RHIJN en GOUWE. Bevallen: W. Mizee, geb. Verlind, Z. - M. E. van der Waalsgeb. EgginkD. M. J. van den Berggeb. van HasselZ. J» A. van Daalengeb. FortrieZ. - J. C. Hemerikgeb. AVendel, Z. J. M. Neuteboom, geb. Smit, D. - M. Werk, geb. Arnoldus, Z. - J. S. M. de Nie, geb. van den Berg, D. M. H. van der Stok, geb. Dorsman, D. - M. J. de Geus, geb. d'Haene, Z. - E. A. Frank, geb. Schreuder, Z. - J. Mathol, geb. van Noort, D. - M. C. Douwma/ geb. Aalders, Z. - S. F. Leembroek, geb. Becking, D. - J. van Wijk, geb. Noest, Z. - S. Mark, geb. Keereweer, Z. - F. Taffijn, geb. den Hoed, Z. H. C. Piesaar, geb. Wallaart, D. - H. Gerritsen, geb. Sipman Z. - J. Giezegeb. KlooversZ. - M. Hel leman geb. van der LelieZ. - E. S. van Leeuwengeb. van HeusdenD. - J. de Feij D. - A. M. Linckgeb. Dickoff, Z. D. L. Stikkelorumgeb. Oostveen, Z. J. van Dissel, geb. Breedeveld Z. Gehuwd: S. P. de Haan jm. met J. Webbers jd. - W. H. Booms jm. met E. Kramp jd. Advertentiën. Leiden, 29 Julij 1863. Leiden, 31 Julij 1863. SCHROEFSTOOMBOOTDIENST J. VAN DER LINDEN. overheid zal dan ook ontzagwekkende maatregelen nemen om te zorgen dat de orde niet gestoord worde. Dezer dagen heeft een zonderlinge wedstrijd plaats gehad, namelijk tusscnen duiven en den telegraaf, waarbij de laatstgenoemde het onderspit heeft gedolven. Den 22sten dezer heeft men te St. Jean de Luz in Spanje ten 4 uur 50 min., opgelaten 192 duiven, te huis behoorende in Bel gië, meerendeels in de omstreken van Luik. De eerste duif is in zijn hok te Huiprovincie Luikteruggekeerd dèn volgenden ochtend ten 5 uur 5 min., ruim 2^ uur vroeger dan per telegram het oplaten der duiven te Luik was be kend gemaakt. Een te Elberfeld woouachtig horologiemaker had het voornemen opgevat om zich van het leven te berooven. Hij laadde een pistoolbragt het uiteinde van den loop in den mond en drukte los, meenende op die wijze het opgevatte voornemen stellig te volvoeren. De pistool niet goed gerigt zijnde, verbrijzelde de kogel slechts de onderkaak. De on gelukkige poogde het wapen op nieuw te ladenmaar werd daarin verhinderd door de hevige pijnen. Nu beproefdê hij om langs een anderen weg het doel te bereikennamelijk door zich met een mes het leven te benemen. Dit werd echter door personendie zich in zijn nabijheid bevonden verhinderd. De gekwetste is onder geneeskundige behandeling en men heeft hoop hem spoedig hersteld te zien. Uit Bern wordt berigt, dat de nationale- of bonds raad besloten heeft, om aan de Israëliten van het kanton Aargau gelijke rechten toe te kennen als aan de overige burgers. Zekere heer de Kercaradeteen sportsman uit de om streken van Renneshad gewed dat hij met zijn Betonsch paard voor een tilbury, honderd mijlen in honderd uur zou afleggen. Hij heeft de weddenschap gewonnen en den afstand ondanks een allermoeijelijksten weg en zware hitte, in drie en negentig en een half uur afgereden. Te Parijs is Maandag nacht in de straat Méuil-Mon- tant een hevige brand uitgebarsten in een schrijnwerkers winkel. Slechts na groote inspanning slaagde men er in de vlammen te beteugelen. Door het plotseling instorten van het brandend gebouw vielen drie brandspuitgasten naar be neden midden in den vuurgloed. Alhoewel men er in slaagde hen spoedig te