Handelmaatschappij. TE HUUR Voor f 80 te Koop. lezeressen vinden zal. Het is getiteldOpenbaringen uit mijn bovennatuurlijk leven," en vol van allerlei geheimzin nigheden akeligheden en verschijningen. Reeds de omslag wekt de aandacht door zijne zoogenaamde Yesuviuskleur. Het detachement Spahis, dat zijn intrek genomen had in de kazerne op de kade d'Orsay te Parijs, is van daar verlegd naar St. Maur nabij Yincennes. De politie schijnt reeds eenige moeijelijkheden gehad te hebben met uitspattingen van die kinderen der Zandwoestijn. Te Neufchatel (Seine-Inférieure) heeft onlangs bij een landhuishoudkundige vergadering een eigenaardig voorval plaats gehad. Bij het gebruikelijke diner wilde een voornaam grondeigenaar aldaar, de heer Estancelindie de gouden medaille verkregen had, een speech houden. De onderpre fect, die aan tafel voorzat, gaf hem echter het woord niet, en toen de heer Estancelin, door de toejuichingen der ver gadering aangemoedigdtoch spreken wildemarcheerde op bevel van den onderprefect, een afdeeling pompiers de zaal binnen en maakte door aanhoudend getrommel den spreker onhoorbaar. Bajonet of brandspuit kwamen gelukkig niet in toepassing. De heer Estancelin was Gedeputeerde onder het vorige regeringsstelsel en bij de jongste verkie zingen een zeer gevaarlijk mededinger voor den door de regering aanbevolen en verkozen kandidaat. Een Fransch blad bevat het volgendeDe toiletten die men in de verschillende badplaatsen ziet, zijn het een nog zonderlinger dan het andere. De heeren dragen buiten sporig wijde broekengekleurde zijden overhemdendassen van Grenadine met een kostbaren ring om den hals geslo ten en hoog gekleurde fantaisie-jassen. Wat de hoofdbedek king betreft, de stroohoed heeft voor goed het veld moeten ruimen voor de kleine zwarte of grijze zijdenhoeden met ronde bol, eenigzins op een omgekeerd scheerbekken gelij kende. De dames doen in geen opzigt in excentriciteit voor de heeren onder. Het wandeltoilet b. v. is als volgtKleed van zijde, popeliene of wit alpacca, waarvan de buitenge wone lange rok van onderen geborduurd is of versierd met zijden ruches van ligte kleur; een kort lijf (Veste Figaro) op dezelfde wijze en kleur gegarneerd als de rokeen lange breede zijden ceinture a la Garibaldi, met afhangende slib ben eindigende in chenillewerkde kraag en overhemd van oude Venetiaanschen kant. Het fatsoen der hoeden verschilt tot in het eindeloozevoornamelijk worden gedragen l'In- croyable, le Colligny, le chapeau Mademoiselle, le Henry IIIwelke laatste inzonderheid geschikt is voor jeugdige aangezigten, welke daardoor een piquante uitdrukking ver krijgen en eindelijk de Watteaudie den blik voileert en aan het gelaat een beminnelijke en peinzende uitdrukking verleent. - De aartsbisschop van Parijs en de bisschop van Or leans hebben even als pater Gratry het voornemen om het werk van Professor Renanover het leven van Jezuste wederleggen. De Moniteur maakt een rapport openbaar van den heer Rouher, den afgetreden Minister van Openbare werken betreffende het zoogenaamde professioneele onderwijs. De Minister zet daarin uiteendat de regering noodwendig krachtige maatregelen moet nemen tot regeling dezer aan gelegenheid in het belang van kunstzin der Fransche arbei ders, meesterknechts en hoofden van industrieele inrigtingen. Hij doet het uitkomendat de andere natiën groote vorde- ringen maken op dien weg, en dat de laatste algemeene j nijverheids-tentoonstelling te Londen de bewijzen heeft op- geleverddat men in Frankrijk alle krachten zal moeten inspannen om den tot dusver in het industrieele vak ver-, kregen roem te handhaven. Een commissie is benoemd om te onderzoeken wat in dit opzigt zal kunnen en moeten worden gedaan. Zij bestaat uit de heeren Michel Chevalier en Merimée, welke laatste het voorzitterschap zal bekleeden bij afwezigheid van den Minister. Te Norwich hebben de meisjes uit de werkhuizen zich bij