N°. 1019. Vrijdag 19 Junij. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd iot opzigter over het kustlicht te Terschelling de tijdelijke eerste wachter P. J. Eschauzier en den kapitein A. J. E. Dolleman benoemd magazijnmeester der artillerie van de 2de kl. te Breda, op verzoek gesteld op pen sioen met den rang van majoor. Aan het diner, op den verjaardag van H. H. de Ko ningin, zijn behalve de heer burgemeester en de WelEerw. heer A. Roelofspredikant te Apeldoornook eenige andere notabelen genoodigd. De gewone hulde aan Waterloo en den Held van Wa terloo werd thans op nieuw gebragt. Heden morgen bij het krieken van den dag zag men een bloemkrans liggen op een der kleine beeldenhet standbeeld van Koning Willem den Tweeden omringende. Naar men verneemt is de kapitein baron Taets van Amerongen van het 3de regiment vesting-artillerie, in rang overgeplaatst bij het regiment rijdende artillerie te Arnhem. Men berigt uit 'sHage, dat de heer J. Z. Mazel zijn eervol ontslag als secretaris-generaal bij het departement van buitenl. zaken heeft gevraagd. Naar men verneemt zou aan den heer Mr. P. P. van Bosse de betrekking van directeur der nieuw opgerigte Rotter- damsche bank zijn aangeboden. In de 6de Algemeene Vergadering van de Vereeniging van en voor Nederlandsche Industrieelenden 3den Junij 11. te 's Gravenhage gehouden, is met algemeene stemmen aange nomen een motie, waarbij zij verklaart, kennis genomen heb bende van de aanhangige finantieele wetsvoordragtende ver binding der bij herhaling aan de nijverheid toegezegde af schaffing van den accijns op de brandstoffen aan eenige andere wetsvoordragt in strijd met de stellige toezegging dezer rege ring en alzoo op de algeheele en onvoorwaardelijke vervulling der billijke verwachtingen van de gansche nijverheid ten deze staat maken. Volgens den Courrier de la Meuse heeft onze Regering ter kennis van de belanghebbenden gebragtdat zij bij de Bel gische Regering haar protest tegen het wetsontwerp omtrent de studie-beurzen zal herhalen en de eigendomsrechten van Nederlandsche onderdanen met kracht zal handhaven. In een adres, door de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Schiedam aan de Tweede Kamer der Scaten-Gene- raal ingediendtreft men de volgende opmerkenswaardige zinsneden aan. wieder, die eenigzins bekend is met de gesteldheid van ons landdat zoo vlakzoo opendoor wegen en rivieren door sneden is en aan de zeezijde schier geheel bloot ligtdie weet welke gereede aanleiding de in den laatsten tijd, vooral op het platte 'land, op afgelegene punten, daar gestelde fa brieken tot sluikhandel geven is met ons innig overtuigd dat aan eene krachtdadige wering van frauduleuee practijken 't zij aan de grenzen't zij aan het binnenlandniet te den ken valt. En die overtuiging staat bij ons vast en is onwrik baar ondanks de rapporten door sommige ambtenaren en au toriteiten dienaangaande bij de regering ingediendwaarin zij deze zoo gaarne het tegendeel zouden diets maken, doch waarop wij niet aarzelen de woorden van den Graaf van Hogendorp van toepassing te makeneen administratie, welk zoude willen aannemen den sluikhandeluit buitensporige rechten of uit verboden geboren op den duur te stuitenzouden of zich zeiven of de regering bedriegen. Is dus die sluikhandel, bij de tegenwoordig bestaande accijnsin weerwil van de tallooze for maliteiten waaraan de vervoer van het fabriekaat is onder worpen en ondanks het gestrenge toezigt van een heirleger van ambtenaren, reeds nu met geene mogelijk te weren, tot welk een schrikbarende hoogte zal die dan niet stijgenwanneer het lokaas en de verleiding daartoe zoo beduidend worden vermeerderd? - Daar zijn er, wij erkennen het gaarne, nog velen, die 't zij uit beginsel van eerlijkheid, en uit gehecht heid aan de oude Hollandscbe trouw't zij uit vrees en opzien tegen de moeite en onaangenaamheden daarmede gepaard, van het sluiken worden teruggehouden. Doch zullen deze voort durend en in alle tijden en omstandigheden in staat en ge zond zijn aan de verleiding weerstand te bieden. Wij meenen het te mogen betwijfelen." De Gemeenteraad van Groningen heeft tósloten^aich ~hrt\ de regering te wenden, om te verlangen een rijks hoogere bur-;' LEIDSCH DAGBLAD. Do*e Courant vertchynt alken dag, be halve Zon- an F«e»tdagen, en koat voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Pry's der Advertentien1-6 regela 0.75. Iedere regel meer 12». Cta. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en botterdam te 8 u. 41 m.; 10 n. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.{ naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Po»tbu»ligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Soathampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorrveg-Telegraaf dagelijks van 7f uur 's n. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde lijden. - Burgemeester eit Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijiisen, dagelijks van 81 uur en van 36 nur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1