N°. 1026. Zaturdag 27 Junij. A". V863. Binnenlandsch Nieuws. V U: J IEIBSCH DAGBLAO. De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nobj- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 nt.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n-, de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 9 u. Postbusligtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur '9 av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van uur '9 m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusea, dagelijks van 81 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijusea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der directe belas tingen en accijnsen te St. Maartensdijk den heer D. toe Water, thans te 't Zandt, en te St. Anna Parochie den heer H. de Graaf, thans te Zevenhuizen. Men verneemt dat Z. K. H. de Prins van Oranje, die zich in Engeland bevindt, den graaf Goltz te 's Hage vroe ger kapitein bij de huzaren, per telegram heeft laten uitnoo- digen om zich onmiddellijk derwaarts te begeven en HD. ad judant, den heer de Koek, ter vervanging van den majoor van den Bosch, die Z. K. H. tot hiertoe gedurende de reis vergezeld heeft. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag 27 dezer en die van den Minister van Oorlog op Dingsdag 30 dezer niet plaats hebben. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van Donderdag zijn de beraadslagingen voortgezet en ten einde gebragt over het wetsontwerp tot bekrachtiging der concessie tot exploitatie van spoorwegen op Java. Het eenig artikel is zonder stemming aangenomen nadat de Regering had over genomen het amendement van den heer Heemskerk Az., om art. 23 der concessie ook in het eenig artikel van het ontwerp optenemen. Ten slotte is dit gewigtige wetsontwerp met 54 tegen 13 stemmen aangenomen en naar de Eerste Kamer ver zonden. Tegen hebben gestemd de heeren van Nispen van Lijnden Hoekwater, van GoltsteinBegram, Lycklama, Wintgens, Taets van Amerongen Hoffman Meylinkvan Foreest, Groen van Prinsterer en Schimmelpenninck. Daarna zijn de beraadslagingen aangevangen over het wets ontwerp tot bekrachtiging der overeenkomst, met Belgie ge sloten nopens de wateraftappingen van de Maas. De heeren van Wintershoven en Gevers Deynoot hebben zich daar zeer tegen verklaard. Men verzekert, dat zich bij het onderzoek van het de finitieve budget van koloniën in de afdeelingen der Eerste Kamer ongeveer twee derden der aanwezige leden ten gunste van dat wetsontwerp verklaard hebben. Voor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Hollandon der het voorzitterschap van den raadsheer den heer Mr. Rlout i heeft Donderdag de behandeling plaats gehad van de zaak van J. F. K., rijks-ontvanger te 's Gravendeelbeschuldigd van ver duistering van gelden van af 18441862. Het O. M. werd waargenomen door den heer advocaat-generaal Mr. van Maa- nen. Als verdediger trad op de heer advocaat Mr. van Andel. Een getuige a charge was gedagvaard, terwijl twee a décharge, de burgemeester en de kantonrechter van 's Gravendeeluit vrije beweging getuigenis hebben afgelegd en door het Hof zijn gehoord. Het O. M. drong, daar gebleken was van de onberispelijke levenswijze alsook van zware rampen welke de beschuldigde buiten zijn schuld getroffen hadden aan op het toelaten van verzachtende omstandigheden en requireerde dien volgens tot een correctionele gevangenisstraf van drie maanden tot vijf jaren. De verdediger drong hierop mede aan. Nadat het Hof zich in raadkamer begeven haddeed het uitspraak en veroordeelde den beschuldigde tot een correctionele gevan genisstraf voor den tijd van vier jaren en een geldboete van 500 franken met de kosten. Dingsdag deed de arr.-rechtbank te Haarlem uitspraak in de zaak van den weesvader uit het weeshuis te Koog aan de Zaan, J. v. A., tegen wien ter zake van laakbare hande lingen met een in dat gesticht verpleegd wordend 17jarig meisje een vervolging was ingesteld. De rechtbank verklaarde hem aan dit feit schuldig en veroordeelde hem tot één jaar cellulaire gevangenisstraf, f 150 geldboete, met ontzetting van eenige burgerrechten. Als een bijzonderheid en tevens als een bewijs hoe wei nig er te doen is, wordt uit Venlo gemelddat van 1 Januarij van dit jaar tot hedenderhalve in een half jaar tijdslechts één enkele zitting in strafzaken bij het kantongerecht aldaar is gehouden. De Minister van Binnenlandscbe Zaken heeft de bestu ren der gemeentenwaar een spoorwegstation is gevestigd opmerkzaam doen maken dat bij plaatselijke verordening moet worden geregeld hetgeen ter instandhouding van de goede orde op de buitenpleinen van en de toegangen tot de stations is voorteschrijven.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1