N°, 1032. Zaturdag 4 Julij. A0. 1 Binnenlandse!) N ieuws. Z. M. heeft benoemd tot notaris te St. Michielsgestel B. E. A. van Dijck, thans burgemeester en secretaris van Dressen. - De Burgemeester van Amsterdam heeft bekend gemaakt dat hij "Woensdag 2,50 heeft ontvangen voor de armen, als een gedenkpenning voor dien dag, waarop zoovele men- schen van hunne aardsche banden werden ontslagenen een Christelijke vreugdedag diende te zijn en te worden betracht. Te Kampen hebben ook eenige ingezetenen door het uit steken van vlaggen hunne belangstelling in de emancipatie der slaven in de West-Indie doen blijken. Uit Amsterdam wordt medegedeelddat alleen in het bedehuis der vrije Schotsche gemeente de vrijwording der slaven godsdienstig is gevierdmaar aldaar geen nationale kleuren wapperden. De Delftsche tentoonstelling van Nederlandsche oud heden is Woensdag te half twaalf uur door den Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, Mr. J. Loudon, plegtig geopend in de zaal van het Gereformeerde burger weeshuis, in tegenwoordigheid van de leden der hoofd- en plaatselijke sub-commissiënvan het collegie van Gedeputeerde Statenvan den Gemeenteraad enz. De burgemeester Mr. J. Kuykvoorzitter der hoofdcommissievoerde allereerst het woorden daarop de Commissaris des Koningseere voorzitter der commissiena het eindigen daarvan begaf zich de stoet naar de zalen. Te half twee uur verliet men het locaal der tentoonstel ling, om langs de met vlaggen versierde straten in den Ouden Doelen eenige ververschingen te gebruiken en de matinee musicale bijtewonen. In de vergadering van den Gemeenteraad van Rotter dam 11. Maandag gehouden gaf de Burgemeester te kennen dat hij zich niet sbharen zou aan de zijde van de voorstan ders der kermis, maar wenschte, dat van hooger hand het besluit tot afschaffing uitging, wat dan voor het geheele land zoude werken. Een der raadsleden merkte daarop aan dat een afschaffing der kermis voor het geheele land op eens niet was van de competentie van het hooger bestuur. Een ander raadslid wilde medewerken tot een besluit tot afschaffing der kermis; sloeg men het oog op de groote sommen in de laatste jaren door de gemeente besteed tot bevordering vau onderwijs, opvoeding enz., dan moesten daarmede ook hand aan hand gaan maatregelen tot afschaf fing van de bronnen van achteruitgang en ondergang van zoo velen. Wilde men aan den eenen kant veredeling en be schaving, dan moest men aan de andere zijde ook verouderde misbruiken afschaffen of wijzigen. Daar tegen voerde weder een ander lid (een antiliberaal politiek man) aandat het behoud der kermis voor vele winkels van groot belang was, dat de kermis ook verschillende gelegenheden tot uitspanning van groot en klein oplevert, waaraan men gerust kon deel nemen en welke men zich niet behoefde te schamen waarin geen kwaad of nadeel hoegenaamd gelegen isdan alleen in het oog van hem, die meent, dat men hier een leven van afzondering en stille overpeinzing moet leiden. Tegen één stem werd algemeen besloten tot afwijzing van het ver zoek, tot afschaffing der kermis gedaan. Volgens gerucht, dat veel schiju van waarheid heeft, zou het den heer Jager, concessionaris voor de doorgra ving van Holland op zijn smalst, te Londen gelukt zijn aldaar het ontbrekende kapitaal voor de kanaalleening te verkrijgen. De rijke verzameling van uitgaven, in meer dan 100 verschillende talen en taaltakken van den Bijbel of het Nieuwe Testament, ter Koninklijke Bibliotheek te 's Hage be waard is dezer dagen op welwillende wijze vermeerderd geworden door; //Hg Nief Testament da mess Senger Jesu Christ. Squitschau a Basel da Felix Schneider, 1809 in 8°." Deze hoogst zeldzame vertaling van het nieuwe Testament in de Romansche taalis de verdienstelijke arbeid van den WelEerw. heer J. A. de Salis-Cellerinein leven predikant te Feldis, in Graauwbunderlandis voor de Koninklijke Bibliotheek bestemd door den WelEerw. heer Johan Anton de Salis-Cellerine, predikant te Vellisur, Graauwbunderland en in de gemelde boekerij ontvangen door de ijverige tus- schenkomst van den Hoog Edel geboren heer C. P. A. ba ron de Salis-Soglio-Maynfeld. Zondag middag is in de omstreken van Bath (Zeeland) een smartelijk ongeluk gebeurd. Toen de stoomboot Telegraaf in die plaats met de reizigers van den pleiziertogt van Ant- LEIDSOn DV(iBMI). De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon* en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. llelcendiuakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, ScliieUra en Hotter Jam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 in.; 1 u. 17 in.; 3 u. 49 ra.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de ZouJag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Lamlpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 vau elke maand. RtjUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7{- uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Ding9dag, Woensdag en Donderdag vnu 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1