Buiteniandsch Nieuws. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. OFFICIEEL. NIEUWS. Uevallen: C. de Groot, geb. Planken, Z. - J. van den Berg, geb. Sjardijn, D. - A. Cossee, geb. Roorda, D. - C. van Zijp, geb. van Beek, D. levenl. - C. van Polanengeb. de Kier, D. levenl. - M. Bettramgeb. RiebeekZ. - H. K. W. Franksmanngeb. Kampenhout, D. - C. J. Moenen, geb. Stol, D. - S. M. Wijsman, geb. Meerleveld, D. - A. C. van Zijp, geb. Veldhuizen, Z. - G. Ruhl, geb. Lepelaar, D., - GehuwdW. N. Bulleman jm. en C. J. van Brederode jd. - A. Paauw jm. en A. Boom jd. - G, van Es jm. en A. Romijn jd. - W. van Heusden jm. en L. M. Slegtenhorst jd. - J. D. Pillekens jm. en M. Arnoldus jd. - H. Sloos jm. en P. Malijs jd. - T. L. J. Vlek jm. en G. M. van Gelder jd. Overleden: H. de Vriend, geb. Lambooy, bijna 78j W. Zoutendijk Z. ruim 2 j. - J. E. Olivier D. bijna 15 m. - J. J. Taffijn 35 j. - H. C. van Kruijsen D. 1 j. 4 m. - C. Kooreman Z. 15 w. - M. Overduyn D. ruim 1 j. - I. H. Thomese, geb. ten Hietbrink54 j. - H. J. van Ettinger D. 2 j. bijna 5 m. - B. de Kier 65 j. - P. Huisman 24 j. - 14 centen de kub. el, dat de huur der gazmeters zou worden j verminderd en aan de fabriek een gelegenheid zou worden daargesteldom de meters der particulieren van tijd tot tijd te controleren. Heden hebben eenige der jeugdige Japannezen onder geleide van Prof. Hoffman de residentie bezochten tevens hunne opwachting gemaakt bij de ministers van Koloniën Binnenl. Zaken en Marine. Dingsdag nacht is de huisvrouw van J. den Hoedwa genknecht bij de heeren A. van Stolk en Zonen op de Schie- kade te Rotterdam, bevallen van drie welgeschapen kinderen zijnde twee zoons en een dochter. Moeder en kinderen zijn zeer welvarende. Ds. D. Niessen te Giessen heeft voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Wemeldingen bedankt, zoodat al daar reeds 18 maal te vergeefs een beroep is gedaan. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Hazerswoude Dr. H. E. Faure, predikant aan de Kaap de Goede Hoop. De nieuwe kastelein van het Pavilloen-Badhötel te Kat wijk aan Zee onderscheidt zich op een loffelijke wijze door het aanwenden van middelen, om het bezoek van zijn hotel ge makkelijk en aangenaam te maken. Ten einde dat uittelokken wil hij aan een groot bezwaar te gemoet komen door het in stellen van een Omnibusdienstdie driemaal daags de gelegen heid geeft, om zich van Leiden derwaarts en terug te begeven. Zijne rijtuigen zijn zoodanig ingerigt, dat een groot aantal personen kan worden vervoerd. Zijn buffet is van het noodige voorzien, om zijn begunstigers te gerieven. En om het ver blijf te veraangenamen getroost hij zich reeds aanvankelijk de opoffering van het geven van een groot harmonie concert. Het gebruik bovendien van allerlei soort van baden beveelt zich aan door een nette en zindelijke bediening. Zou zulk een ijverige en doeltreffende poging geen begunstiging wedervaren van hendie tot zulk een betamelijke uitspanning lust gevoe len en de middelen bezitten? Aanbeveling is overbodig, als de inrigting en bediening zelve zich aanbevelen. Moge de ondernemer in een talrijk bezoek gedurende de zomermaanden op het Badsaisoen zich verheugen en de bezoekers getuigenis gevendat wij voor een goede zaak een woord van aanbeve ling overig hadden Uit Batavia schijft men van den 29sten AprilDezer dagen schijnt hier wederom een soort duel-epidemie te woeden. Te Meester Cornelis hebben twee officieren van het 11de bat. tegenover elkander gestaande kapitein M. en de 2de luit. V. Eerstgenoemde heeft een kapitale buikwonde ontvangen aan welker gevolgen ZEd. heden is overleden. Natuurlijk is de aanleidende oorzaak tot dit duel even als doorgaans een baga tel. Wanneer zal er toch wat uitgedacht worden om de mili taire eer op eene andere wijze optehouden dan door moord met voorbedachten rade? Ook twee officieren van het 10de bat., alhier in garnizoen, hebben geduelleerd. De lste luit. T., moet een stevigen coup over de vingers ontvangen hebben van den 2den luit. F. Stelt ge er belang in te weten dat te Meester Cornelis een nieuwe Evang. kerk is ingewijd Het gebouw is opgerigt door den heer E. W. King. Dezer dagen gaf de heer Palingbij zijn terugkeer uit Britsch-Indie naar Holland, hier een concert; dat vrij alge meen genoegen heeft gegeven. