N». 1061. Vrijdag 7 Augustus. Af. 1863. m-a Biniienlaiiilsch Nieuws. Z. M. heeft bij het wapen der artillerie benoemdbij het 3de reg. vest.-art., tot lsten luit. den 2den luit. H. A. Kiister, van het korps. H. M. de Koningin zal zich eerst tegen het einde dezer maand naar Wurtemberg begevenZ. M. den Koning zal ook bij zijn schoonvader een bezoek afleggen. Zondag morgen zijn de Prinsessen van Saksen-VVeimar van de badplaats Katwijk over Amsterdam te Utrecht aan gekomen en hebben een bezoek gebragt op het lustslot te Soestdijk. Maandag zijn zij van daar teruggekeerd 'én per Rijnspoor doorgereisd naar Duitschland. Naar men verneemtheeft de heer Mr. T. L. L. Prins te Rotterdam, onlangs benoemd tot substituut-griffier bij het prov. gerechtshof in Utrecht, de intrekking van deze benoeming verzocht. De Minister van Oorlog heeft ter kennis van de be langhebbenden gebragt, dat op Woensdag 16 September door de respective plaatselijke of garnizoenskommandanten onder nadere goedkeuring van hem, Minister, tot de aan besteding der leverantie van fourrages zal worden overgegaan ten behoeve van de corpsen te paard, welke van den lsten November 1863 tot en met den 3lsten October 1864 in de nagemelde plaatsen garnizoen zullen houdente wetente Amsterdam, Haarlem, Leiden, 'sHage, Utrecht, Amersfoort, Arnhem, Zutphen, Deventer, 's Bosch, Breda, Maastricht, Roermond en Venlo. Door de commissie voor de Staatsspoorwegen zal op Donderdag 10 September worden aanbesteed het maken van den spoorweg van Zutphen naar de Pruissische grenzen. Voor het Nationaal Museum Koning Willem I te Am sterdam te stichten, is reeds 60,000 bijeengebragt. Bij den Gemeenteraad van Amsterdam is ingekomen een voordragt van Burgemeester en Wethouders tot benoe ming van een hoogleeraar aan het Athenaeum Illustre /waarbij zijn aanbevolen de heeren Dr. J. A. Flesleeraar 'in de ontleedkunde aan de kweekschool voor militaire geneeskun digen te Utrecht; Dr. F. Zaaijer, tweede prosector bij het anatomisch onderwijs aan de hoogeschool alhier en Dr. A. C. van Trigt, medicinae doctor te Amsterdam. Bij de plaats gehad hebbende herstemming ter verkiezing van ccn lid voor den Gemeenteraad van Amsterdam, zijn 644 stemmen uitgebragt, waarvan 8 van onwaarde werden verklaard. Op den heer Dr. H. van Capelle waren 328 en op den heer Mr. A. Rendorp 308 stemmen vereenigd. Ge kozen Dr. H. van Cappelle. Te Nijmegen is met een meerderheid van 5 stemmen het aftredend raadslid P. A. van Veersentevens Wethou der, door den heer G. C. Rombouts vervangen. T"* Dingsdag had te Utrecht plaats de jaarlijksche ver gadering van de Broederschap der notarissen in Nederland, waartoe een aantal van 130 leden was opgekomen. De ver gadering zal in 1864 te Zwolle worden gehouden. De Tijd, N. H. C., vestigt er de aandacht op, dat Nederland zich terecht de eer mag toekennen den Zwit- serschen Bondsraad als het ware genoodzaakt te hebben tot de burgerlijke en staatkundige gelijkstelling van de Israëliten met andere burgers. Waar de Nederlandsche Volksvertegen woordigers ten deze uit vrijzinnige overtuiging, gegrond op een oprecht begrip van rechtvaardigheid gehandeld hebben blijft er voor hen een lauwer te meer te behalen. Immers zegt De Tijd om ons bij het kanton Tessino te bepalendaar zijn 180,000 inwoners, bijna zonder uit zondering Katholiek. Sedert tien jaren worden deze verhin derd met hun geestelijke overheid te corresponderen; die geestelijken werden door het bestuur berispt, toen zij in het woeden der cholera de lijdenden bezochtenin twee kerken werden daar te zelfder tijd de diensten verbodende vreem- delingdie in de kerk van Renzona godsdienstplegtigheden wil bijwonen, betaalt 4 francs boete. Wie in zijn eigen huis gebeden of gezangen ter eere der H. Maagd aanheft, wordt als hoofd des gezins met 10 frs. boete en als genoodigde met 4 frs. gestraftenz. enz. Vorenstaande bijzonderheden zegt De Tijd ontleend te hebben aan een dezer dagen verschenen brochure van een burger van Genève. Zij verdienen onmiskenbaar in hooge mate de aandacht tot zich te trekken van iedere Regering welke vrijheid en eerbiediging der overtuiging ook van an ders denkenden zoekt. Zijn de opgesomde grieven juist, dan wordt het waarlijk hoog tijd dat ook de Roomsch-Katholieken in Zwitserland rci u 4,0' LEIDSCH DAGBLAD. Dcae Courant verschijnt eiken dag. be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.95en franco per post 2.SU in de drie maanden. Afzouderlijke Nou.- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiëu 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.j Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6J u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 q. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags te 51 u. Postbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 4a m. en te 1L u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te S u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijosen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1