BELANGRIJKE OPRUIMING. Zomer-Artikelen OPEN BRIEF TE HUUR Mr. J. J. L. VAN DER BRUGGHEN Buitenlandsch Nieuws. Adveiïentiëii. Wegens het vergevorderde Saisoen worden de tot zeer lage prijzen opgeruimd. WAFELBAKHER. Mr. J. E. <>Ot ilM.HIT. en Leyden, 18 Junij 1863. aan ring bragt het 25jarig bestaan der Zomerconcertendie jaar lijks op Zomerzorg gedurende de zomermaanden worden ge geven en steeds door een deel van het muziekkorps van het regement grenadiers en jagerswerd Dingsdag door een zeer talrijk bezoek vereerd. De ijverige en smaakvolle ondernemer had door meerdere bloemgewassen het afpalen der wandelpa den het plaatsen van vlaggen en hetgeen tot een sierlijke verlichting noodig was voor de ontvangst van de genoodigden een feestelijk aanzien gegeven, 't Ontbrak niet aan orde in de bediening en een goede plaatsing van het aanzienlijk gezel schap, dat ongeveer uit 1100 personen bestaande, gretig ge bruik maakte van de zeldzame gelegenheid, om het Stafmu ziekkorps onder bestuur van den heer F. Dunckler, in zijn geheel, een tal van 8 keurige muziekstukken, waaronder van klassieken aard en ook meer dan een van den bekwamen compo nist-directeur te hooren uitvoeren, 't Was soms geheel aandacht, zoodat men wanen zou zich geheel alleen en niet in zulk een talrijk gezelschap te bevindeninzonderheid bij de uitvoering van van Beethoven's symphonie. 't Was merkbaar hoe de kunst de teedere snaren van het menschelijk gevoel streelt en de muziek terecht niet voor deze aarde alleen bestemt schijnt, maar ook tot het bovenaardsche behoort. Jammer slechts, dat zooveel en zoo spoedig en zoo gemakkelijk daarvan aftrekt en afleidt wat zoo uitsluitend aardsch en zinnelijks mag genoemd wor den. Het genot van wat schoon en liefelijk is blijft niet on vermengd en wat op zichzelf en in het afgetrokkene beschouwd heilzame en diepe indrukken kan achterlatenmist vaak die vrucht door den vorm, waarin het wordt aangeboden. De heer Couvée verdient dank voor de gelegenheid die hij geeft om op een betamelijke wijze nu en dan zich te ontspannengelijk zijn etablissement daarvoor jaren lang werd bestemd maar in de laatste jaren door zijn zorg uitstekend werd verfraaid. Hij heeft getoond, dat een onvermoeide vlijt alles te bovenkomt, als men zich 25 jaren vroeger terug denkt dat hij nimmer tot zulk een bestemming was opgeleid, maar ten gevolge van droevige omstandigheden de gewigtige taak aanvaardde. De huldedie hij aan het slot van het feest zijn publiek door bengaalsch vuur toebragt, keert tot hem wederde toejuiching die hem ten deel viel, zij welgemeend en worde door voort durende begunstiging bevestigd. Hij verheuge zich in den bloei en in een ruim voordeel van zijn voor stadgenooten en vreem delingen aangename rustplaats, die voor hem en voor ieder, die haar bezoekt zij een plaats waaraan men zonder bitter zelf verwijt gedenkt, ook als we onze laatste rustplaats in betoog hebben. De Thermometer van Fahrenheit ceekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 67", des avonds te S uur 60°, te 10 uur 59°.Woensdag morgen te 5 uur 59°, te 8 uur 63°, te 12 uur 62° 's namiddags te 4 uur 66° Berigten uit Konstantinopel houden indat de nota van Ali-Pacha betreffende de doorgraving der landengte van Suez waarschijnlijk geen gevolgen zal hebben. De Turksche minister moet. slechts zijns ondanks tot die nota zijn overgegaan; hij is ten deze bezweken voor den aandrang van Engeland; maar de vertoogen van den Franschen gezant hebben hem spoedig doen besluiten, om zich niet verder door de Engelsche rege ring te laten influenceren in deze aangelegenheid, welke voor Egypte van zoo groot belang is. De Memorial Diplomatique spreekt het berigt tegen, dat de toekomstige Koning van Griekenland met de derde dochter van Koningin Victoria in het huwelijk zal treden. Volgens het op den 5den dezer te Londen onderteekend pro- tokol moeten de kinderen van het nieuwe Koninklijke paar in de Grieksche godsdienst opgevoed wordenen dit zou de Ko ningin en het parlement van Engeland nimmer gedoogenhet parlement zou althans onder zoodanige voorwaarde elke dotatie voor de Prinses weigeren. Dezer dagen zal een transport veroordeelden van Toulon naar Cayenne worden overgebragt. Daaronder bevindt zich eeu persoondie ten gevolge van verschillende vonnissen niet min der dan 110 jaren dwangarbeid moet ondergaan. De opperburgemeester van Berlijn de heer Seybel, is naar men verneemt, door een aanval van beroerte getroffen ten gevolge waarvan hij in bedenkelijken toestand verkeert. De Prins van Wallis is lid geworden der kleêrmakers- vereeniging, waardoor hij stemrecht bekomt voor de parlements verkiezingen. Hij heeft moeten beloven de geheimen van het beroep niemand te zullen bekend maken, vooral niet aan vreemde kleermakers. Promotion aan de Leidsche Iloogeschool. 17 Junij. - Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer J. P. F. J. de Kuijper, geb. te Rotterdam, met een academisch proefschriftgetiteld Over liet voortduren der gemeenschap na het overlijden van een der echtgenooten tusschen den langstlevenden en de minderjarige kinderenals strafbepaling Ondertrouwd; Dr. A. KUIJPER van Leiden J. H. SCHAAIJ. Warmond, 17 Junij 1863. Receptie te Leiden, 23 Junij 1863. Zeer voorspoedig bevallen van een Zoon "Vrouwe SOPHIE VON BÖNNINGHAU- SEN, Echtgenoote van FERD. DRIESSEN. Leiden, 16 Junij 1863. H. N. VEEFKIND betuigt zijnen vriendelijken dank voor de belangstelling bij de bevalling zijner Echtgenoote onder vonden. Bij de Firma JACs. HAZENBERG CORNs. ZOON ziet heden het licht; in het midden der stad, op een der fatsoenlijkste standen, met Augustus of September 3 Gemeubelcerde Ko ven kaïn ers. Brieven francoonder letter B. aan het Bureau van dit Dagblad. Oud Minister van Justitie. door Hoogleeraar te Leyden. Naar aanleiding van een opstel, geplaatst in het Tijdschrift; vde Vereeniging XVIIMei 1863." Prijs f 0.25. (Z>e zinsneden uit het opstelwaartoe dit schrijven betrekking heeftgaan den brief des Hoogleer aars vooraf

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3