N°. 1039. Maandag 13 Julij. Binnctilandscli Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Elsloo M. Vaassen, in plaats van C. Canisius, op verzoek eervol ontslagen, voorts tot 2de luitenants de navolgende kadets bij de Koninklijke Militaire Academie, als: ai bij het wapen der infanterie 1ste reg. W. H. M. van der Goes, G. J. D. .E. Riesz en E. A. D. E. van Franckenberg eu Proschlitz; bij het 2de reg., de kadets G. van Tienhoven, P. G. Bode, H. J. Hoogeveen en J. M. Vervat; bij het 3de reg., de kadets W. B. J. Duyker en J. Knuppe; bij het 4de reg., de kadets L. de Vlaming, F. A. Egter, P. van Assen en P. J. J. Vervenne; bij het 5de reg., de kadets W. G. Gelinek, J. van den Bergh, P. H. J. Oost hout, M. Biegen en W. M. H. Anten; bij het 7de reg., de kadets M. H. J. Plantenga, W. C. F. Bresier, A. C. Alma, J. L. A. C. de Bock, J. E. van Gorkum en C. A. Wagner; b. bij het wapen der kavallerie lste regiment dragonders, de kadet J. van Son, bij het 3de regiment de kadets T. F. Slinkers en G. J. A. A. baron van Heem stra; bij het 5de regiment dragonders, de kadets G. N. H. Schultz van HaegenJ. van der Wedden en J. C. Lagerwerff; c. bij het wapen der artilleriereg. .veld-art. de kadets Jhr. P. Six en Jhr. F. J. A. des Tombe; bij het lste reg. vest.-art., de kadets P. C. de Wilde en S. O. van der Straa- tenbij het 2de reg. vest.-art., de kadets R. van Dam en M. J. Telchuys; bij het 3de reg. vest., de kadets C. de Wit, H. van Gelsdorp, G.-A. baron van Till en K. Dun kier bij het reg. rijd. art. de kadet C. G. S. baron v. Heemstra. d, bij het korps ingenieursmineurs en sappeursde kadets P. C. W. Mossel en G. L. Kepper; e. bij het leger in Oost-Indië: bij het wapen der infanterie, de kadets P. van den Blijk, J. D. van der LingenH. F. Soeters, H. J. L. de Bank Langenhorst, H. J. Holsboer, F. Pompe van Meer- dervoort, W. H. Neys, H. R. BeijenW. F. Braun, C. Woldringh, A. A. van Delden, W. P. van der Schalk, E. G. F. von Ende, C. F. Ooykaas, J. G. L. Schlencker, en J. J. Sterkf. bij het wapen der artilleriede kadets H. Kuyper, L. F. Leeping, H. J. G. Souman, W. W. C. Suringar, J. F. Arnold, W. F. Schenck, J. F. L. Cassa, Jhr. F. J. T. van der Wijck, A. M. T. Broekhuys, F. Bauer, en M. Meijer Timmerman Thijssen g. bij het korps der genie en sappeurs, de kadets J. LugtH. Broese van Groe- nouG. van Mourik, E. J. C. Heyligers, J. G. C. von Dentzscfr, C. van Mensch, V. Levyssohn en J. H. van der Dussen. Bij Koninklijk besluit vau den 3den Julij 1863 is een jaarlijksche rijks-bedrage voor een derden predikant bij de hervormde gemeente te Wageningen verleend. De audientiën van den Minister van Finantiën op Donderdag den 16den dezer, en van den Minister van Marine, op Vrijdag den 17 den dezer, zullen niet plaats hebben. Aan boord van de gepanseerde ijzeren stoomkanon- neerboot is geplaatst de luitenant ter zee lste klasse P. van Lelijveld. Die ffioot op Fijenoord gebouwd, is van Rotter dam naar Hellevoetsluis gestoomd en zal later ook naar het Nieuwediep en naar Vlissingen zich begeven. Men verneemt, dat aan den officier van gezondheid der eerste klasse Dr. J. A. Flesleeraar bij 's Rijks kweek school voor militaire geneeskundigen te Utrecht, eene missio is opgedragen, om gedurende den vacantietijd van bovenge melde school, van 15 dezer tot 1 September daaraanvol gende, de buitenlandsche oogheelkundige etablissementen te Berlijn, te Londen en te Parijs te gaan bezoeken. Donderdag had te 's Gravenhage de vierde vergade ring plaats der Hoofdcommissie tot oprigting van een na tionaal gedenkteeken voor 1813, ten paleize van Z. K. H. Prins Frederik. Het was de eerste vergadering, die werd bijgewoond door de leden van eer en de van Amsterdam en Rotterdam en de provinciale hoofdplaatsen als medele den aan de Hoofdcommissie toegevoegde afgevaardigden. Nadat de leden der oorspronkelijke Hoofdcommissie vooraf door den Prins, Voorzitter, met het doel dezer zamenkomst waren bekend gemaakt en van Z. K. H. hadden mogen vernemen dat Z. K. H. had gemeend niet te kunnennoch te mogen toegeven aan den wenschdoor de oorspronke lijke leden der Hoofdcommissie eerbiediglijk aan het oor deel van Z. K. H. onderworpenom hunne taak thans ala vervuld te willen beschouwen en naar welgevallen over hunne plaatsen te beschikken, nu zij hun hooggeëerden Voorzitter van nieuwe leden mogten zien omgevenzijn de nieuwe leden door Z. K. H. en de ter vergadering aan wezige leden der oorspronkelijke Hoofdcommissie verwei- LEIRSCi DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.30 in de drie maanden. Afzonderlijke Hom mers Vijf Cents. Prijs der Advertentién1-6 regels 0.76. Tedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 3 u. 41 ra..; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 ra.; 3 u. 49 ua.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon* en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en ta 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 n. 10 m. O»*t-Iadiaohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke inaaud. Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorvrejj-Tolegraaf dagelijks van 7J- uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en fFethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage,Yf oensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—r4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente' Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In* en Uitgaande Rechten en Acoijnsett dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1