Engelschen in die stad gedrongenwaardoor het geheel ver brand is en veel materieel vernield werd, dat in de nabij heid opgehoopt lag, om voor de door Prins Humbert be volen reparatiën aan het casino te dienen. Sedert 2 dagen hoort men een vreesselijk geraas binnen in den berg en des nachts wordt Catania door de vuurkolommen verlichtwelke uit den berg opstijgen en een lavastroom over den omtrek verspreiden. Door een officier der kavallerie te Weenen is om 5000 tegen 10,000 florijnen de weddingschap aangegaan om in 21 dagen op een en hetzelfde paard van Presburg naar Parijs te rijden. De afstand bedraagt circa 210 mijlenzoo dat hij gemiddeld 10 mijlen per dag moet afleggen. Uit Frankfort wordt berigtdat de St. Pieterspenning ook in Nederland zeer veel heeft opgebragt, maar dat het grootste gedeelte der aldaar bijeengebragte gelden niet op het Vaticaan is aangekomenzoodat de Paus een vertrouwd persoon naar Nederland heeft gezonden, om daarna onder zoek te doen. Op den spoorweg van Petrowicz naar Weenen was onlangs een reiziger in slaap gevallendie droomde dat hij zich in een rijtuig bevond, waarvan de paarden op hol ge raakten zoodat hij er uitsprong. En werkelijk was hij sla pende uit den spoorwagen gesprongen, had zich gelukkig niet bezeerd en toen hij wakker werd bemerkte hij eerst dat hij op den weg lag. De bankiers EpsteinUffenheimer, Lowenthal en Lin- ner, allen te Weenen gevestigd, zijn vervolgd wegens het aankoopen van effecten, waarvan de nommers hun, volgens het beweren der politiebekend waren gemaakt alvorens de gestolen effecten aan hunne kantoren te koop werden ge presenteerd. De aangeklaagden beweerden, dat het koopen van effecten inderdaad een onmogelijkheid zou zijnindien men steeds al de lijsten door de politie enz. bekend ge maakt, moest nazien alvorens tot den aankoop van dergelijke stukken overtegaan. Daarenboven zijn deze opgaven menig- werf zoo onvolledig en onjuist, dat daarop niet kon worden afgegaan, gelijk door voorbeelden werd aangetoond. De rechtbank heeft de beschuldigden van alle rechtsvervolging ontslagen. Te Baden moet dezer dagen met den baron James von Rothschild een vry aardige anecdote gebeurd zijn. De Parijsche bankier liep daar namelijk in de speelzaal, zonder zelf mede te doente midden van een aantal Fransche da metjes, die daar doorgaans de aandacht tot zich trekken door haren veelsoortigen opschik. Zij kenden echter den ouden baron niet, die er trouwens niet zeer bekoorlijk meer uitziet, met roode oogen, en die zijn Duitsch accent heeft behouden. Bij gevolg veroorloofden zij zich allerlei ongepaste aardigheden en luide aanmerkingen ten zijnen aanzien. De bankier werd verstoord en riep tot een damedie hem zeer onbeleefd bejegende: //Gij kent mij zeker nietIk ben baron von Rothschild!" - //O, antwoordde de damehebt gij dan niet eens een twintig banknoten voor mij De baron maakte er zich echter met een compliment over hare gevatheid af, maar gaf niets. De heer Nadar, bekend door zijne photographiën carricatures en tooneelstukjes, stelt zich voor in de maand September a. s. met een reusachtigen luchtballon te Baden- Baden optestijgen. Niet minder dan 15 personen, waaronder naar men verzekert ook de heer Girardinzullen hem ver- gezellen; de heer G. heeft tevens zijn medewerking beloofd voor de vervaardiging der reis-bulletinswelke in den ballon gedrukt en onderweg verspreid zullen worden. Het schuitje van den ballon zal een salon en 15 slaapkamers bevatten. De heer Nadar verzekert dan ook zelf dat zijn ballon hoo- ger dan de toren der O. L. Vrouwenkerk wezen zal. Het werk van Prof. Rénan te Parijsover het leven van Jezusheeft een gunstigen indruk verworven bij Ds. A. Coquerel de Zoondie recht doet wedervaren aan de groote verdiensten van den schrijver, en verklaart dat het beter is om te twijfelen als de heer Rénan, die het goede zoekt, dan te gelooven als zoovelenwelk geloof geen ziel heeft en voor wie de godsdienst niet meer nut of waarde ople vert dan de rekenkunde