N°. 1042. Donderdag 16 Julij Binnenlandse!) Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw de ingenieurs vau deu Waterstaat F. W. H. van Opstall en G. van Diesentot commies bij het departement van Binnenlandsche Zaken den adj.-com mies J. Margadant en tot burgemeester der gemeente 't Zand H. F. Deel. Z. M. heeft de zilveren medaille voor menschlievende hulpbetoon toegekend o. a. aan Mr. R. J. W. C. de Nerée tot Babberich te Nijmegen, wegens het redden van een kind uit de rivier de Waal op 13 Junij 1 863. H. M. de Koningin heeft Maandag de tentoonstelling van oudheden te Delft weder met een bezoek vereerd. H. M. gaf bij HD. vertrek te kennen, voornemens te zijn de tentoonstelling nog meermalen te hezoeken. De provinciale Staten van Zuid-Holland hebben te gemoetkoming verleend in de kosten van stichting van schoollocalen en onderwijzers-woningeno. a. aan de ge meenten Noordwijkerhout, Oudshoorn en Lange Ruigeweide en afgewezen het daartoe gedaan verzoek voor de gemeente Noordwijk. - De vergadering is verdaagd tot Vrijdag den 24sten Julij. De provinciale Staten van Noord-Holland hebben be sloten den heer C. Kooimangekozen in het district Enk huizen niet als lid toetelatenen bepaald dat een nieuwe vrije verkiezing zal plaats hebben. - De zomer-vergadering is Dingsdag gesloten. Het provinciaal gerechtshof van Gelderland heeft de weduwe van Albert Beekman te Beekbergen schuldig ver klaard aan vergiftiging van haar man en veroordeeld tot de straffe des doods. De gewezen veldwachter G. Doulow is vrijgesproken van de beschuldiging van haar tot het ple gen van dien misdaad te hebben aangezet en onderrigt ge- gegeven en haar het vergif te hebben verschaft. Dingsdag is te Rotterdam de 86ste Algemeene Ver gadering van de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid door den Voorzitter van het hoofdbestuur, Prof. A. H. van der Boon Mesch van Leidenmet een welkomstgroet geopend, daarna in vlugtige trekken den bloedenden toestand der Maatschappij beschrijvende, waar uit blijkt, dat het aantal leden was geklommen tot 2080. Onder de genomen besluiten was één ten aanzien van de wettelijke regeling van den arbeid der kinderen in de fabrieken. De afgevaardigden uit Leiden wenschten ook aan- tedringen op een volledige enquête door der zake kundige mannen; maar dat, wanneer de regering daartoe niet kon be sluiten de Maatschappij alsdan daartoe zou overgaan en hare bevinding aan de regering zou bekend maken. Het daartoe strekkend voorstel verviel door de aanneming van het pre advies der directie met 213 tegen 59 stemmen. De Ver gadering heeft 189 tegen 76 stemmen afwijzend op het voorstel der Leidsche afdeeling, om aan het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix een toelage voor een jaar te verleenen. Geen bekrooning van prijsvragen werd toegeke d. Des namiddags maakten hoofdbestuurders en afgevaardig den gebruik vau de aangeboden gelegenheid om zich eeni- gen tijd in den tuin en de gebouwen der Rotterdamsche Diergaarde te verpoozen, en toen zij zich des avonds te acht uren gezamenlijk van daar naar de Place des Pays-Bays van den heer J. Doonnabij de Diergaarde, begaven, wer den zij daar binnentredende met faufares der muziek be groet. Met de leden des hoofdbestuurs woonden daar het grootste aantal der afgevaardigden het concert bijhetwelk te dezer plaatse door de Rotterdamsche kapel onder direc tie van den heer M. van Leeuwen gegeven werd. Langen tijd bleef men hier gezellig bijeenen werd menig nommer van het concert-programma luide toegejuicht, vooral was zulks het geval met deu feestmarschdoor den heer van Leeuwen gecomponeerd ter gelegenheid der 86ste Algemeene Verga dering der Maatschappij ter bevordering van Nijverheid en aan het Hoofdbestuur der Maatschappij opgedragen. De Voor zitter Prof. van der Boon Mesch heeft daarop een woord van dankbetuiging aan het orchest gerigt. Dingsdag heeft te 's Gravenhage de verloting plaats gehad van de kunststukken, aangekocht op de laatste ten toonstelling vau schilderijen. Er waren 3459 loten uitge geven. N°. 2798 prijs n°. 48 (K. F. Bombled). N°. 2419, prij3 ii°. 347 (van A. Mollinger). N°. 1042, prijs n°. 59 (van J. L. Bronny). N°. 2611, prijs n°. 32 (van J. Bergsi). N°. 2531, prijs n°. 438 (van P. P. Schiedges), Dcïe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rnera Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.76. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 n.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 in.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteuds 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabi'iek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 u. 43 ra. en te 11 u. 10 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oo»t-Iodisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUa-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opea dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect ii tt spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijmen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1