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 71', des avonds te 8 uur 67°, te 10 uur 60°. Donderdag morgen te 5 uur 58°-, te 8 uur 62*, te 12 uur 70°, 's namiddags te 4 uur 72". Van een geachte zijde ontvangt men het berigt, dat in de bank van Warschau een diefstal is gepleegd van drie mil lioen vijfhonderd duizend roebels, waarvan drie millioen twee honderd duizend roebels in pandbrieven van de Poolsche maatschappij van crédit foncier. De kassier der bank is op de vlugt. Het aantal studenten te Bonn is thans 891. Onder deze bevinden zich twee Prinsen, Hertog Elimar van Oldenburg en Philip Prin» van Saxen-Goburg-Gotha, Zekere Garin heeft het Café Restauratie van het Grand Hotel, op den Boulevard des Capucines te Parijsaan het Credit Mobilier toebehoorendevoor vijf millioen, betaalbaar in 25 jaren, aangekocht. Dit is 200,000 francs per jaar; bo vendien betaalt hij 150,000 francs huur per jaar. Men heeft berekend dat de ontvangsten van het koffijhuis in 25 jaren 27 millioen beloopen. Men hoort te Londen waar men ook komtvan bijna niets anders spreken dan van het prachtige feest, dat Maan dag avond ter eere van den Prins en de Prinses van Wallis gegeven is. Het StrandFleet-street en Cheapside waren gede coreerd en geïllumineerdeven als bij den intogt van Prinses Alexandra. Men berekent dat de City alleen voor deze gele genheid meer dan 60,000 heeft uitgegeven. Fabuleuse som men moeten door niet-geïnviteerden zijn geboden om een toe- gangbillet magtig te wordenfabuleuse sommen zijn ten koste gelegd aan de schitterende toilettenom naar den eisch in Guildhall te kunnen verschijnendat in een Oostersch paleis was herschapen in één woord de gansche inrigting van het feest bragt de sprookjes van de Duizend en één Nacht weder in herinnering. Met het gewone ceremonieel werd den Prins het eerebur gerschap van de City aangeboden, vervat in een kistje,.dat een'kunstwerk in den volsten zin van het woord mag heeten. Na deze plegtigheiddie op de zenuwen van den Prins een diepen indruk maakten, begon het bal. De pracht, bij het souper ten toon gespreid, ging alle be schrijving te boven. De Prins van Oranje genoot de eer naast de Prinses daarbij aantezitten. 11 Junij. - Tot Doctor in de letteren, de heer G. Smit Si- binga, geb. te Blija, met een academisch proefschrift, getiteld: Disputationem de Plutarchi in M. Tullii Ciceronis vita fontibus ac fide. Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Rechtde heer E. de Limpensgeb. te Oirsbeeck, met Theses. Burgerlijke stand van Leidenvan 4 tot en met 10 Junij 1863. C. M. E. Hopman, geb. Eberson D. - J. C. van Santen, geb. DeeZ. - J. Bavelaar, geb. Loeber, D. - A. G. F. Speet geb. van der Voorden, D. - C. van Booma, geb. Ligtvo^t, Z. - J. Lezwijn, geb. Laman Z. - H. M. A. M. Tange, geb. Bonte, D. - A. van der Veer, wed. M. van der Klugt, Z. - J. Nieuwenhuizengeb. Sloos, Z. - J. E. van Oerle, geb. van Gijn, D. - K. Maas, geb. Hartog Z. - J. P. Klep per, Z. - J. Poelijoe, geb. Rodenburg, D. levenl. - C. van der Linden, geb. Vermond, D. - C. M. de Haas, geb. Japikse, D. - E. Montagne, geb. Moene, D. - G. Jedeloogeb. O ver voordeD. - C. de Koning, geb. Verwer, Z. E. Lasander D. I j. 3 ra. - W. E. Priem Z. 3 w.-J. Blote 70 j. - J. J. Miog Z. 2 m. - M. J. Wijnbeek D. Ij. 10 m. J. H. Broekhuijzen Z. 4 m.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2