N°. 1016. Dingsdag 16 Junij. A«. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH DAfiBLAB. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 17 m.; 3 u, 49 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 in.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 h.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 n. 10 m. Oost-Indisohe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7}- uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgtmetster en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Raobten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Roermond Mr. I. L. Geradts, rechter-plaatsvervanger en procureur aldaar; tot kantonrechter te Woerden Jhr. Mr. W. E. van Panhuys, thans te Cortgene en tot rechter-plaatsvervanger in de arr.rechtbank te Deventer Mr. A. J. Houck, gemeente secretaris aldaar; voorts overgeplaatst de secretarissen van le gatie Jhr. Mr. P. F. van der Hoeven van Petersburg naar Weenen en Mr. F. J. W. F. baron van Pallandt van Madrid naar Petersburg. De heer A. de Stofregen, consul-generaal van Rusland te Amsterdamis door den Keizer van Rusland benoemd tot .grootkruis der orde van St. Stanislaus. Het bij de Tweede Kamer ingekomen wetsontwerp tot aflossing der door het Rijk gewaarborgde schuldbrieventen laste van 's Rijks overzeesche bezittingen betreft de aflosbaar- stelling van het geheele kapitaal der nog overgeblevene 4 pCt. O. I. leening groot f 12,179,500 uit het eerste een derde ge deelte der afkoopsom van de Scheldetol bedragende f 5,713,880, uit f 300,000 van het domeinfonds, f 5,535,000 wegens het batig slot van het dienstjaar 1860 en uit f 630,620 van het beschikbare over het dienstjaar 1861. Het plan der commissie tot stichting van een Museum Koning Willem I vindt veel bijval, o. a. bij Z. K. H. Prins Frederiken in den Minister van binnenl. zaken een voor stander. Reeds z\jn in 12 verschillende gemeenten commis- sien tot bevordering van dat plan opgerigt. Vrijdag is te Amsterdam de derde vergadering gehouden van de plaatselijke commissie voor een Nationaal gedenkteeken van November 1813, waarin o. a. besloten is, om eerst na dat de hoofdcommissie zal hebben bepaaldwaaruit het gedenk teeken zal bestaaneen algemeene collecte tot dat doel te houden. Tot afgevaardigde is benoemd Mr. J. Heemskerk Az. ter vervanging van Mr. A. Brugmans, die daarvoor heeft bedankt. In de tuinen van het Zoölogisch Genootschap Natura Artis Magistra te Amsterdam werd Zaturdag avond het feest ter viering van het 25jarig bestaan van genoemd genootschap besloten. Reeds voor den aanvang waren bijna alle plaatsen bezet, terwijl buiten de tuinen zich een groot aantal wande laars bewoog. Even als op de vorige avonden werd onder lei ding van den heer W. Stumpff een tiental muziekstukken uit gevoerd;, waaronder een gelegenheidsfeestmarschgecomponeerd door den heer S. Samethini, een feestouverture van A. Berlijn en het Souvenir de Bolfe van G. A. Heinze. Alle deze stukken waren aan het genootschap opgedragen. Na de uitvoering van het eerste vijftal stukken werd de groote laan van den ingang tot aan de fontein met een groot aantal gekleurde ballons smaakvol verlicht. Korten tijd daarop verscheen de kotter van de Amsterdamsche Zeil- en Roeivereeniging de Hoop, geheel geïllumineerdin het water, dat de twee tuinen scheidt. Te midden der uitvoering van het tweede deel van het programma werd eenig vuurwerk afgestoken. Het ware misschien in vele opzigten beter geweest dit tot later uittestellen. Het bragt thans eenige stoornis in de voordragt der muziekstukken te weeg. Het orkest althans hield eensklaps op te midden der uitvoering van de fantaisie der opera Robert le Diable, van Joh. M. Koenen. Het laatste nommer van het programma was de feesttaptoe van Dunkier. Ten slotte gaf het orkest nog eenige nommers ten beste. Heden is te 's Hage in de groote zaal van het Zoölo- gisch-Botanisch Genootschap van acciimatatieonder bescher ming van Z. M. den Koning, een buitengewone vergadering van aandeelhouders gehouden. Het voorzitterschap werd waar genomen door den heer Dr. A. Vrolik, die in de vorige ver gadering tot lid van het bestuur was benoemd en deze be trekking had aanvaard, terwijl het bestuur hem het voorzit terschap heeft opgedragen. De tegenwoordige vergadering strekte: 1°. tot benoeming van een commissie uit de aandeel houdersom met het bestuur over de toelating der personen, die zich tot leden aanmelden, te beslissen; en 2°. tot wijziging van art. 35 van het Reglement, betreffende de contributie van heeren officieren van het garnizoenin verband met het houden van muziekale uitvoeringen. Beide voorstellen zijn met algemeene stemmen aangenomen. Daarna is, op voorstel van een der leden nu reeds een commissie benoemd, tot het ondj de rekening en verantwoording van het loopende.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1