Vrijdag 12 Junij. A". 1863 N°. 1013. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der artillerie, tot magazijnmeester 1ste kl. te Nijmegen den majoor W. H. K. van lngen, van het 3de reg. vest.-art.; bij het lste reg. vest.- art. tot kapt. 3de kl. den lsten luit. C. E. A. Vigelius van het 2de reg. vest.-art.bij het 2de reg. tot lsten luit. den 2den luit. W. Hoogenboomen bij het 3de reg. vest.-art. tot majoor den kapt. 1ste kl. F. C. H. baron van Tuijll van Serooskerken van het reg. rijdende artillerie; - voorts bevorderd bij de Ma rine tot officier van administratie 1ste kl. die van de 2de kl. J. W. van der Wulp; tot adj. administrateur de scheepsklerken J. A. H. Huart, H. K. J. van den Bussche, J. P. Vasseur, C. A. E. Masman, J. J. van den Berge en J. W. Terlaak. Z. M. heeft den officier van administratie der 1ste kl. H. O. G. Tuning, op zijn verzoek, met den lsten Julij aan staande, ter zake van langdurige dienst, op pensioen gesteld en den majoor J. J. E. Paravicini di Capelli, magazijnmees ter der artillerie 1ste kl. te Nijmegen, een pensioen verleend van f 1300 'sjaars. De audiëntie van den minister van Binnenl. Zaken zal Zatnrdag 13 dezer niet plaats hebben. Het wetsontwerp door de Begering bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediend, betreft een nadere regeling van de Nederlandsche Bank te Amsterdam, waarbij het octrooi voor 25 jaren wordt verlengd. Voorts is bepaald, dat haar hoofdzetel te Amsterdam gevestigd blijft en zij te Botterdam een Bijbank en in elke provincie minstens een agentschap moet oprigtendat het maatschappelijk kapitaal minstens 16 mil- lioen ten volle gestortmoet bedragendat zij geene andere operatien mag verrigten dan die in de wet zyn opgenoemd; dat zij kosteloos blijft waarnemen de functien van Agent van Bijks schatkist; dat zij behalve bankbilletten geen ander papier mag uitgeven dan assignatien aan order van het eene bankkantoor op het andere en dat op de handelingen der Bank van regeringswege toezigt wordt gehouden door een ko ninklijken commissaris. De Nederlandsche crediet- en deposito-bank heeft tot directeur te Parijs benoemd den heer Bainberger, die sedert eenige jaren het huis L. B. Bisschoffsheim vertegenwoordigd. De Hooge Baad heeft niet-ontvankelijk verklaard den offic. van justitie bij de arr.-rechtbank te Haarlem, die in cassatie was gekomen tegen een vonnis dier rechtbank in zake D. B. P. Zuurdeeg, vervolgd ter zake van onbevoegde uitoefening van een tak der geneeskunde, na reeds herhaaldelijk deswegen te zijn veroordeeld, te dier zake is vrijgesproken. Onder begunstiging van zeer schoon weder werd Maan dag avond het feest ter viering van het 25jarig bestaan van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap Natura Artis Magistra te Amsterdam voortgezet. Onder leiding van den heer Stumpff werden een tiental muziekstukken uitgevoerd. Het orchest was smaakvol verlichtdaar de gewone gazarmen met gekleurde glazen in den vorm van tulpen enz. versierd waren, hetgeen een schoon effect maakte. Een buitengewoon groot aantal leden met hunne dames woonde dit concert bij. Dingsdag namiddag had een repetitie plaats voor de uitvoering van Woensdag avond, welke mede door velen werd bijgewoond. In den grooten vijver in het Bosch te 's Gravenhage zal bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een prachtige Moorsche tempel worden opgerigt met sierlijke koepels, plafond enz. Die tempel zal met duizende lampions van verschillende kleuren worden verlicht. Het geheel zal een prachtig gezigt opleveren. Ook in de lanen die derwaarts lei den, is men druk bezig met toebereidselen voor dat feest te maken. Te Groningen is het afbreken van de oude, het maken van een tijdelijke hulpbeurs en het stichten van een nieuw beursgebouw aanbesteed voor de som van f 69,647. De Gemeenteraad van Kampen heeft aan den gazfabrie- kant aldaar een gedeelte gronds aan het plantsoen afgestaan terwijl voor elke straatlantaarn f 25 meer zal worden betaald, waarvoor de gazprijs aan particulieren op 21 centen de kubiek el moet worden gesteld. Aldaar is evenwel in een vergadering van een aantal gaz- verbruikers besloten, om, na de plaatselijke regering met pen en ander te hebben in kennis gesteld, de directié'cler gaz^> fabriek het verlangen der verbruikers kenbaar teimtken ^rhtarnjT bestaande, dat de prijs van het gaz zou wordfehgèb'i$g£v&ö LEIDSCH DAGBLAD. Dece Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Hom mers Vyf Cents. Prjjs dor Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.-, en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerabijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijkt-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouder*, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commitue van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur.- Preeident der Committie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thetauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3—6 uur; der In- en tgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'eRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; -— van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. y;

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1