N°. 1059. Woensdag 5 Augustus. A0. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft bij het wapen der kavallerie benoemd: by het 1ste reg. dragonders, tot kolonel en kommandant van het korps den luit.-kol. R. A. Jacksonvan het 2de reg. dragonders; bij bet 2de reg. dragonders, tot luit.-kol. den majoor J. P. Meeussenvan het 5de reg. dragonders; bij het 3de reg. dragonders, tot ritmeester van de 3de kl. den lsten luit.-adjudant G. Holtius, van het 5de reg. drag.; by het 5de reg. dragonders, tot majoor den ritmeester der lste kl. Jhr. A. H. des Tombe, van het 3de regement dragonders. Z. M. heeft goedgevondenby het personeel van de genees kundige dienst der landmagt te benoementot officier van gez. van de 3de kl. den kweekeling bij 's Eijks kweekschool voor militaire geneeskundigen A. van Mens. Z. M. heeft benoemd voor de burgerlijke dienst in Ned. Indië: tot ambten, van de lste kl. Mr. J. W. van Rijcke- vorsel, en tot ambten, van de 2de kl. Mr. W. T. D. IJs- ■el de Schepper, thans chef van het bureau van statistiek ter provinciale griffie van Gelderland; H. J. Bool, thans commies bij het Depart, van Binnenl. ZakenC. L. G. Bres- Ier, candidaat in de godgeleerdheidE. Ketjencand. in de rechtenA. Kist N. Cz., doctor in de wis- en natuurk.; C. van der Gon Netscher, J. W. P. Te MechelenW. Stein- metz, J. L. Jarman Jr., H. G. J. G. Vriesman, F. L. WittenroodH. L. C. Te MechelenH. H. Donker Cur- tius, Jhr. C. H. van der Wijck, D. V. Mentel en C. F. Deibert. Z. M. heeft nog benoemd tot controleur der belastingen in de kolonie Suriname, den heer J. Spree, thans controleur der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te 's Hertogenbosch tot visiteur bij de in- en uitgaande rechten in de voormelde kolonie, den heer P. J. Isaacson, thans comm. der 2de kl. bij 's Ryks belastingen en waarnemend visiteur te Rotter dam, en tot comm. lste kl. bij de in- en uitgaande rechten in gezegde kolonieden heer P. Alvarez Janssente Goes. Z. M. heeft goedgevondenden adsistent voor den scheeps bouw W. B. Mensing, met ingang van den lsten October aanstaande, te benoemen tot aspirant-ingenieur voor den scheepsbouw in Nederl.-Indië, Z. M. heeft goedgevondenmet ingang van den lsten October a. s., te benoemen tot aspirant-ingenieurs der ma rine de assistenten voor den scheepsbouw B. W. Tideman A. E. H. Röell en C. L. Loder. Z. M. heeft de civiele ingenieurs G. van Houten en C. L. F. Post benoemd tot adspirant-ingenieur van den waterstaat én 's lands burgerlijke en openbare werken in Nederl.-Indië. Z. M. heeft aan Jhr. Mr. C. T. van der Brugghen van Lauwenrecht, met den 24sten September aanstaandeeervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Loenen. Z. M. heeft goedgevondenmet ingang van 1°. Sep tember aanstaande: 1°. de commissie voor de staatsspoor wegen ingesteld bij Koninklijk besluit van 24 Augustus 1860 N°. 61, te ontbinden onder dankbetuiging aan hare leden voor de vele door hen in deze betrekking aan den lande bewezen diensten2°. eervol ontslag te verleenen aan Jhr. G. J. G. Klerckals seeretaris der commissie voor de Staatsspoorwegen, en hem, met den titel van adviseur, on der den Minister van Binnenlandsche Zakentijdelijk te belasten met de leiding van de aanteleggen Staatsspoorweg- werken; 3°. te bepalen, dat het door den Koning of namens den Koning door den Minister van Binnenlandsche Zaken bij de commissie in dienst gestelde personeel wordt gerekend op gelijken voet bij den aanleg der Staatsspoorwegen in dienst te zijn gesteld, met uitzondering van den hoofd-in- genieur-titulair R. Musquetier, die van zijn werkkring by de Staatsspoorwegen eervol wordt ontheven. Naar men verneemt, zal de Koning, nadat Z. M. Ba den-Baden heeft verlatennog eenigen tijd op het Loo ver toeven en eerst dan naar de residentie terugkeeren. De Staats-Courant deelt de volgende telegram mede: Singapore, 23 Juny. In Japan wordt de staat der zaken bedenkelijkde onderhandelingen zijn er niet geslaagd. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal den 8sten dezer niet plaats hebben. De Minister van Justitie heeft den 29sten Julij goed gevonden een rabbinale commissie bijeenteroepen en tot leden dier commissie te benoemen de heeren J. Lehmansopper- rabbyn der Nederl. Israëlitische hoofdsynagoge te Nijmegen, J. van J. Ferares, opperrabbijn der Nederl. Port. Israël, /<V -? LEIHSGH DAGB1A Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke N'ora- mers Vijf Cents.. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. bekendmakingen van genootschappen 5 Cts." Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naaf GravenhageDelft, Schiedam eu Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 tn.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op ?on- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12j- u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 q. Van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5{. u. Poatbudigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'a morgens te 7 u. 45 m. en te ilu. 10 m., 's namiddags te 3 u. i 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Ooat-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks vau 7j- uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is ts spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aocijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijke Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1