PETROLEUM. Adverlenliëii. ip Wollennaaijen en Knippen, ter bevordering van Fabrijk- en Handwerksnijverheid Promotiën aan de Leidsche Uoogeschool. OFFICIEEL NIEUWS. AECKERLIN VAN IPEREN in Nederland. n Weike middelen zyn er aan te wendenom den ambachtsman gedurende den winter dat liij vruchteloos zonder verdienste rondloopt, werk en daardoor brood te verschaffen?'» J. J. VAN KERKWIJK. door den heer Merelli als prima donna bij zijn ttaliaansch ge zelschap zal optredenwelk gezelschap tegen het begin van Julij aldaar en later te Wiesbaden en te Hamburg eenige repre sentation geven. Den 15den Augustus zal er te Mechelen een klerikaal congres plaats hebbenonder presidium van kardinaal Wiseman. Men zegtdat er reeds 4000 deelhebbers aan deze vereeniging zijnwaarin een plegtige affirmatie van de beginselen der kerk zal plaats hebben. Aanstaanden Vrijdag verwacht men te Parijs de openbare behandeling van een niet weinig opzien barend proces, na melijk van de familie Talleyrand tegen zekere Mej. Schneider, die tegen een schadeloosstelling van 200,000 francs door den jeugdigen Prins de Talleyrand Perigord een harer natuurlijke kinderen had doen erkennen. Als een belangrijke gebeurtenis kan men mededeelen dat de heer Berryer den 18den dezer op het secretariaat der prefectuur te Marseille een verklaring heeft gedeponeerd van dezen inhoud: //Ik zweer gehoorzaamheid aan de constitutie en getrouwheid aan den Keizer. (Get.) Berryer." Indien men geloof mag slaan aan geruchtendie in de Parij- sche politieke kringen zijn verspreid dan zouden de drie Mogend heden overeengekomen zijn om ieder afzonderlijk aan Rusland een tweede nota te doen toekomenals gedeeltelijk antwoord op de ontvangen depêches. Alhoewel elke Regering hare uit- eenloopende beschouwingen zou doen kennenzou het gemeen schappelijk doel toch zijn om Polen te bevrijden. Spoedig zal er over de geloofwaardigheid dezer fon-dits" kunnen geoor deeld wordenaangezien men meent dat het antwoord in den Moniteur zal opgenomen worden. In Waltham, Massachusetsbestaat een fabriek van ho- rologien waar meer dan 500 werklieden bezig zijn. Jaarlijks worden er 50,000 horologien afgeleverd. Een pond koperdraad dat een guinea waard iswordt bewerkt tot 100,000 schroef jes, die 700 waard zijn. Wanneer een in deze fabriek ver vaardigd horologie breekt, dan kan men ieder der afzonderlijke gedeelten ontvangenwanneer men slechts het nommer van het uurwerk opgeeft. Eerstdaags zal te Londen een internationale honden- tentoonstelling worden geopend, waartoe reeds nagenoeg 1700 exemplaren, ongerekend de jongen, zijn ingeschreven. Adeline Patti heeft aan de rechterlijke magt te Londen het verzoek gerigt, om ontslagen te worden van de voogdij haars vaders, die met haar zwager zich heeft meestergemaakt van al hetgeen dat zij in het laatste jaar verdiende, en wel 25,000 bedroeg, terwijl zij haar zelfs niet zooveel geven om een eenvoudige japon te koopen, Bovendien weigert haar vader zijn toestemming tot haar huwelijk en sluit haar op, 2oodat zij haar aanstaande echtgenoot niet zien of schrijven kan. Het aantal der branden te Londen was in den nacht tusschen Dingsdag en Woensdag en in den voormiddag van laatstgenoemden dag buitengemeen groot, naardien het niet minder dan zeven bedroeg. De zwaarste dezer branden woedde bij de banketbakkers Batger en Co., in Bischopgatestreet, wier vier verdiepingen hooge magazijnen en werkplaatsen geheel in de asch werden gelegd. Menschen zijn bij geen dezer ongeluk ken omgekomen. 