No. 1025. Vrijdag 26 Junij. A0. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAIiBLAB. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 8 n. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.j naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.: van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7j uur's m. tot 9 u, 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8l uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer Mr. A. Uyttenhooven referenda ris bij het Departement van Finantien, met 1 Julij eerstko mende benoemd tot secretaris-generaal bij het Departement van Buitenlandsche Zaken; tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Zaandam den heer H. Gerlings Jz., thans te Wageningen en den heer L. R. Wentholt, controleur der directe bel. en ace, verplaatst van Alkmaar naar Schiedam. Uit 's Hage wordt berigt, dat Z. M. den heer Stieltjes uit zijne tegenwoordige betrekking in Nederlandsch Indie heeft ontslagen. Z. M. heeft deze week een bezoek gebragt op het land goed van den baron d'Isendoorn a Blois, eens het verblijf van Maarten van Rossum. Men zegt, dat dit uitgestrekt land goed dat millioenen waard geschat wordt en aan het park van het koninklijk lustslot het Loo grenst, door den baron aan Z. K. H. den Prins van Oranje ten geschenke is aangeboden onder voorwaarde, dat jaarlijks een aanzienlijke som wordt uitgekeerd aan de armen van Vaassen, die sints vele jaren buitengewonen onderstand van den baron genoten. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal van beden zijn al de wetsontwerpen, die aan de orde gesteld waren, met algemeene stemmen aangenomen, behalve dat no pens een verhooging der begrooting voor Marine voor pant sering van schependat na discussie met 32 tegen 5 stemmen ook werd aangenomen. Tegen Zaturdag te half een uur is aan de orde gesteld het wetsontwerp nopens den vrijen invoer in Ned. Indie van grondstoffen voor de nijverheid. De arr.-rechtbank te Arnhem heeft bij vonnis vao Dings dag zekeren F., reizend koopmanveroordeeld tot een maand gevangenisstraf, wegens het verkoopen van mechanieke beeld jes en prenten (transparante speelkaarten)strijdig met de goede zeden. De rechtbank sprak tevens de verbeurdverklaring der corpora delicti uit. De in deze zaak gehoorde getuigenwaar onder aanzienlijke personen waren wel wat met hunne hou ding verlegen, nu zij ten aanhoore van het publiek moesten verklaren wat zij gekocht hadden. Misschien waren er in an dere steden ook nog wel soortgelijke vervolgingen intestellen althans de te Arnhem verkochte voorwerpen stelden de erger lijkste tooneelen voor. In de maand Augusius aanstaande zal te 's Gravenhage worden gehouden een Nationaal Muziekfeest in de Ridderzaal op het Binnenhof, die de Minister van Binnenlandsche Zaken tot dat doel heeft beschikbaar gesteldterwijl het orchest van den Franscheu Schouwburg tot dit feest zal medewerken, 't welk gegeven zal worden ter herdenking van Neêrlands bevrijding in 1813, en waarvan de opbrengst zal strekken ten behoeve der minvermogende hoogbejaarde strijders in de oorlogen van dien tijd. Het programma bevat stukken van Nederlandsche componistendie zelve de uitvoering daarvan zullen leiden. De heer Nicolaï heeft zich belast met het instuderen der koren. Voor ongeveer 20 jaren werd de opbrengst van den ge- sloopten kerktoren te Apeldoorn, ten bedrage van f 2000, rentegevend belegd in de vereeniging van kapitalen bij Kerkho ven en Comp., ten einde later, wanneer de som genoegzaam zou zijn aangegroeid, op verlangen van Koning Willem I, daaruit een monument voor wijlen den luit.-adm. van Kinsber- gen te stichten. De raad dier gemeente, de behoefte aan een school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs erken nende, heeft zich tot Z. M. den Koning gewendmet verzoek dat de bovengenoemde gelden tot dat einde mogten worden beschikbaar gesteldopdat het nut der gemeente gepaard zoude gaan met de berinnering aan den luit.-admiraal. Z. M. heeft aan dat verlangen toegegevende school is in aanbouw en het belegd kapitaal (primitief f 2000)dezer dagen te gelde gemaakt zijnde, beeft ruim f 5200 opgebragt. In den gevel van het gebouw zal de naam van Kinsbergen prijken. Bij het ligten der sluisdeuren aan de koopvaardijsluis te Nieuwe Diep, is dezer dagen gebleken, dat het créosoteren nog geenszins als afdoend middel tot wering van den paalworm kan worden beschouwd; deze deuren die nog betrekkelijk kor ten tijd dienst hadden gedaan en waarop vooraf het middel der créosotering was toegepast, zijn nu wel degelijk bevonden door den paalworm te zijn aangetast. Men is echter tot de overtuiging gekomen dat de paalworm het gecréosoteerde hout niet bij preferentie aantast, b. v. wanneer men naast elkander twee palen slaat, waarvan slechts één is gecréosoteerddan

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1