Buitenlandsch Nieuws. herkozen den heer B. W. Wttewaall en tot bibliothecaris be noemd Dr. W. Bisschop. -Woensdag avond vond wederom een schromelijk ongeluk plaats in de fabriek van de Gebr. Eigeman en Comp. in de Verwerstraat alhier; de werkman Hendrik Moote had het ongeluk met den arm gegrepen te worden tusschen het rad en de pees die dat rad dreef. Hoewel zwaar gekneusd of verwond is nog geen amputatie noodig geoordeeld, en werd het eerste verband gelegd en hulp toegebragt door den heer chirurgijn van Iperen, die al zeer spoedig naar de plaats van het onheil was toegesneld. Het Gymnasium Willem III te Batavia, dat kort na zijn oprigting Dr. Naber als rector verloor en in diens plaats een directeur, de kolonel van Swieten kreegverliest thans ook Dr. Meulemans als conrector, daar deze met jongelieden uit een aanzienlijke Indische familie een reis door Europa gaat doen. Nu zal hoogst waarschijnlijk de eerste praeceptorDr.de Boo als conrector optredenmaar of diens plaats althans door een doctor in de letteren zal worden vervuld, valt te betwij felen. Er zijn aan het Gymnasium slechts 4 leerlingen die latijn leeren, en men zou meenen dat een docent voor de oude talen genoeg is. Er is groot gebrek aan docenten in delette ren omdat zij zich niet gaarne aan het Gymnasium verbin den, waar zonder buitengewone geldelijke vergoeding hun leven opraakt door het onderwijs geven aan oostersche jongens onder een oostersch klimaat. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 64', des avonds te 8 uur 59', te 10 uur 68'. Donderdag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 66°, te 12 uur 68', 's namiddags te 4 uur 71*. De Keur-Hessische stenden hebben besloten bij de rege ring aantedringen op het opheffen der speelbank-contracten daar te lande en op het streven naar een algemeen verbod tegen de hazardspelen in Duitschland. De minister van finan- tien verklaarde met de bedoelingen van dit besluit intestemmen terwijl de regering haren gezant bij den bond reeds van in- structien in den gewenschten zin had voorzien. Uit Genève wordt berigtdat het huis van Calvindat door alle vreemdelingen wordt bezocht, onlangs in het bezit is gekomen der Katholieke zusters van liefdadigheid. De Keizer van Rusland heeft Keizer Napoleon doen gelukwenschen met de inneming van Fuebla. Het stilzwijgen van Koningin Victoria wordt verschillend uitgelegd. De Keizerlijke familiedie tot het einde dezer maand te Fontainebleau verblij f zal houden is voornemens verschillende letterkundigenzooals de heeren FeuilletMériméeDoucet Augier, enz., voor haar vertrek tot het bijwonen der feesten aldaar, uittenoodigen. Thans heeft daar een bloemententoon stelling plaats, bij welke gelegenheid aan de Keizerin door een der exposanten een roos van een nieuwe soort is aangeboden die den naam van Puebla heeft ontvangen. Men verzekert, dat het Ionische parlement in een bui tengewone zitting zal bijeenkomen om de vereeniging der Ioni sche eilanden met Griekenland alsmede een jaarlijks krediet van 10,000 als bijdrage voor de civiele lijst van Koning George goedtekeuren. - Volgens het Journal de Saone-et-Loire heeft de regen, welke op een langdurige droogte gevolgd is, zeer weldadig gewerkt voor den oogst der meeste productenwelke zeer fraai staan. De wijngaarden hebben heerlijk gebloeid, enderanken zijn met een ongewoon groot aantal druiven bezet, zooda men op een buitengewonen oogst rekentwanneer het weder gunstig blijft. De Prins van Oranje heeft Zaturdag bij Lord en Lady Palmerston het middagmaal gebruikt. Bij het lossen van een uit Australië dezer dagen in de London Docks aangekomen schip vond men tusschen de lading staan het geheel uitgedroogde lijk van een manspersoon. Men vond 12 sh. in zijn kleederen en