N°. 1008. Zaturdag 6 Junij. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Bij algemeene leger-orde is door het departement van oorlog ter kennis van het leger gebragtdat door Z. M. aan den lsten luitenant-adjudant W. F. L. Zurich, van het 7de regement infanterie, vergunning is verleend tot het buiten dienst dragen eener sabelhem door het corps officieren der dienstdoende Schutterij te Hoorn tot aandenken aangeboden. HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik zullen zich zoo men verneemt ter viering van de verjaardagen van Z. K. H. en van II. M. de Koningin naar het Loo begeven. H. M. de Koningin-Moeder zal aanstaanden Woensdag met een extra-spoortrein over Amsterdam naar Utrecht ver trekken om zich van laatst gemelde stad met rijtuig verder naar HD. kasteel te Soestdijk te begeven. De begrooting van het departement van Koloniën voor 1863 is met 43 tegen 2 5 stemmen. Vóór de heeren van Kerkwijk, Blom, van Heydenrijk, Kingma, Bots, de Bieberstein, Reinders, van Eek, Oomenvan Dig gelen, Cornelis, Cool, van Heukelom, de Raadt, Hoynk van Papendrecht, de Meester, Kappeyne van de CoppelloKerstens Dumbar, Poortman, Idserda, van der Linden, de Poorter Heemskerk Azn., Heemskerk Bzn., Zijlker, Groen van Prin sterer, Hugenholtz, Godefroi, Dirksvan LogchemBlussé Westerhoff, DullertGuljé, Luybende Lom de Berg, Men sonides, WintershovenBeens, Gevers Deynoot, Viruly en Wijbenga. Tegen, de heeren: van Heiden Reinestein, van Heemstra, van Asch van Wijk, Wichers, Meylink, de Brauwvan Nispen, van der Veen, van Foreest, van der Poel, van Mui ken, Hoekwater, Mijer, van Voorthuysen van Lidth de Jeude Lijcklama, Storm van 's Gravesande, BegramTaets van Ame- rongen Wintgens, van GoltsteinSchimmelpenninck, Hoffman van Lijnden en de Voorzitter. Afwezig de heereu van Bosse, Jespers Nolthenius en Kien. Maandag is in het gebouw der koninklijke militaire acade mie te Breda aangevangen het afnemen der examens der aspi ranten die verlangen om met 1 September aanstaande als kadet op de academie geplaatst te worden. Het getal der aspiranten be draagt 215, terwijl het getal der te plaatsen jonge lieden, 79 bedraagt. De aanvragen zijn voor: Hier te lande, infanterie 25, kavallerie 15, artillerie 40, genie 39. Koloniën, Oost-Indie, infanterie 21, kavallerie 1, artillerie 33, genie 39. Idem, West-Indie, artillerie 2, in het geheel 215 aspiranten. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin zal den 17den dezer van wege het gemeentebestuur van 's Gravenhage in het Bosch weder een prachtige illuminatie worden ontstoken. De lanen zullen met guirlandes en plafond worden verlicht en in het midden van den grooten vijver zal een allergrootste decoratie, uit gekleurde en andere lampions zamengesteld op groote schaal worden aangebragt. Die deco ratie zal al het tot dus verre in den vijver opgerigte in luister overtreffen. Van tijd tot tijd zal tevens de omtrek des vijvers met oostersch en bengaalsch vuurwerk worden verlicht. Ook van wege de litteraire sociëteit zal eene fraaije illuminatie worden ontstoken en op verschillende plaatsen zal muziek wor den uitgevoerd. Naar men verneemt zal de opening van den Koninklijken Zoölogisch Botanischen tuin te 's Gravenhage in de volgende week plaats hebben. De proeven met de beide reusachtige zout- en zoetwater aquariums, tot heden genomen, hebben uitmuntend voldaan. - De plaatselijke commissie tot oprigting van een nationaal gedenkteeken voor November 1813 te Woerden heeft Maan dag besloten, alvorens tot inzameling van bijdragen overtegaan aan de hoofdcommissie kennis te gevendat men eerst de bestemming der gelden wenscht te weten. Wij vernemen nader, dat voor de nieuwe Rotterdam- sche Bank is ingeschreven voor een bedrag van circa 58| millioen, waarvan één tiende gedeelte in bankbilletten enz. op de tafel ter inschrijving tegelijkertijd werd gefourneerd. Donderdag heeft het provinciaal gerechtshof in Zuid- Holland, onder voorzitterschap van Mr. J. A. Philipse, uit spraak gedaan in de zaak van Mr. van Baerle, advocaat te Breda, hem schuldig verklaard aan beleediging met woorden van een magistraatspersoon van het rechtsbewind ter oneffTSare terechtzitting van het kantongerecht te. Ginneken ejr heau.tc LEIDSGH DAG Dose Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Morti mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7j- uur's rn. tot 9 u. 30 m. &v. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IFethoudersMaandagen Donderdag te Huur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aoaijntan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1