BABSEIILE-BATAVIA-SHAIÏ6HAI- Kost en Inwoning. Draineer-buizen. Overlandmail der MESSAGERIES IMPÉRIALES. Advertentie». Transport van PassagiersGoederen en Spetie. De Prins van Oranje heeft aan het corps officieren van het tweede batailion der Goldstream-Guards te Londen een prachtig bewerkten zilveren beker ten geschenke gezon den welks voetstuk prijkt met het opschrift//Aangeboden door den Prins van Oranje aan de officieren der Goldstream- Guards ter herinnering aan een genoegelijke week met hen te Windsor doorgebragt in Junij 1863." Maandag avond liep nabij Gaywood een koe op den spoorweg, op het oogenblik dat aldaar de trein van Hun stanton naar Lyn passeerde. Het gevolg hiervan was, dat de trein uit het spoor geraakte en de drie eerste waggons door den schok bijna verpletterd werden, waarbij vijf pas sagiers terstond gedood en twaalf anderen zwaar werden gekwetst. Omtrent de aardbevingen op Manilla den 3den en 4den Junij wordt voorloopig nog gemeld, dat er o. a. van de cathedraalde Koninklijke kapelde kerken van St. Do- minicus en St. Isabella, het paleis, de militaire hospitalen het handelstribunaal, het hotel San Fernando en het Pransch hotel niets dan enkele puinhoopen zijn overgebleven. Het aantal menschenlevensdie bij deze gelegenheid verloren gingen, is natuurlijk groot. Het Spaansche schip Esperanzas, hetwelk bij de haven lag, had bij die ramp zooveel te lij den dat het schipbreuk leed, terwijl de geheele bemanning is omgekomen. Volgens berigten uit Lissabon van 30 Julijhad de regering voor een bedrag van 500 con tos de reis Portu- gesche fondsen ingekocht en zulks uit de gelden afkomstig uit den verkoop der diamantenwelke aan den agent van een Fransch huis zijn toegewezen. De ziekte in de wijnran ken hield nog aan. Maandag is er een meeting in de open lucht gehou den te Black-Leath, nabij Londenten gunste van de Pool - sche onafhankelijkheid. Onder de aanwezigen merkte men een aantal soldaten op. De Poolsche vlag was aan de poort van het Koninklijke park te Greenwich aangebragt. De heer Mac-Coutrey werd tot president verkozen. Hij gaf te kennendat de meeting was belegd ingevolge het ver langen van de werklieden te Greenwich en te Woolwich om gevoelens van sympathie voor de Poolsche zaak uit te drukken en om het Engelsche gouvernement over te halen degelijke hulp te verschaffen. Menige arbeider nam na hem het woord. Na lange discussiën besloot men een gewapende interventie te vragen. De meeting heeft ongeveer twee uren geduurdterwijl gedurende al dien tijd de grootste orde heerschte. De Prins van Wallis heeft zich Maandag morgen naar Halifax begeven, ter bijwoning eener feestelijkheid aldaar. De Prinses had in de laatste dagen zooveel vermoeidheid ondergaandat zij den Prins niet heeft kunnen vergezellen, gelijk het voornemen was geweest. Uit de statistieke opgaven betreffende den toestand van Hongarije blijkt, dat een derde des lands in drukkende nood verkeert, een derde groote behoefte heeft aan hulp en onderstandterwijl het overige gedeelte zich in bevredigende omstandigheden bevindt. De raad van het stedehouderschap heeft 30 millioen florijnen aangevraagd tot ondersteuning der zoo zwaar geteisterde bevolking des lands; men be weert dat de regering geneigd is 15 millioen tot dat einde aftestaan. Twee luchtreizigers, die sedert