Bi». 1021. Maandag 22 Junij. A°. 1863. Binnenlaiidsch Nieuws. LËID8CH DAGBLAD. De*e Courant verschijnt elkeu dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 in.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 20 in.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 in. en te 11 u. 10 ui., 'suaraiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'sm. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur 's ra. tot 9 u, 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eo Uitgaande Reohten en Acoijixea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot commies bij het departement van Justitie Jhr. Mr. P. A. van der Velden, advocaat te 's Gravenhage; tot rechter in de arr.-rechtbank te Sneek Mr. W. B. S. Boelesadvocaat te Groningentot rechter-plaats- vervanger in de arr.-rechtbank te Assen Mr. B. W. N. Ser- vatius eri Jhr. Mr. G, W. A. van der Wijck advocaten al daar; voorts aan L. G. van Aken op verzoek eervol ontslag verleend als notaris te Gorinchem en den lsten luit. W. C. Jeltes van het 4de en den 2den luit. J. L. Tuckermann van het 2de regiment infanterie gedetacheerd bij de landmagt in West-Indie. In de zitting van de Eerste Kamer derStaten-Generaal van Dingsdag 16 dezer zijn ingekomen de navolgende ver zoekschriften, als: van A. Martini van Geffen en andere eige naren van privative jagten in Noord-Brabant houdende me- dedeeling van een door hen aan den Minister van Justitie ingediend adres ter zake van de bestaande jagtwet; van Kerk voogden en notabelen der Hervormde gemeente te Enschedé houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot onteigening van perceelen ter verbetering van den toestand der gemeente En schedé; en van T. J. Stieltjes, raad-adviseur aan het Minis terie van Koloniënthans belast met een onderzoek naar het transportwezen op Javabetoogende het nut van de raadple ging van de uit Indie ontvangen plannen en bestekkenbe nevens twee rapporten betredende het wetsontwerp tot goed keuring van de concessie voor den spoorweg van Samarang naar de Vorstenlanden. Deze adressen zijn verzonden naar de commissie voor de verzoekschriften. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft Vrijdag mid dag te half vier uur een zitting gehouden waarin de versla gen der commissien van rapporteurs over aanhangige wets ontwerpen zijn ingediendterwijl de beraadslagingen in den loop der volgende week achtereenvolgens zullen plaats hebbeu. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal van Dingsdag 16 dezer is ingekomen een adres van het gemeentebestuur van Waalre, houdende bedenkingen tegen het met Belgie gesloten verdrag tot regeling van de wateraftappin- gen uit de Maas. Dit adres is verzonden naar de commissie voor de verzoekschriften. Men wil dat Mr. A. Uyttenhovenreferendaris bij het departement van Finantien zou worden benoemd tot secretaris generaal bij het departement van buiten!, zaken, ter vervan ging van den heer J. Z. Mazel, die als zoodanig zijn ontslag heeft gevraagd. Naar men berigt zal de réunie van leden der diverse afdeelingen van de Vereeniging //Het Metalen Kruis", welke dezen zomer te Rotterdam en te 's Hage zou plaats hebben ten gevolge van eenige daartegen ingebragte bezwaren van het hoofdbestuur der Vereeniging, dit jaar geen voortgang hebben zijnde zij tot nader uitgesteld. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin heeft de heer Mr. W. L. Schiffer, officier van Justitie te Groningende verschillende brigades der rijksveldwacht in het arrondissement uitgenoodigd om dien dag aldaar te komen doorbrengen. In den vroegen morgen werd op het schietter- rein voor de oefening der infanterie, daartoe door de militaire autoriteit met de meeste bereidvaardigheid afgestaan door de rijksveldwachters naar de schijf geschoten, waarvoor 4 prijzen waren uitgeloofd, 's Namiddags vereenigden zij zich aan een feestelijken maaltijddie hun door den heer Schiffer werd aangeboden. Op dien dag heeft het gezelschap Utrecht's brandweer ook feest gevierd, daar de opperbrandmeester zijn 35jarige dienst had vervuld. Zeventig leden namen deel aan een maaltijd, en bragten hulde aan den jubilaris, die 10 jaar geleden was begiftigd met de ridderorde van den Eikenkroonterwijl me nige dronk gewijd werd aan H. M. de Koninginhet pro vinciaal en het gemeentebestuur. Te Groningen heeft een 86jarig mandie met zijn ook hoogbejaarde vrouw in een gesticht was opgenomen, zich ver dronken uithoofde hij niet langer kon verduren de kwellingen van zijn wederhelft. Bij Emden vroeg een dienstmeisje aan een boerenjongen om medeterijden ende wagen beklommen hebbendeom ook eens de lijsten te mogen houden. Beide geraakten vervolgens aan het stoeijen waardoor de paaiden op hol gingen. De wa-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1