OPEN BRIEF Verwers-Knechts Mr. J. J. L. VAN DER BREGGHEN Promotiën aan de Leldsche Hoogeschool. OFFICIEEL. NIEUWS, 22 1 20 Advertentie». aan door Mr. J. E. «OVDSniT zoo zeer onderscheiddeverdedigde ook reeds tweemaal Mexico tegen Miramon. Het is een Engelschman, zoon van een lord "Wilkes genaamd, en 36 jaar oud. Op den Staatsspoorweg tusschen Parijs en Straatsburg neemt men proeven met een eerste klasse-rijtuigvoorzien van een doorgang die door een deur op een balkon uitkomtwaarop zich een sekreet bevindt en dat zich aan gelijksoortige bal kons der andere rijtuigen moet aansluiten ten einde men zoo noodig van het eene rijtuig in een ander kunne komen. Een dertienjarige knaap heeft zich Maandag morgen, op het oogenblik van het vertrek van den spoortrein van Roanne, zonder dat de stations-beambten hem bemerkten, weten vastteklampen onder een goederenwagen en werd op die wijze zonder eenig letsel tot Moulins medegenomen. Te Saint-Ger main had men hem reeds ontdektdoch toen was de trein reeds in beweging, en per telegraaf seinde de conducteur de aanwezigheid van dien vreemdsoortigen passagier aan den sta tion-chef te Moulins. Daar werd hij als landlooper aangehou den. De knaap, die in een kiel en slechte broek gekleed was had niet meer dan 15 centimes bij zich en verklaarde dat zijn baas, bij wien hij werkzaam was, hem te streng behandelde en bij dus te Parijs een betrekking wilde zoeken; aangezien hij echter geen reisgeld had, was dit vreemde middel door hem uitgedacht om naar de hoofdstad te komen. Keizerin Eugènie heeft den Opperrabbijn van het Israë- litische consistorie te Parijs, den heer Uhlmann, tot lid van den raad van bestuur der vereeniging van den Keizerlijken Prins benoemd. De Fransche Ministers van Finantien en Koophandel hebben besloten een commissie te benoemenbelast met een enquête in Belgie en Nederland betreffende de kwestie der suikers. De commissie bestaat uit vier leden de heer Barbier, directeur-generaal van de in- en uitgaande rechten en accijnsen wordt als president genoemd. De commissie vertrekt Donder dag of Vrijdag e. k. naar Brussel en zal zich later naar 'sGravenhage begeven. Sir Moses Montefiore bevindt zich nog te Weenen; de liedertafel Zion heeft den bevorderaar der Israëlitische belan gen in het Oosten een serenade gebragt. De Prinses van Wallis heeft, tot veler verbazing, een R. K. dame, lady Steward, tot hare eerste eeredame gekozen. Deze, dochter van den heer Robert Heel en protestantsch ge boren is bij haar huwelijk eerst tot het R. Katholiek geloof overgegaan. In de afgeloopen week had bijna een duel plaats gehad tusschen twee oude Engelsche generaals, lord Lucan en den generaal Brotherton. De beide heeren hadden elkander reeds van weerszijden uitgedaagd en Frankrijk was als plaats van den strijd gekozen. Gelukkig vergaten zij echter elkander hunne adressen te Parijs te geven zij zochten een week lang te ver geefs en kwamen ten slotte weder behouden te Londen aan. Men tracht het geschil tusschen hen thans in der minne te vereffenen. Er is dikwerf gevraagdin hoeverre de negers geschikte soldaten zijn. Uit de genomen proeven is gebleken, dat, als zij slechts goede officieren hebben, zij uitermate goed vechten. In een rapport van generaal Banks komt voordat hij ze bij een aanval op Port Hudson den 27sten Mei in de voorhoede van de bestormingskolonne plaatste. Zij vielen toen op het hun aangewezen punt eensklaps met volle kracht aan en bestormden in de hitte van den strijd de positie die de Zuidelijken aldaar verdedigden. Zij wierpen zich cordaat op de borstwering, sprongen over de kanonnen en wisten niettegenstaande den hardnekkigen tegenstand der rebellen, tot in het binnenste van het fort doortedringen. De vijand, ten uiterste verwoed over de tegenwoordigheid der gehate negers in zijn fortificatiën liet de kanonnen en snelde vereenigd naar het kwartier, al waar de indringers zich behendig tot een krachtigen strijd gereed maakten waarop tusschen de blanken en zwarten een gevecht ontstondvan welks woestheid men zeker de weder gade nog niet heeft gezien. Wel is waar, de negers werden door de overmagt ontwapendmaar verdedigden zich toen zoo veel te hardnekkiger op de wijze der meest verwoede wilden door de Zuidelijke soldaten als razenden te bijten te schoppen of hun het vel open te rijten en hun geduchte vuistslagen en stompen toetebrengen. Desniettegenstaande waren zij op den duur tegen de bajonetten revolvers en andere wapenen niet bestand. Zij moesten dus toch het onderspit delvenen spron gen denzelfden weg terug over het belegeringsgeschut en de borstweringentengevolge waarvan zij nog in tijds hunnen aanvallers ontkwamen. Het blad maakt hierbij de opmer king, dat de blanken, wanneer zij door negers worden aan gevallen veel woester en woedender vechten dan anders. Dit bleek hier o. a. in het feitdat zoodra er een neger was ge wond, de Zuidelijken niet van hem aflietenmaar bleven voort gaan met hem nog meer wonden toetebrengen, zoolang tot hij dood nederviel. Van het 1000 man sterke regement sneu velden 600 negers. 26 Junij. - Tot Doctor in de Geneeskunde, de heer D. Molenaar, geb. te 'sGravenhage, met een academisch proef schrift getiteldBijdrage over Pneumonie en hare behandeling Burgemeester en Wethouders van Leidenherinneren den ingezetenen dezer gemeente hun verpligting, tot het doen her ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhouds maten en gewigtenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging van gemelde maten en gewigtenwel schoon gemaakt en gezuiverdaan het lokaal van den IJkin de Lange Schoolsteeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling worden gevaceerd: voor Wijk III, van 26 Junij tot 2 Julij. IV, u 3 tot 6 en van 9 tot 13 Julij. V, 14 21 Julij, 12 telken dage van des morgens 9 tot des namiddags L uur, uit gezonderd Zon- en Feestdagen. VI, VII, VIII, a de Buitenwijk 31 11 Augustus. 19 31 Heden overleed na eene kortstondige ziekte, in den ouderdom van bijna 20 jaren, onze innig geliefde Zoon ROBERT DANIELStudent aan de Leidsche Hoo geschool H. M. BERNS. M. E. BERNS Koch, Spankeren, 21 Junij 1863. Benige Kennisgeving werk begeerende, adresseren zich in persoon of met franco brieven onder Letter H. aan den Boekhandelaar W. H. RETE- RINK, te Schiedam. Bij de Firma JACs. HAZENBERG CORNs. ZOON ziet het licht: Oud Minister van Justitie. 'Hoogleeraar te Legden. Naar aanleiding van een opstel, geplaatst in het Tijdschrift: n de Vereeniging XVII, Mei 1863." Prijs f 0.25. (De zinsneden uit het opstel, waartoe dit schrijven betrekking heeft, gaan den brief de» Hoogleeraars vooraf.)

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3