petitie tot de regering gewend, haar verzoekende eene belasting uit te schrijven op alle ongehuwde mannen zoodra zij den ouderdom van 40 jaren bereiken. Daar het Engelsche Lagerhuis den aankoop van het tentoonstellingsgebouw voor rekening van den staat heeft geweigerd, hebben de aannemers besloten reeds aanstaan den Maandag met het afbreken van het gebouw te begin nen. Wel is men overtuigd, dat daardoor geen meesterwerk van architectonische waarde verloren gaatmaar toch wordt het door velen betreurd, dat Londen een gebouw zal mis sen eenigzins in verhouding met de grootte van de stad om groote muziekuitvoeringen, bloemententoonstellingen en dergelijken te houden. In een der voornaamste horologiewinkéls te Londen kwam dezer dagen een fatsoenlijk gekleed heer naar horo- logien vragen, kocht er een voor 20 en gaf in betaling een bankbillet van 100, terug ontvangende wat te veel was. Op het oogenblik van zijn vertrek komt een ander heer, zijn vriend, dien hij zijn aankoop laat zien en er door opgewekt wordtom ook zulk een horologie te koopendat hij betaalt met een bankbillet van 100 en waarvan hij ook 80 of 960 terug ontvangt. Maar willende ver trekken raakten zij verlegen op het zien van een politieman die binnentreedt, hen als gaauwdieven herkent en vraagt, of die beide heeren geen bankjes van 100 pond hebben in betaling gegeven. De horologiewinkelier antwoordt daarop toestemmend, en de politieman verklaart, dat zij valsch zijn, laat een rijtuig komen, plaatst er de heeren in en neemt de bankbilletten en horologiën als bewijsstukken medeter wijl hij den winkelier een uur later aan 't naaste politie bureau bestelt. De winkelier begeeft zich daar heen op den bepaalden tijdmaar nu blijkt dat de politieagent ook een verkleede gaauwdief waszoodat de koopman is opgeligt voor de 2 horologiën en de 160 pond sterl. 1920) die hij heeft teruggegeven. Er is nu en dan gesproken van het voornemen der Portugesche regering, om de diamanten der kroon te ver- koopen. De Pays bevat thans een berigl uit Lissabon dat geschikt is om de verkeerde denkbeelden omtrent deze zaak te doen ophouden. De kroon bezit ten haren gebruike de kostbaarste diamantendie allezins kunnen wedijveren met die der grootste mogendheden. Deze zijn het niet welke verkocht zullen wordenmaar wel anderewelke de kroon reeds meer dan 40 jaren bezit, die nog in ruwen staat zijn eu in de kelders der Portugesche bank bewaard worden. Daar het nu zeer onstaathuishoudkundig zou zijneen zoo groote waardewelke de kroon ten haren gebruike niet noodig heeft, langer te laten liggen zonder daarvan partij te trekkenheeft men besloten die bij gedeelten te verkoo- pen. Een geldelijke verlegenheid ligt niet het minst aan dit plan ten grondslag. Adverleiiliên. Heden overleedin den ouderdom van 70 jaren, na een langdurig en smarte lijk lijdenonze geliefde Moeder en Be- huwdmoeder SARA JOHANNA JACK SON, weduwe van den Edel-Achtbaren Heer J. H. van Baak, in leven Bur gemeester der Stad Heusden. R. VAN BAAK. M. VAN BAAK, van den Berg. 1 Augustus of later een HUIS met vijf Kamers, Keuken, Kelder, enz. op een der beste standen in Leiden. Adres onder letter T. B. aan het Bureau van dit Blad. Een makke, vlugge EZEL met bijbe- hoorend TUIG en WAGENTJEhetwelk voorzien is van twee zitbankjes. Brieven franco onder de Letters B. B. aan het Bureau van dit Blad. NEDERLANDSCHE De in' de Vergadering van Commis sarissen goedgekeurde Balans over het Boekjaar 1863, benevens die van het Reservefonds over hetzelfde tijdvakzullen voor de Aandeelhouders ter visie liggen van den 7den tot en met den 23sten Julij 1863, ter Secreta rie van de Directie te Amsterdambij de Agenten der Maatschappij te Rotter damDordrecht en Middelburg en bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken te '<s Gravenhage en Leiden. Letden, 8 Julij 1863. Eenige en algemeene kennisgeving

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3