4 en k\ pCt. A. MontagneIz, GRACIEÜSE, Tijdschrift voor Dames. De JUNIJ-AFLEVERING van de Er biedt zich aan, OFFICIEEL NIEUWS. 12 20 Advertentiën. Hypotheek-Oblig-atlën. AFLOSSING. BEOORDEELD lenlaten ze my fusilerenmaar laten .ze my niet plagen en pijnigenvoor dat het oogenblik gekomen is. 's Nachtsals ik op den natten grond lig en tracht in slaap te vallenwordt ik om het kwartier op den schouder geklopt en dan fluistert mij iemand in het oor: Slaap niet; gij vergeet dat gij dood geschoten moet worden. Ik kan die marteling niet uithouden en bid u, zorg dat er een einde aan kome. Ik verlang niets meer dan rust, totdat zij mij zullen dooden." De konsul maakte hiervan rapport. Den 14den dezer heeft in het stadje Slawkow, district Olkucz, in het wojwodschap Krakau een groot ongeluk plaats gehad. Gedurende de godsdienstoefening barstte een onweder los; de bliksem sloeg in de kerk, beschadigde den koepel en drong naar binnenwaar hij vijf personen doodde. Daar ieder een op den kreet: *De Russen overvallen ons!" in allerijl vlugten wilde ontstond er een vreesselijk gedrangwaarbij BO menschen deels omkwamen, deels zwaar gewond werden. De toren begon te brandendoch het vuur werd echter nog tijdig gebluscht. Zaturdag heeft te Fontainebleau een groote jagtpartij ter eere van den Prins van Oranje plaats gehad, die binnen een paar dagen weder naar Parijs komt, om vervolgens op nieuw naar Engeland te vertrekken. De reis van den Keizer naar Cherburg is tot de volgende maand uitgesteld, daar de Solfe- rino voor dien tijd niet zal voltooid wezen. De Keizer ver trek alsnu in de eerste dagen van Julij naar Tichy, om aldaar tot den 23 of 24 dier maand te blijven. Een officier, die dezer dagen in den Zoölogischen tuin te Parijs voor de galerij, waarin de roofdieren zijn geplaatst, zich bevondwerd door een vlieg gestokenzóó dat weldra een hevige zwelling en ontsteking van het aangezigt ontstond. On danks alle geneeskundige hulp was zijn leven niet te redden. Men vermoedt, dat de vlieg het vergif van rottend vleesch of aas uit een der kooijen bij de beet heeft overgeplant. Te Manchester is een letterkundige merkwaardigheid in het licht verschenennamelijk een predikatiedie niets dan woorden van één lettergreep bevat. De vervaardiger wil daar door het bewijs leveren dat men geene lange woorden behoeft om aan de volken de grootste waarheden begrijpelijk te ma ken. Men moet bekennendat hij dit doel op een bewonde renswaardige wijze heeft bereikt. De universiteit te Oxford heeft den als mensch en schrij ver geëerden predikant Kingsley (schrijver van Hypatia en Gist) het eeredoctoraats diploma niet willen aanbiedenhet geen veel opzien gebaard heeft. De Prins van Walliswien men als naar gewoonte gevraagd had welke heeren uit zijn gevolg hij bij zijn bezoek gaarne tot doctoren zou gemaakt zien wees daartoe o. a. zijn kapellaanden heer Kingsley aan. Maar de vrome man, Dr. Pusey, kon het niet van zich verkrijgen, den Prins dat genoegen te doen. Hij beweerde, uit Kingsley's Hypatia de overtuiging geput te hebben dat de schrijver noch in de moraal, noch in het geloof aan den bijbel zoo vast isals een doctor der Oxfordsche universiteit voegt en liever - dus verklaarde hij - zou hij in Sheldonian theatre zijn non placet uitsprekendan zijn overtuiging geweld aan doen. Om zulk een schandaal te vermijden schrapte de Prins zijn kapellaan van de kandidatenlijst en dit was de reden dat prof. Puscy op Commoration-day door de studenten met oorverdoovend en eindeloos gefluit werd ontvangen. Burgemeestar en Wethouders van Leidenherinneren den ingezetenen dezer gemeente hun verpligting, tot het doen her ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhouds maten en gewigten, benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging van gemelde maten en gewigtenwel schoon gemaakt en gezuiverdaan het lokaal van den IJkin de Lange Schoolsteeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling worden gevaceerd: I, van 19 tot 22 Junij. 23 25 26 Junij tot 2 Julij. 3 tot 6 en van 9 tot 13 Julij. 21 Julij. 31 11 Augustus. 19 voor Wijk II, III, IV, V, VI, VII, VIII de Buitenwijk 14 22 1 31 telken dage van des morgens 9 tot des namiddags l uur, uit gezonderd Zon- en Feestdagen. DEZE WEEK VERSCHIJNT: Zijdie iets te vorderen hebben van of betalen moeten aan J. E. VAN DER LINDEN, Timmerman te Ley den, alsook zijdie iets onder zich mogten hebben dat aan hem toebehoort, worden verzocht daarvan opgaaf, betaling en afgifte te doen in het NoordeindeNo. 200 ten huize van F. J. KEYZER. voor de Huishouding bij een bejaard HEER of DAMEeene fatsoenlijke JUFVROUW P. G.ten volste bekwaam het bestuur eener deftige Huishouding op zich te nemen. Op groot salaris zal niet gelet worden. Adres: franco brieven, Letters C. C.t Bureau van dit Blad. Het Bestuur der Nederlandsche Hypo theek-bank berigt, dat hare Schuldbrieven opeischbaar den 30sten Junij 1863, met de tot op dien dag sedert den laatst verval len Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdamop Dingsdag den 30sten Junij 1863 en volgende werkdagen. door De Gracieuse geeft jaarlijks twaalf Afleveringen met romantische verhalen naar de beste schrijvers van het buitenland; voorts bij reisbeschrijvingen, geschiedkundige of wetenschap pelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken, om kort te gaan, die in de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijnverder twaalf Modeplaten en beschrijving van Modes, twaalf bladen met patronen van borduur- en ander werk, en bo vendien eene menigte tapisserie- en haakpatronen. Men abonneert zich voor niet minder dan een jaar. De prijs van elke Aflevering is 50 of 30 Cents, naar de uitgave welke de Dames verlangenmet of zonder de Lectuur. bevat de navolgende handwerken en modes. Cache-pot. - Reista9ch. - Bo bêche. - Punten van band gevouwen. - Porte-Jupe pompadour. - Porte-Monnaie. Sprei voor een ledekant voor eene pop. - Rond tafelkleed. - Tusschenzetsel. - Waaijersteek. - Praktische luijermand. - V. Négligé-mutsje. - VI. Ondermutsje. - Modes, enz. enz.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3