redden, hadden zij zulke vreesselijke brand wonden bekomen dat een hunner het zeker met den dood zal moeten bekoopen. Nog drie andere personen werden door het nederstortende puin getroffeu en gekwetst. In Frankrijk zijn de prijzen van het vee aanmerkelijk gedaald ten gevolge van de geringe opbrengst van het tweede hooi. Te Parijs is overleden de heer Jean Hachetteland meter, leerling en mede-arbeider van den beroemden Monge hij was een der geleerden die het meest hebben bijgedra gen tot de oprigting van de polytechnische en de normaal school en oud leermeester der pages van het huis van Na poleon I. Krachtens een Keizerlijk decreet, dd. 22 dezer, zijn alle naamlooze vennootschappen en andere handels-, nijver heids- en financiële vereenigingendie in de Nederlanden aan de erkenning van de regering onderworpen, door haar erkend zijnin het volle bezit van alle rechten gesteld en is haar in Frankrijk rechtspersoonlijkheid toegekendmits zij zich gedragen naar 's lands wetten. Na een discussie van drie uren i3naar men verze kert Zaturdag in den kabinetsraad het wederantwoord van Engeland aan Rusland vastgesteld. Het is, naar men ver neemt, geheel identiek met dat van Frankrijk en Oosten rijk; het zal spoedig naar Petersburg worden gezonden. Men wil wetendat de mogendheden in de nota's op nieuw aan dringen op een wapenstilstand. Gedurënde de laatste 14 dagen heeft het in Schotland nu en dan niet alleen gesneeuwdmaar zelfs vrij sterk ge vroren ten gevolge waarvan inzonderheid de aardappelen veel hebben geleden. In de wateren der Hyerische eilanden bevinden zich thans zeer veel robbendie des nachts aan land komen en veel schade aan de te velde staande gewassenvooral aan den wijnstok, toebrengen. OFFI€IËËL KIËIWÜ. Burgerlijke Stand van Leiden, van 23 tot en met 29 Julij 1863. Overleden: M. C. Moote D. 4 w. C. Ouwerkerk, geb. Mioch83 j. J. Schaapis Z. 4 w. A. Sijpestijn D. 4 m. J. Bergman 36 j. - M. B. Wagemaker, geb. van der Heiden, 64 j. A. F. de Does Z. bijna 2 j. A. Koet, geb. Boele, 74 j. - T. M. van der Burg Z. bijna 3 m. - P. Eswilder Z. 4 m. J. Clavant 46 j. F. Vos 23 j. W. Benders Z. ruim 3 m. - F. Tegelaar D. Ij. 7 m. - S. J. Kragtingh 73 j. - J. Delmeer Z. 3 j. 4 m. - A. H. Seljée 59 j. - C. A. Hartwijk Z. 3 m. Heden overleed na eene korte onge steldheid onze jongste lieveling PAULINA CATHRINA MARIA. J. L. CREÏGHTON. H. J. F. CREYGHTON, DE MEERE. Algemeene kennisgeving. Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling bij de voltrekking van ons huwelijk ondervondenbetuigen wijook namens wederzijdsche betrekkingenonzen opregten dank. C. C. VAN RIJSBERGEN. M. W. L. VAN RIJSBERGEN, CoUVEE. Aanlegplaats ITRËIHTICHË VEIE 16. Met 1 Augustus vaart de BOOT van Leiden Maandag, Dingsdag en Woensdag, 's morgens te half tien en 's namiddags te half zes uur; Vrijdag en Zaturdag 's middags te half een en 's namiddags te half zes uur- naar Alphen en Bode- graven. Donderdags vaart de Boot, in correspondentie met de Stoomboot de j volharding te half zeven ure van Alphen naar Gouda op den eersten j Spoortrein naar Utrecht en verder, ten twaalf^ uur van Gouda naar Leiden en van daar te half zes uur weder naar Alphen en Bodegraven.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3