i N°. 1058. Dingsdag 4 Augustus. A0. I Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den heer Amedée Pycke, minister-resident van Belgie bij het Hof van Portugal. De Minister van Binnenl. Zaken heeft de telegrafist van de 3de klasse, R. van den Broek uit 's Rijks dienst ontslagen. - Te 's Hage zijn nog twee in leven van hen die in November 1813 naar Woerden uittrokken, namelijk de heeren J. H. Berenbak, oud 83 jaren en H. B. van Valkenburg, oud 88 jaar. De arr.-rechtbank te Goes heeft voor de opengevallen betrekking van kantonrechter te Cortgene aanbevolen de HH. en Mrs. Jhr. J. J. Pompe van Meerdervoortadvocaat te Leiden, A. Verhoeff, advocaat te Utrecht en W. van der Os, advocaat te Vlissingen. Er schijnt plan te bestaan, om de ontworpen spoor- weglijn Amsterdam, Nijkerk en Zutphen met het station Empel te verbinden door een spoorweg, die doorloopen zou de gemeenten Warnsveld, Hengelo, Zelhem, Doetinchem, Wisch, Genderingen en Dinxperlo. De Nationale Tentoonstelling van metalen en daaruit ver vaardigde voorwerpenwelke omstreeks het midden van Au gustus in de zalen der Teeken-Academie te 's Hage zal wor den geopend, belooft, wat het reeds nu ingekomen en steeds toenemend aantal ingezonden voorwerpen betreftin niet geringe mate de algemeene belangstelling te zullen opwek ken. Behalve een prachtige collectie ijzeren brandwaarborg- kasten haardenkookkagchelsledikantenwiegen en een groot aantal fraaije zinken voorwerpenontving de com missie nog in de laatste dagen een menigte voorwerpen van gegalvaniseerd ijzervelerlei brandspuiteneen groot aan tal machineriën waaronder vele stoomwerktuigenterwijl als niet tot de ligste voorwerpen behoorende, door de Grof smederij van Leiden zijn ingezonden een pantserplaat en een keurig gesmeed plechtanker (wegende ongeveer 3000 ponden). Niettegenstaande de moeijelijkheidom aan zulke zware stukken een geschikte plaats aantewijzenwordt met het rangschikken van het ingezondene voortgegaan. De hier te lande aanwezige Japannezen maken uu en dan uitstapjesom de merkwaardigheden van ons land te bezigtigen. In de vorige week is een gedeelte van Noord- Holland den Helder, Alkmaar enz. bezocht. In 1862 is voor een bedrag van ongeveer ƒ30,000 door 59 personen in het hertogdom Limburg gelegateerd aan verschillende R. K. kerken tot het stichten van jaar getijden het houden van zielmissenenz. - Te Tilburg loopt een gerucht, dat drie vrouwen zou den gearresteerd zijndie vermoed worden in betrekking te staan met de poging tot moord van den aartsbisschop van Utrecht. - Omtrent het jammerlijk ongeluk, dat Donderdag te Zeist plaats hadwordt nog medegedeelddat de heer Ko ning van Amsterdam met zijn gezin op den molen voor de zomermaanden kamers had gehuurd. Zijne drie kinderen4 2 en 1 jaar oud, waren juist buiten de deur gekomen toen het gevaarte naar beneden kwam. Het kind van 2 jaar was dadelijk dood, dat van 4 jaar kreeg een breuk in den her senpan zoodat het weldra bezweek. Het jongste kind werd verwond, maar er is toch hoop op behoud. De meid kreeg een zware kwetsuur aan het achterhoofd en een been werd gebrokenzoodat de beenderen buiten het vleesch staken. Zij kreeg daarbij een hersenschudding en is nog in levens gevaar. Geneeskundige hulp was dadelijk bij de hand. Uit Arnhem wordt nog medegedeelddat Zaturdag 11. het lijk van den verslagen kapitein v. D. F. is ter aarde bestelddat de dolk en het broodmes verborgen zijn ge worden door de Duitsche vrouw, waarmede de 71jarige kolonel leefde eu dat het zeker schijnt, dat laatstgemelde de eerste steek onverhoeds in den onderbuik toebragt, toen de niets kwaads vermoedende kapitein een emmer water pompte, om de bloemen in zijn tuin te begieten. Men hoort niet gunstig uitwijden over het doorgaand humeur en ka rakter van de weduwe des kapiteinsals niet zachtaardig veeleer twistziek van aard, zoodat er menigmaal plaatshad buren krakeel en plagerijals men dat vaak aantreft in achterbuurten, gelijk trouwens niet altijd, zoo als toch be taamt, fatsoenlijkheid en welgemanierdheid met beschaafd heid en gematigdheid zamengaan. Volgens een ontvangen telegram, dd. Suez, 26 Julij is de overland-mail aldaar gearriveerd en zal men die dus LEIIISIHI 111 It LI II. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels /'0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 ra.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, .Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5£. u. Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7 u. 45 in. en te 11 u. 10 m.'s namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUa-Telegraaf. Digelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7£ uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te II uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vhn 11—1 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; vau de Hyp otheken en bet Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1