N°. 1036. Donderdag 9 Julij. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft den rang van generaal-majoor verleend aan den gepensionneerden kolonel Jhr. J. L. de Casembroot laatstelijk commandant van het regement veld-artillerie voorts benoemd tot tweeden commissaris van politie te Lei den A. C. M. Vinkwachtmeester te paard van de eerste klasse bij de koninklijke marechausées en tot ontvangers der registratie en domeinen te Vollenhove J H. Smits te Tho- len en in diens plaats B. H. Tours te Gennep; te Enk huizen O. M. J. Moorrees te Texel en in diens plaats J. P. van Dunnesurnumerairen te Gennep de surnumerair Jhr. A. N. T. Plugi van Aspermont. Wijders op verzoek eervol ontslag verleend aan den Isten luitenant G. J. du Rieu en den 2den luitenant Dr. P. Hoekema Kingma bij de dienstdoende schutterij te Leiden en in hun plaats benoemd tot lsten luitenant den 2den luitenant Mr. H. J. Kist en tot 2de luitenants de schutters Mr. R. T. Byleveld en J. Hoog. - De heer M. J. de Bont te Amsterdam is, wegens zyn ijverige en belangelooze bemoeijingen ter bevordering der kunstmatige vischteelt, door Z. M. benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. - HH. MM. de Koning en Koningin zijn heden mid dag te 1 uur 50 minuten met den gewonen spoortrein uit de residentie naar Soestdijk vertrokkenten einde aldaar bij H. M. de Koningin van Pruissen hunne opwachting te maken en bij H. M. de Koningin-Moeder te dineren. HH MM. worden nog heden avond laat in de residentie terugver wacht. - Dingsdag morgen te half twaalf ure is te 's Graven hage aangekomen H. M. de Koningin van Pruissen. H. M. werd aan het station verwelkomd door HH. KK. HH. Prins en Prinses Prederik der Nederlanden. H. K. H. Prin ses Prederik nam plaats in de eerste hofkoets, waarin H. M. gezeten was, vervolgens Z. K. H. Prins Frederik en eindelijk de graaf van Randwijk, grootmeester van H. M. de Koningin in afzonderlijke rijtuigen. De stoet begaf zich naar 's Konings paleis, waar HH. MM. de Koning en de Koningin H. M. de Koningin van Pruissen ontvingen en verwelkomden. Langs den weg was eene talrijke schare ver- eenigdalgemeen bragt men hulde aan de minzaamheid der Pruissische Koningin, die de groet der bevolking op harte lijke wijze beantwoordde. H. M. de Koningin van Pruissen heeft zich vervolgens naar het Huis ten Bosch begeven en de merkwaardigheden der residentie bezigtigd. Heden Woensdag heeft H. M. zich, na op het paleis het Huis ten Bosch een dejeuner te hebben gebruiktnaar HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik op het Huis de Paauw begevenvan waar H. M. ten 4 uur per spoortrein van Voorschoten de reis naar Soestdijk heeft voortgezet. De Commissaris des Konings dezer provincie, de heer Loudon, zal Vrijdag aanstaande in het Hotel de Oude Doe len aan de leden der Provinciale Staten een diner aan bieden. De Zoölogisch-Botanische tuin te 's Hage is weder vermeerderd met twee gazellen en twee lepellaars. -Van de 23 jongelingen die zich voor het admissie- examen aan de Utrechtsche hoogeschool hadden aangemeld, zyn 17 tot de academische lessen toegelaten. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft benoemd tot hoofdonderwijzer bij een der gemeente-armenscholen te Scheveningen den heer W. de Vletter te Schiedam. Aan het Departement van Marine wordt door de daartoe benoemde commissie examen afgenomen van de ad- spirant-adelborsten voor de verschillende Marine-etablissemen ten hier te lande. Er hebben zich daartoe 85 jongelieden aangemeld. Over het algemeen geeft hunne kennis gronden tot tevredenheid. Er zijn tot heden slecht3 zeer weinigen afgewezen. De zomer-vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland is 11. Dingsdag te elf ure in de residentie door 's Konings commissaris, Mr. J. Loudon geopend. De nieuw verkozen leden uit de districten Ridderkerk's Gra venhage en Vlaardingen, de heeren Mr. F..W. R. Suringar, Jhr. J. Westpalm van Hoorn tot Burgh en C. Maas Gees- teranus, zijn na onderzoek hunner geloofsbrieven door eena commissie, bestaande uit de heeren Mr. C. W. Hubrecht, J. van Heukelom en H. van Zegwaart, toegelaten. Na het gebed door den Voorzitter, wordt mededeeling gedaan van de leden die van hunne afwezigheid hebben kennis gegeven vervolgens overgegaan tot het trekken der afdeelingen en voorlezing gedaan van de ingekomen stukkenvoorstellen I.KIUSCII DAGBLAI Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 64 in.; 4 u. 54 mi; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbu«ligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabrick en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u, 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oo»t-Indi»ohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Talegraaf dagelijks van 7}- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van '«morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoynsen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, eu franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1