1 5 N°. 1035. Woensdag 8 Julij. A0. 1803. Binnenlandse!] Nieuws. C - Z. M. heeft benoemd bij het wapen der artillerie tot magazijnmeester 1ste kl. te Nijmegen den kapitein M. P. Mol, magazijnmeester 2de kl. te Woerden; tot magazijnm. 2de kl. te Breda den laten luit. F. G. ter Haar, magazijnm. 8de kl. te Brielle; tot magazijnm. 2de kl. bij het Depar tement van Oorlog den lsten luit. F. J. Hafkemeijer; tot 2den luit. en magazijnmeester 3de kl. te Brielle den sergeant majoor T. Arens van het reg. veldartillerietot 2den luit. en magazijnm. 3de kl. te Woerden den sergeant T. Visscher van het 1ste reg. vesting-artillerievoorts op verzoek eervol ontslag verleend aan I. E. L. de Yirieu als griffier bij het kantongerecht te Zalt-Bommel en aan J. van Dingstee als griffier bij het kantongerecht te Vollenhovenaan J. C. Ui- tenhage de Mist als plaatsvervangend kantonrechter te Alphen aan den luit. ter zee 2de kl. C. A. Niesen uit de zeedienst, aan den heer J. L. van Roermund, R. K. pastoor op Cu rasao uit 's lands dienst en aan Dr. J. Bosscha Jr. als lec tor 1ste kl. met den personelen titel van hoogleeraar in de wis- en natuurkunde aan de Koninklijke Militaire Acade mie te Breda. Z. M. heeft nog benoemd tot notaris te Hontenisse A. J. C. van Droisaerts, candidaat-notaris te Vught en te Sas van Gent A. A. Vermandei, candidaat-notaris en lid van den raad aldaar. Naar men verneemtzal Z. M. de Koning zich den 12den dezer weder naar het Loo begeven. Ook zal H. M. de Koningin omstreeks dien tijd derwaarts vertrekken. Men wil wetendat tegen dien tijd HH. KK. HH. de Hertog van Brabant en de Prins Amadeus van Sardinië aldaar ver wacht worden. H. M. de Koningin van Pruissen wordt op het lust verblijf te Soestdijk verwacht, waar H. M. een bezoek zal brengen aan Hare Tante, onze Koningin-Moeder. HH. MM. de Koning en de Koningin zullen zich ook derwaarts bege ven om Koningin Augusta te begroetendie spoedig Hare reis zal voortzettendewijl zij den 9den dezer te Aken en den llden dezer te Coblenz wordt verwacht. Heden Dingsdag morgen is H. M. de Koningin uit de residentie naar Rotterdam vertrokken, om H. M. de Koningia van Pruissen, die aldaar vau Louden zal aanko men te verwelkomen. Het heeft H. M. de Koningin behaagd den kunst schilder G. J. Hoffmann, élève van den heer Louis Meijer, een prachtig gouden horologie met dito ketting ten geschenke te doen toekomen als blijk van HD. bijzondere tevredenheid over eene door dien heer vervaardigde schilderij. Met zekerheid wordt, berigt, dat de heer Mr. J. R. Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Zaken, het vaste voornemen heeft, om in de maand Augustus Friesland te bezoeken en in persoon ook de vorderingen van den spoor weg in oogenschouw te nemen. De Minister van Binnenlandsche Zakende heer Thor becke, is heden Dingsdag morgen uit de residentie naar Cleef vertrokken. Wij vernemen, zegt de Friessche Courant, dat de heer M. Kingma Hz., onlangs benoemd tot lid der Gede puteerde Statenz(jn mandaat als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (hoofdkiesdistrict Dokkum) zal neder- leggen. Inmiddels hooren wij, zegt dat blad, ter vervulling der te ontstane vacature, reeds van de volgende kandidaten sprekenMr. Limburg Brouwer, te 's GravenhageMr. A. F. Jongstra, te Heerenveen, en Mr. B. Brouwer, te Hee renveen. De Vereeniging voor de Flora van Nederland en zyn overzeesche bezittingen zal hare 18de algemeene vergadering houden op Zomerzorg nabij deze stad, Vrydag den 17den Julij eerstkomende. Uit Groningen wordt berigt, dat de beide rechtsge leerde verhandelingen gelijkelijk de bekrooningen waardig gekeurd zijn van de heeren O. W. Star Numan, kandidaat in de letteren en student in de rechten aan de hoogeschool te Leiden en W. A. Reiger, kandidaat in de rechten aan de hoogeschool te Groningen. De gouden medaille is door het lot aan den eerstgenoemde te beurt gevallen. Als schrijver der derde verhandeling heeft zich bekend gemaakt de heer R. G. Philipsoukandidaat in de rechten aan de hooge school te Utrecht. In sommige dagbladen kwam dezer dagen een berigt voordat het ontwerp-wetboek van Strafvordering bij het Departement vau Justitie herzien is, dat het eerstdaags in LKIDSCH DAGBLAD. Dece Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afstonderlyke Nora- mere Vyf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. iedere regel meer 12{. C'ts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigton vau 1-4 regelsƒ0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 in.; 1 u. 17 <n.; 3 u. 49 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 aa.j 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelyks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'i morgens te 7 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; ovar Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelyks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorvreg-Tole,graaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 m, av. Zittingen ven bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelyks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelyks van 10—2 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van '«morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelyks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnten dagelijks van 9—1 «uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9— uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1