N°. 1055. Vrijdag 31 Julij. A0. 1863. Biniienlandsch Nieuws. Uit Roermond meldt mendat de burgemeester van die gemeenteten gevolge van de laatste verkiezingen tot leden van den Gemeenteraad, zijn eervol ODtslag uit die betrekking verzocht heeft. AftBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Mora- mei-s Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. llekendniakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht'3 5 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 ia.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 in.; 10 u. 20 in.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 in.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (lieereb.jt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. ,10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks vau 7j- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag t3 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President dei' Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect i* te sprekeu op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en vau 3—6 uur; der In- eu Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastiugeu, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer K. Versnayen, letterkundige en secretaris van het zesde letterkundig congres te Brugge benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd bij de geneeskundigen der iand- magt, tot officier van gezondheid 3de klasse, den kweekeling bij 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen W. E. PhilipsenC. W. W. van Walsem en G. K. Sterken bij de geneesk. dienst in Oost-Indië den kweekeling W. J. Oosterhoff, D. ten Bosch, "W. F. Berghuis van Woortman J. Adriani, F. J. Cornelissen A. de Graag, F. S. A de Clercq, G. Sinia, K. J. van der Veen, J. B. Heesen H. van den Broeck en A. F. Heyl. De graven J. en A. van Rechteren van Almelo en Lim- purg zijn in de residentie aangekomen en aan het Hotel de l'Europe afgestapt. Door de Commissie voor de Staatsspoorwegen heeft heden Donderdag aan het Ministerie van Binnenl. Zaken de aanbesteding bij enkele inschrijving plaats gehad van het verbeteren van den Schoorschen Zouten weg gemeente Schore c. a. in Kruiningenprovincie Zeeland. Daarvoor waren 6 inschrijvingsbilletten ingekomen. De minste inschrijver was de heer J. C. van Hattem te Sliedrecht, voor de som van 8794. Heden Donderdag heeft er weder een volkstrein van Amsterdam en Haarlem naar 's HageDelft en Rotterdam geloopen. Met dien trein is een 400tal personen te 's Hage en ongeveer 1200 te Delft aangekomen. In de volgende week zullen er andermaal goedkoope volkstreinen loopen van Amsterdam en Haarlem naar 's HageDelft en Rotterdam. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten om het rapport der financiële commissie op het voorstel van 5 leden tot afkoop van het recht van tolheffing door de stad van de Amsterdamsche kanaalmaatschappij voor 5 millioen en de amendementen door de voorstellers daarop ingediend te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, met uitnoodiging om de zaak op nieuw te onderzoeken en zoo spoedig mogelijk aan den Raad een voordfagt te doen. In den loop der beraadslagingen is door den heer Insinger de belangrijke mededeeling gedaan dat het comité voor de Am- sterdamste kanaalmaatschappij en den concessionarisde heer Jager, gezamenlijk aanvrage hebben gedaan tot verlenging van den tijd der concessie. Bij den Gemeenteraad van Rotterdam komt weldra in behandeling een nieuw plan tot uitbreiding der stad langs den linker oever van de Maas. Volgens dat plan zal een vaste brug over de Maas worden geleg.d van de Boompjes ongeveer ter hoogte van het Bolwerk nabij de nieuwe Ko- ningsbrug. Vooraf worden door Feyenoord gegraven twee kanalen, een tegenover het station van den Rijnspoorweg, en de andere tegenover de Draaisteeg, door welke kanalen de bezwaren worden uit den weg geruimddie tegen een vaste brug over de Maas voor de scheepvaart bestaan. Dat tweede kanaal toch maakt het mogelijk dat de schepen de stad bereiken, haar weder verlaten of in rechte lijn voorbij varen zonder de brug te passeren. Die twee kanalen wor den met elkander in verband gebragt door twee havens waardoor Feijenoord in vier blokken wordt afgedeeld, die behoorlijk opgehoogd, als bouwgrond worden uitgegeven. Het plan biedt in de verte nog een uitbreiding van Rotter dam aan door het leggen van een tweede brug over de Maas, ter hoogte van het veer op Katendrecht. Men moet erkennendat men te Rotterdam niet terugdeinst voor de uitvoering van reusachtige plannenwanneer de plaatselijke welvaart zulks eischt; maar men bemerkt ook evenzeer den toenemenden bloei van den handel in de tweede koopstad des rijks, die immers de hoofdoorzaak der behoefte aan uit breiding en van de toenemende bevolking is. De Gemeenteraad van 's Gravennage heeft het gebruik van gemeentegrond vergund tot den aanleg van een railroute of paardenspoor van 's Gravenhage naar Scheveningen langs den ouden Scheveningschen weg en van daar langs het Ge meente-Badhuis en den nieuwen weg naar 's Hage terujgjf^,2" De twee reiskoffersmet de naamcijfers V. S. ^oor- zien welke door den zeeheld J. C. J. van Speijk4p zijn reis naar Oost-lndië zijn gebruikt, zijn dezer dagen, met de bewijzen van echtheid aan twee heerea verkocht. Dè<kqoper i

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1