onderstelt, dat hij zich hei melijk aan boord begeven hebbende om een gratis overvaart te genieten en de goederen over en rondom hem vastgestouwd zijnde, gestikt of van honger omgekomen is. Een aantal leden van het Ëngelsche Lagerhuis heeft scherpe aanmerkingen gemaakt over den treurigen toestand in Ierlanden hebben voorgesteld om daarin te gemoet te komen door een wijziging van het belastingstelsel. De Kanselier van de schatkist heeft daarop evenwel geantwoorddat de bestaande wetten zoowel voor EngelandSchotland en Ierland waren gemaakt en dat daarin geen exceptioneele wijziging kon wor den gebragt. Het voorstel om tot onderzoek van deze quaestie een parlementaire enquête intestellen, is verworpen. Burgemeester en Wethouders van Leidenherinneren den ingezetenen dezer gemeente hun verpligting, tot het doen her ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhouds maten en gewigten, benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging van gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het lokaal van den IJk, in da Lange Schoolsteeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling worden gevaceerd: voor Wijk I, van 19 tot 22 Junij. a a IIa 23 25 1 III, a 26 Junij tot 2 Julij. IV, a 8 tot 6 en van 9 tot IS July. a V, 14 21 Julij. 0 VI, 22 31 a VII en VIII en de Buitenwijk op 18 Junij telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uit gezonderd Zon- en Feestdagen. Burgerlijke Stand van Leiden, van 11 tot en met 17 Junij 1863. OFFICIEEL. NIEUWS. 1 O V a VII, n 1 a 11 Augustus. a a VIII, o 12 a 19 a de Buitenwijk 20 SI met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-, bene vens de apothekers- of medicinale gewigtenvoor welker her ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te weten: voor de goud- en zilversmidsgewigtenvoor Wijk I, II, III en IV op 12 Junij, vóór Wijk V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op 13 en 15 Junij, voor de medicinale gewigten voor Wijk IIIIII en IV, op 16 Junij V en VI, 17 Bevallen: P. Slegtenhorst D. - P. den Os, geb. Blans- jaar, Z. - A. S. Stafleu, geb. van Rosmalen, Z. - J. Carton geb. Piket), Z. - J. M. Larrewijn, geb. Beun, Z. - M. F. Jansen, geb. de Wilde, Z. - D. M. Noest, geb. Jasperse Z. - M. C. Hueber, geb. GrobbenD. - A. Beekmangeb. Elaser, D. - J. Reebeen Z. - E. van Dijk geb. Noest, D.- D. Willekes, geb. D'Haene, D. - J. Hamet, geb. van der Post, D. - C. J. Christiaansegeb. Bosmaar, Z. - W. Vink, geb. Rijks, Z. - J. P. Huisman, geb. van Wijk, D.-A. W. Kenbeek, geb. Keurpel, Z. - P. Buitendijkgeb. de PEcluse D. - J. P. Segaar, geb. GoejeeD. - W. Stikkelmangeb. van VelzenZ. - C. J. J. Pierlot, geb. van der Klugt, Z. - C. A. Christiaanse, geb. Groen, D. - J. C. Broekveldt D. - H. Vermeij, geb. Lemair, Z. - S. C. H. Driessen, geb. von BÖnninghausenZ. - B. de Leeuw, geb. Koetser, Z. - J. Eggink, geb. Bink, D. Gehuwd: A. P. Planjer jm. met C. Klinkenberg jd. - T. J. Kloos jm. met M. C. Ruijgrok jd. - W. Epskamp jm. met J. Smit jd. - A. T. Nevens jm. met J. W. P. Willems jd. - J. Gordijn jm. met A. Plezier jd. - J. D. van der Spree jm. met G. van Putten jd. - M. N. Klok jm. met C. E. Opgeenendt jd. - P. Piliekers jm. met W. van den Boogert jd. - H. Tuurenhout jm. met M. Haasbeek jd. - J. C. P. van Beek jm. met A. C. van Slobbe jd. Overleden: G. C. Prevo D. 1 j. 11 m. - J. Fuchs D. 6 m. - J. J. van Berkel Z. 1 j. 2 m. - J. P. Jansen Z. 1 j. 2 m. - A. Lambinon, geb. Meijer, 35 j. - S. Vrees, geb. Albert, 74 j. - W. S. van Belle D. 14 d. - E. J. Wijtenburg, geb. Korteman 28 j. - J. Gijbeis 38 j. - J. H. Kramp Z. 2 j. 3 mi - W. H. Bodaen D. 3 w. - W. Franken Z. 2 m. - J. Mioch Z. 3 j. 6 m. - A. C. Valkes 51 j. - D. Waage 43 j.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3