N'\ 10i3. Vrijdag 17 Julij. A°. 18 Himieii!andscli lNieuws. l)p*e Courant verschijnt elketi dag, be ll dve Zon- en Feestdagen, en kust voor l eiden f 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noia- mers Vijf Ceuts. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Uekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Sc h eik ra en Rotterdam te 8 u 41 in.; 19 u. 17 m.; 1 n. 17 in.; 3 u 49 ra.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 in.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 ra.; mar Kaar era eu Amsterdam te 8 u. 36 ra.; 19 u. 20 ra.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 in.; 9 u. 14 iu.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 ra. Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haven) naar ArasterJau, VLian lag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Aiuste-dara Ueerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuvrstraat's morgens te 7 n. 45 ra. en te 11 n. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 n. 10 m. Oost-Iadische Lauipost. Over Southampton, l en' 17; over Triest, 1 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sa». Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7$ uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te ipreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'srairgeus 12 -l nur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusea, dagelijks van 8 1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 unr en van 36 unr; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Wuensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Eygelshoven W. D. Wimmers. Z. M. heeft voor menschlievend hulpbetoon een gra- tificitie van tien gulden met een loffelijk getuigschrift o. a. toegekend aan den fuselier A. van Sas van het 4de reg. inf. wegens zijn lofwaardig gedrag bij den braud te Leiden op den 13Jen December 1861. H. K. H. Prinses Sophia, Groothertogin van Weimar is Woensdag van Soestdijk te 's Hage aangekomen. Heden Donderdag middag heeft er bij HH. MM. de Koning en Koningin op het paleis het «Huis ten Bosch" een groot diner plaats gehad, waaraan HH. KK. HH. de Prins van Ora'je, Prins en Prinses FrederikPrinses Maria en H. 1). H. de Groothertogin van Saxen-Weimar-Eisenach benevins HD. gevolg en eenige genoodigdenhebben deel genomen. -H. K. H. de Groothertogin van Saxen-Weimar-Ei senach zou heden Donderdag middag ten half zeven ure naar Delft vertrekken om er de Tentoonstelling te bezoeken. - De 3 ste luitenant I. B. H. van Rojcnvan den generalen staf, werkzaam bij de directie der militaire ver kenningen te Arnhem, is door Z. M. den Sultan van Tur kije benoemd tot ridder der 4de klasse van de Medjidié orde. Uit Zierikzee wordt berigt, dat de heer D. B. P. Zu.rdeeg, heel- en vroedmeester aldaar, voor de benoeming tot geneeskundige V-last met de plaatselijke geneeskundige dienst op het eiland Sint Eustatius (West-lndië) heeft bedank'. - Woensdag werd te "Rotterdam het congres der Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid gehouden. On der de In sproken onderwerpen en de daarop genomen be sluiten treffen wij het volgende aan als prijsvraag ter uit schrijving door de maatschappij aantebevelen in hoeverre de katoenteelt in onze O. en W. I dische bezittingen kan ge acht worden te zijn in het belang van Moederland en ko loniën en wat kan er ter bevordering daarvan gedaan worden Tot de behandeling der verschillende vraagpunten over gaande, bleek; a. dat de genomen proeven met het meng sel, door Laming opgegeven tot het zuiveren van lichtgas uit steenkolen, geene gunstige resultaten hebben opgeleverd; b. dat het veel te kostbaar zoude zijnalcohol uit steen- - kolen te vervaardigenc. dat men geen lichtgas uit turf vervaardigt, omdat alle turf geen goed gas bevat en de kosten van zuivering te veel zouden beloopend. dat de afdeeling wenschte dat aan de Hooge Regering een adres zoude worden gerigt om te verzoeken, dat een algemeene Rijkswet mogt worden in het leven geroepen, houdende be palingen tot beveiliging tegen alle brandbare zelfstandighe den en niet alleen tegen petroleum. Nadat de werkzaamheden in de afdeelingen 's middags tegen twee uur waren gestaakt, hebben de afgevaardigden en leden van het congres zich naar de Boompjes begeven, om per stoomboot een togtje naar de werkplaatsen der Ned. Stoomboot-Maatschappij te Fijenoord te doenwelke inrig- ting met de grootste belangstelling werd bezigtigdonder de leiding van den directeur der maatschappij den heer J. W. L. van Oordt, terwijl ook door de heeren van Ga len en Kruger alle verlangde inlichtingen werden gegeven waarvoor hun bij het terngkeeren van Fijenoord door Prof. van der B^on Mesch hartelijk dank werd gebragt. Aan boord der stoomboot werden de heeren ververschingen aangeboden. Vele afgevaardigden en leden hebben daarna bij den heer L"Vgraaff aan het Nieuwewerk gedineerd, waar den heer J. W. L. van Oordt hulde gebragt werd voor hetgene door hem was verrigt om het genoegen van het verblijf te Rot terdam te verhoogen. Des avonds maakten vele leden gebruik van de aangebo den gelegenheid tot bijwoning der muziekuitvoering in de Offieieren-Societeit in het Park, waar bij den fraaijen zomer avond een talrijk gezelschap bijeen was. Het volkslied, waar mede de muziekuitvoering werd beslotenlokte een levendig applaudissement uit. Op Donderdag 2 7 Augustus zal door de commi-sie voor de Staatsspoorwegen worden aanbesteed: het maken van het stations-terrein te Alkmaar, benevens het afsnijden van de bogt in het Noord-Hollandsch kanaal, tot betere doorvaart vaa de spoorwegbrug aldaar, ten behoeve van den spoorweg van het Nieuwediep tot Alkmaar. De Minister Yan Biunenl. Zakende heer Thorbecke,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1