kort te New-Tork waren aangekomen, John Lewis uit Engeland en Tarteiffer uit Pruissenkregen met elkander twist over een lokaal van waar elk hunner een luchtreis wilde ondernemen. De twi3t liep zoo hoogdat men elkander tot een duel uit daagde. Nadat zij het langen tijd over het te kiezen wapen oneens waren geweest, besloten zij eindelijk in vollen ernst, het duel hoog in de lucht te doen plaats hebben en wel zoo, dat ieder op den ballon van den ander met een don derbus zou schieten. Den 9den Julij stegen zij in twee te Boston vervaardigde luchtballons van dezelfde constructie bij het dorp Salisbury aan de grenzen van Vermout op. Zij waren 80 schreden van elkander verwijderd en behielden dien afstand tot op een hoogte van 100 ellen. Toen werd van beneden het sein gegevenen een minuut later hoorde men twee slagen in de lucht weergalmen. Een der ballons zag men majestueus verder gaan en in het Westen verdwij nen; den anderen echter eerst langzaam dalen en eindelijk omlaag storten. Lewis, die in dezen laatsten ballon zat, heeft den arm gebroken en was overigens ook vreesselijk toege takeld; men hoopt hem echter in het leven te behouden. Wat van Tarteiffer geworden is weet men niet. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van 30 Julij tot en met 5 Augustus 1863. BevallenJ. Oolthuisgeb. van LeeuwenD. - S. C. Toorens, geb. Rijnders, Z. - A. Stikkelorum, geb. de Wit, Z. - S. E. Montfoortgeb. KeldermanZ. A. Kloots geb. Piket, Z. - M. P. Kooien D. en Z. tweel. - M. C. van der Tuin Z. - J. Fontein, geb. van Wijk, Z. - C. Laven, geb. Ouwerkerk, D. - G. Verbiest, geb. Mieog, Z. J. C. Kroonbergsgeb. OpgeenendZ. J. G. van der Woerdgeb. LangeveldD. T. van Oosten D. G. Ie Febre, geb. Paats, Z. - C. E. Bakker, geb. van LoonD. - W. van Tongerengeb. OttoD. Gehuwd: A. Marjee jm. met P. C. Hemmes jd. - J. W. Galjaard jm. met G. Frankhuizen jd. - S. van Heynin- gen jm. met J. R. van den Dop jd. - J. Kuijs Wedn. met P. Kukler jd. - J. Stoute jm. met J. S. J. Leemans jd. D. Gaijkema jm. met R. van der Steen jd. - D. van der Lelie jm. en S. Prins jd. - E. Dijkhuizen jm. met J. A. M. Smazen jd. OverledenA. van Beek Z. 1 j. 5 m. - P. C. M. Creijghton D. 13 w. - R. van der Mark, geb. Mulder 68 j. - A. C. Halberstadt D. 17 d. - H. G. C. Sanders D. 6 m. - J. Carton, geb. Tril, 75 j. - H. Taffijn Z. 4 d. - E. H. Karstens D. 6 m. - A. Te Meij 65 j. - A. Loeber 18 j. - M. J. de Ru D. 5 w. - C. Arnoldus D. ruim 7 j. - M. Santvliet, geb. van Dongen, 67 j. - J. G. van der Waals D. 9 d. - M. C. Ramak, geb. Omvlee 41 j. - N. Sampimon D. 2 j. 2 m. - M. Taverne, geb. van den Dop, 76 j. - C. T. Berlenbach D. 3 j. 8 m. - B, H. Cohen Mug, geb. Sprengers, 9 0 j. Bij fatsoenlijke BURGERLIEDEN P. G., bestaat gelegenheid voor 2 of 3 Personen voor Men adressere zich met franco brieven onder No. is, Bureau van dit Blad. VAN DEN BROEKE Co., Eige naren van de Draineer-buizen fabriek te Goesbevelen zich minzaam aan tot het leveren van allerlei Soorten van DRAI NEER-HEUL-, SCHOORSTEEN en andere AARDEN BUIZENmet eene expedite aflevering tot matige prijzen. Vertrek van Marsefile den 19 van elke Maand. Vaste Doorvrachten en Directe Connossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle Inlich tingen adres bij SMITH COMP., te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3