N°. 1051. Maandag Julij. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LËID8CH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.9B, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noni- mers Vijf Cent9. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen vao genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 n. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indi9ohe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's in. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Uit 's Hage wordt berigt, dat tot buitengewoon ge zant en gevolmagtigd Minister bij het Nederlandsche Hof door den Koning van Pruissen benoemd is Graaf de Per- poncher-Sedlnitzkythans gezant bij het Hof van Beijeren. Men verneemtdat de 1ste luit. Hoogeboom van Tiet 2de regement vestingartilleriegedetacheerd bij de pyrotech- nische school te Delft, met den lsten September a. s. bij de directie der artillerie-, stapel- en constructiemagazijnen gedetacheerd zal worden, ter vervanging van den lsten luit. der artillerie P. A. Scheltus, die bij de Koninklijke Mili taire Akademie is overgeplaatst. De Minister van Justitie heeft, bij resolutie van 22 dezer, vastgesteld een nieuw model voor binnenlandsche pas poort in het Algemeen Politieblad opgenomen met aanbe veling aan heeren burgemeesters, om te zorgen dat ieder binnenlandsch paspoortwat den inhoud betreftmet het vast gesteld model overeenkomt. De arr.-rechtbank te Zwolle heeft ter vervulling der open gevallen rechtersplaats aanbevolen de heeren en Mrs. W. P. E. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, griffier bij het kan tongerecht, J, Thiebout en G. Wicherlinkadvocaten, alle te Zwolle. Vrijdag heeft het provinciaal gerechtshof in Zuid- Holland uitspraak gedaan in de zaak van den knaap, die te 's Hage een brief uit een der aldaar geplaatste brieven bussen geligt heeft. Het Hof heeft hem schuldig verklaard aan het wegnemen en verduisteren van papieren en goederen (een brief!) uit een openbare bewaarplaats, en met toepas sing van verzachtende omstandighedentot drie maanden correctionele gevangenisstraf veroordeeld. Uit een aangeteekenden brief op 15 dezer door den heer J. van Veen uit Amsterdam per post verzonden aan J. Greeve alhier is vermist 1 bankbillet groot f 200, ge- dagteekend 1 Pebruarij 1860 N°. 9658. In den avond van 15 dezer is door H. P. Kelder alhier, in de brievenbus aan het postkantoor gestoken een brief aan het adres van J. J. Bredenberg te Amsterdam inhoudende1 assignatie op J. Kalff en Comp. te Amster damaan de order van D. A. Kelder en Zoon, trekker Hugo Gevers alhier, groot 200; 1 dito op Leembrug gen Guepin en Muijsken, aan dezelfde order, trekker Ca- zaux van Staphorst, groot f 180 1 dito op de Ontvang en betaalkas, aan de order F. van Lelyveld Wz. Comp., trekker de stearine-kaarsenfabriek te Gouda, ad f 43,57 1 kwitantie op de associatie kassa, voor dividend en rente N°. 129, aankomende den heer Hugo Gevers, groot f 26,57^. Deze brief is niet aan zijn adres bezorgd. Bij de commissie voor het opterigten Oranjeweeshuis te Huizen is van een onbekenden gever ontvangen de aan zienlijke gift van een bankbillet groot duizend gulden. Naar men verneemt is bij de Koninklijke Militaire Akademie te Breda in rang en ancienneteit overgeplaatst de kapitein A. Pompe van het 4de regement infanterie om op 1 September bij gemelde inrigting in functie te treden. Van de onderscheidene artillerie corpsen is op heden te Schoonhoven bij de artillerie instructie kompagnie gear riveerd een 27tal jongelingen, om daarbij tot korporaal op geleid te worden. De derde en laatste zitting der jaarvergadering van het Nederlandsche Zendelinggenootschap hield aan tot Don derdag middag 1 uur.' De commissie belast met het exa men der kweekelingen deed verslag tfan hare ervaring, in verband met het reeds in de eerste zitting door de com missie voor het Zendelingshuis medegedeelde. De indrukken die de commissie ontvangen had waren gunstigen de in houd van het rapport getuigde van hartelijke ingenomen heid met de inrigting. In deze zitting werden voorts ver schillende min of meer belangrijke onderwerpen besproken die hier niet zoo uitvoerig kunnen worden medegedeeld als noodig zoude zijn tot recht verstand van hunnen inhoud. Het gewigt van zulk een bespreking werd door de Verga dering gevoeld en erkend. Na enkele woorden van afscheid waarin levendige belangstelling in de zaak der zending sprak, werd de Jaarvergadering van 1863 gesloten met gebed en gezang. Donderdag werd de XIXde algemeene vergadering van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap te Amers foort geopend in de St. Joriskerk. De openingsrede^jwer uitgesproken door den heer Mr. A. J. W. FarnccXnbe San- dersinspecteur van het lager onderwijs in provincie/Ó?- V -

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1