Dingsdag 21 Julij. N°. 1046. A0. 1863. Verkiezing van Raadsleden. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ctg. in.; Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; L0 u. 17 in.; I u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 11 u. 59 ui.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leideu dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur 's in. tot 9 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie.is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoaijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeeijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 99 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. [Slot.) Dingsdag 21 Julijvan 's morgens 9 tot 's namiddags 5 uur, bestaat gelegenheid voor de kiezers voor leden van den Gemeen teraad om hunne stembriefjes inteleverenvoor de Leidsche kiezers op het Raadhuiswanneer zij in de 4 eerste wijken wonenen op het Stads-Logement aan den Burgvoor die op de lijst van de overige wijken voorkomen. In ieders op roepingsbrief wordt dat aangeduid en op ieders stembriefje staat aangewezen hoeveel namen daarop moeten worden in gevuld; ook die briefjes zijn geldig die minder of die meerder namen behelzenin het laatste geval wordt geen acht ge- slagen op de namen der personen, die boven het bepaalde negental daarop voorkomen. Den volgenden dag heeft de opening van de stembriefjes plaatswaartoe het bureau van stemopneming weder te 9 uur moet gereed zijneen taak die nu de raadsleden bij beurten naar hun ouderdom vervul len waarvoor zij geen declaratie tot vergoeding van tijdverlies kunnen indienen en wanneer zy zoo dwaas waren om té ge hoorzamen aan een grillig, niets beduidend en ondoeltreffend verbod van den Minister van Binnenlandsche Zakenhun proviand zelf moeten medebrengen, of aanschaffen, als zij ten minste gedurende de acht uren op den eersten dag der zitting eenige ververschingen behoeven. Wij leven wel in een anderen tijd dan vroeger; dat blijkt uit het wonderlijke en soms ongelooflijke, dat men al zijn wonderen onmogelijk ervaren en waarnemen kan- maar de Minister zal ons toch niet willen terugbrengen tot den tijd, toen men met knap- of reiszak ter dagvaart toogwant daarmede ging toch gepaard het gastereren en pooijen op algemeene kosten. - Hoe het ook zijde tijd en de moeitedie de leden van het stembureau voor de openbare zaak ten beste gevenverdienen wel door een talrijk bezoek der kiezers te worden erkend en gewaar deerd, opdat zij niet zitten tot luttel werks, maar de af wisselende opkomst van de kiesgerechtigden en de vriende lijke kout der stemmenden de taak veraangenamendie zy op zich nameu in het algemeen belang. De kandidaten voor het lidmaatschap van den Gemeente raad, door de eerste der kiesvereenigingen gesteld, zijn de volgende Mr. H. GEVERS, Mr. J. E. GOUDSMIT, Prof. J. VAN DER HOEVEN, Mr. K. J. F. C. KNEPPELHOUT VAN STERRENBURG Mr. J. VAN OUTEREN, M. G. TEN SANDE, Mr. D. TIEBOEL SIEGENBEEK Mr. H. P. J. TOLLENS, B. W. WTTEWAALL allen aftredende ledenen wel zeer toevallig allengewoon trouw de vergaderingen bij te wonenzeldzaam een te verzuimen ook niet, waarvoor we vreesden, toen er van zijn verkiezing sprake was, de heer Kneppelhout. De onpartijdigheid eischt van ons te erkennendat diens verblijf gedurende de zomer maanden in een andere provincie niet verhindert, om telkens tegenwoordig te zyn als de Raad is bijeengeroepen. De andere kiesvereenigingen hebben gemeend de herkiezing van Mr. J. E. Goudsmit niet te moeten aanbevelen en in zijn plaats voorgesteld Mr. H. C. J. Hoog, Dijkgraaf van Rijnland, vroeger lid der Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland en Burgemeester der gemeente Noordwijkerhout. 't Spijt ons, dat die uitzondering is gemaakt, omdat nie mand zal betwistendat Prof. Goudsmit is een uitstekend raadsliddie voor den Gemeenteraad van onberekenbaar nut, misschien onmisbaar is. Zijn onlangs uitgebragt rap port over de riemtalen en bottingen geeft daartoe allen grond want welligt is niemand beter dan hij in staat den Raad voortelichtenwaar zulke rechtsquestiën moeten wor beslist of stevige gronden in het algemeen moeten «welen. f I 'tr gezocht, om al dan niet tot het instellen van een /tecrhts^ ''-'- vordering in het belang der gemeente te besluiten^

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1