of de aardrijkskunde; dat in elk geval de verkleinde Christus van Prof. Rénan veel grooter en veel wezenlijker is dan de Christus van die geloovigen. De Kardinaal-aartsbisschop van Rheims heeft dit werk bij een uitgebreid mandement kerkelijk veroordeeld en de lezing verboden op grond dat het een groot getal gewaagdegods lasterlijke, schandelijke, heiligschennende, goddelooze, ver keerde en kettersche leerstellingen bevat. Men verzekert te Madrid dat de vertaling van het veel geruchtmakend werk van Prof. Rénanhet Leven van Jezus, in de Spaansche taal, verboden is. De Fransche bank heeft besloten hare billetter» op blaauw papier te doen drukken, ten einde het gevaar van vervalsching te voorkomen door middel van de photographie. Het is toch bekend dat de photographie welke in het terug geven van kleuren nog altijd moeijelijkheden ondervindt, op de blaauwe kleur bepaaldelijk schipbreuk lijdt. Men meldt uit Brussel van den 3den dezer: De ten toonstelling alhier werd gisteren door Z. M. den Koning plegtig geopend. Bij deze feestelijke gelegenheid waren ook de Hertog en de Hertogin van Brabant en de Graaf van Vlaapderen tegenwoordig. Het getal kunstwerken is zeer aanzienlijk. Het werk der Nederlandsche kunstenaars wordt zeer op prijs gesteld. Vier hunner genoten de onderschei ding door den Minister van Binnenl. Zaken en den Neder- landschen gezant aan Z. M. te worden voorgesteldte weten de fyeeren Hanedoes, Herman ten Kate, Maurils Léon en L. de Haas, het behaagde Z. M. zich met ieder hunner op de meest welwillende wijze te onderhouden. Eergisteren was het blad le Lloyd Anversais in goud gedrukt. Te Beuchem zal heden een taptoe bij fakkellicht plaats hebben en een vuurwerk worden afgestoken ter gelegenheid der afschaffing van den Scheldetol. Te Gend waren gisteren alle schepen in de haven gevlagd. Des avonds was het dok schitterend verlicht en werd van tijd tot tijd Bengaalsch vuur ontstoken. Gisteren heeft bij het Venetiaansche feest een ongeluk plaats gehad. Een kanonnier is aan de armen ernstig ge wond doordien het stuk geschutdat hy bezig wa3 te laden plotseling afging. De Koningin van Engeland wordt 10 dezer te Laeken verwacht. H. M. zal een a twee dagen aldaar vertoeven. Uit Genua wordt berigt, dat aldaar den 30sten July des namiddags ten 5 uur, een ligle schok van aardbeving in golvende rigting, is waargenomen. OFFICIEEL NIEUWS. r— Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 6den Augustus 1 863 's namiddags ten half twee uur. Qnderwerpen1°. Gemeente-rekening over 1862. 2°. Conqept-raadsbesluit regelende 'de heffing eener plaatselijke belasting op het gedistilleerd. 3®. Concept-verordening re gelende de invordering der plaatselijke belasting op het ge distilleerd. 4°. Concept-verordening houdende instructie voor de rooimeesters. 5°. Rekeningen over 1862 van: a. het Heiligen Geest of Armen Wees- en Kinderhuis; b. het Ge reformeerd Minne- of Armen Oude Mannen- en Vrouwen huis; c. Gereformeerd Minnehuis. 6°. Voordragt tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting, 1863. 7°. Adres van Mr. J. de Wal, om teruggave van plaatselijke directe belasting, 1862. 8°. Verzoek van P. Fonteintot het leggen van een stoep op de Havenvoor het perceel Wijk VIII, N°. 137. 9°. Verzoek van P. J. Peeterstot het stellen van twee hardsteenen palen en het leggen van vier tegels, voor het perceel Wijk VIIN°. 151. Burgemeester en Wethouders van Leidenherinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen herijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigtenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze moe ten worden afgestreken. En worden zy ten dien einde opgeroe pen ter bezorging van gemelde maten en gewigtenwel schoon gemaakt en gezuiverdaan het lokaal van den IJk in de Lange Schoolsteeg; zullende daartoe, tegen dadelijke beta ling worden gevaceerd voor Wijk VII, van 1 11 Augustus. VIII, 12 19 ii de Buitenwijk 20 u 31 telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3