N°. 1033. Maandag 6 Julij. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft Mr. H. M. Beeckman op verzoek eervol ontslag verleend als griffier bij het provinc. gerechtshof in Utrecht, onder dankbetuiging voor de vele diensten door hem in rechterlijke betrekkingen aan den lande bewezen, en in zijn plaats benoemd den subst.-griffier Mr. J. I. D. Nep- veu; voorts tot rector-magnificus aan de hoogeschool te Gro ningen voor het akademiejaar 1863—1864 Prof. W. J. A. Jonckbloet en tot lid der commissie van geneeskundig on derzoek en toevoorzigt in Noord-Brabant Dr. A. A. P. van den Bogaert te Boxmeer. Z. M. de Koning heeft Vrijdag middag ten vijf ure in een bijzonder gehoor ontvangen Mgr. de Oreglia de St. Stefano, nieuw benoemd nuntius van Z. H. den Paus, bij het Nederlandsche Hof, tot het overhandigen zijner geloofs brieven. Mgr. werd tot dat einde door 's Konings ceremo nie-meester met een hofkoets van zijn hotel afgehaald, en na den afloop der plegtigheid weder derwaarts terug geleid. H. K. H. Prinses Sophia der NederlandenGroot Hertogin van Saksen Weimar, is Donderdag te Keulen aan gekomen en heeft de reis naar Nederland vervolgdzullende na een bezoek te hebben gebragt op Soestdijk, aan H. M. de Koningin-moeder, Zondag op het badhuis te Katwijk aan Zee aankomen met hare kinderen en een talrijk gevolgten einde aldaar eenigen tijd de zeebaden te gebruikenterwijl het Badhuis voor de bezoekers open blijft en tegen Augus tus weder eenige appartementen beschikbaar komen. Het ge bruik der baden neemt meer en meer toe, zoodat het aan tal van dit jaar reeds aanzienlijk meer is dan vroeger. Door het uiteengaan der Tweede Kamer zijn de na volgende wetsontwerpen aanhangig gebleven1°. tot goed keuring van het traktaat van handel en vriendschap met Liberia; 2°. de geneeskundige wetten; 3°. de belastingwet ten 4°. voorzieningen bij wanbetaling van boeten in straf zaken 6°. tot verhooging der grondbelasting in Limburg; 6°. de rechterlijke indeeling en 7°. tot verhooging van Hoofdstuk VIII der Staatsbegrooting voor 1863. De commissie, benoemd tot het afnemen der eind- examina van Oost-Indische ambtenaren aan de Koninklijke Akademie te Delftheeft beslotendat het diploma van O.-I. ambtenaar der 2de kl. kan worden uitgereikt aan da heeren C. L. G. Bressier, H. Visser, S. van DisselI. P. G. Kruyt en G. H. Blanken kandidaten in de theologie en aan Dr. A. Kist van Leiden. De audiëntie van den Minister van Finantiën zal op Donderdag en die" van den Minister van Marine op Vrijdag aanstaande niet plaats hebben. De troon van Z. M. den Koninggeplaatst in de Tweede Kamer der Staten-Generaaldie aldaar sedert de Regering van Koning Willem I stond, zal thans worden vernieuwd. Die werkzaamheden zijn opgedragen aan de hee ren gebroeders Horrix te 's Hagedie daartoe reeds prach tige modellen moeten geleverd hebben. Uit 's Hage wordt medegedeelddat het ontwerp- wetboek van strafvordering bij het Departement van Justitie is herzien en eerstdaags in den Ministerraad een onderwerp van beraadslaging zal uitmaken. De Tentoonstelling - van oudheden te Delft is gedu rende vijf weken geopend, dagelijks van 10 tot 4 uur, 's Zondags van 12 tot 6 uur; Dingsdag en Vrijdag tegen 50 cents de persoon, de overige dagen tegen 25 cents, dc catalogus kost aan het gebouw 7 5 cents. Het kasteel te Wijchen is met de daarbij behoorends onroerende goederen verkocht voor f 2 8 8,9 7 5, - De scholen in de kolonie Frederiksoord zijn den lsten Julij, na een sluiting van ongeveer anderhalf jaar weder geopend. De algemeene expeditie van Gend en Loos berigt, omtrent de vermissing van vier bankbilletten ieder groot f 1000 uit een paket met aangegeven waarde van ƒ2000 met deze onderneming van Arnhem naar Amsterdam ver zonden dat dit paket in erkendeongeschonden staat aan de adressanten is afgeleverd. Door de werking der zonnestralen door een glazen dakpan is er brand ontstaan in de bovenverdieping van het huis van den steendrukker v. d. Weyer te Groningen; de vlammen werden spoedig gebluscht. In de vorige week is er brand ontstaan in een huis, gelegen onder de gemeente Zwammerdam, waarvan de be- LEIDSCH Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mars Vijf Cents. Prijs dor Advertentiön1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 G'ts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 na.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u-, de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; ven Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbasligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 'smorgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadi«ohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telograaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dageljjks van 7j uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissi» van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; wan '«Rijke Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 Uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1