer goed ingepakt, ontboden worden bij FRAWZ WAGNER Obsl- und Weinlrauben- Versandt-Amtalt te Diirkheim a/d. Haardt. Vertrek van Marseille den 19 van elke Maand. Vaste Doorvrachten en Directe Connossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle Inlich tingen adres bij &RITR A. CORP., te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3