26 Mei. - Tot Doctor in de letteren, de heer H. Mulder, geb. te Almelo, met een academisch proefschriftgetiteld: Ob- 8ervationes criticas in aliquot Plutarchi Vitas. Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Rechtden heer E. J. I. van Sonsbeeckgeb. te Zwolle, met Theses. Ter gemeente-secretarie, is ad f 1,50 verkrijgbaar het door Burgemeester en Wethouders op den 30sten April jl. ingevolge art. 182 der gemeentewet, aan den Raad gedaan uitvoerig en beredeneerd Verslag van den toestand der ge meente, over 1862; voorts, tegen f 4, het eerste deel van den Inventaris van het archief der gemeente, en eindelijk, alle plaatselijke Verordeningen, behoorende tot het Gemeente blad, tegen betaling van 20 cents per vel. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd 1°. door De Heyder en Comp., fabrie kanten alhier, tot het doen plaatsen van zestien stoomwerk tuigen, waarvan acht in hunne katoendrukkerij aan de Heeren gracht, geteekend Wijk VIII, N°. 779 a. b. c., kadastraal bekend Sectie C. N°. 1189, en een gelijk aantal ten behoeve hunner bleekerij gelegen in de LooijerstraatWijk VIII, N®. 303, Kadaster Sectie C. N°. 1230 en 2°. door ArieVroome- steynmelkslijterwonende alhier, tot het houden en mesten van meer dan twee varkensin een daartoe geschikt hokop een open erf achter zijn huis aan het Levendaal, geteekend Wijk II, N°. 347. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 28sten Mei des voormiddags te 11 uur. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 24 Mei 1863. - Pieter van Dissel jm. 24 j. en Johanna Cathariua Dee jd. 21 j. - Willem de Bolster jm. 28 j. en Alida Romijn jd. 25 j. - Gerardus Johannes Vlaanderen jm. 33 j. en Elisabeth Hermina Johanna Mulder jd. 19 j. - Johannes Patist jm. 27 j. en Marrigje Ulm jd. 23 j. Eene JUFVROUW van de P. G., grondig ervaren in het biedt zich aan tot het geven van onderwijs i aan Jonge Dames in bovengenoemd vak. Brieven franco, onder letter X., Bureau van dit Dagblad. V K A. JÊL €5, uitgeschreven door de vereeniging Amerikaausche AARD-OLIE of PE TROLEUM, reukeloos bijna zonder kleur, uit zich zeiven onontvlambaar, is bij Jutl'erstraat te Rotterdamte verkrijgen. Bij een enkel vat van 150 Kan tegen f 30 de 100 Kan. - Bij meerdere vaten tegen f 28 de 100 Kan. Amerikaansche lampen, BrandersLam penglazen etc., in groote keur voorhanden. Alles van directeaanvoeruit Amerika. De ereeniging vraagt: De Vereeniging looft haar groote GOUDEN7 Vereenigings-Medaille uit voor het beste en voldoend gekeurde antwoord op deze vraag. De antwoorden zullen worden beoordeeld door eene Commissie, waarvan elke afdeeling een lid zal benoemen. Zij moeten door eene andere handdan die van den opsteller, zijn geschreven. Geen antwoord zal ter beoordeeling worden aange nomen hetwelk blijkt door den opsteller te zijn geschreven. Zelfs zal de toege wezen medaille niet worden afgegeven, wanneer, na de toewijzing, de hand de schrijvers in het bekroonde stuk duidelijk wordt herkend. De antwoorden mogen niet onderteekend, en alléén met eene spreuk worden onderscheiden. Zij moeten vergezeld zijn van een verzegeld briefje, dezelfde spreuk ten opschrift hebbende, en van binnen den naam en de woonplaats van den op steller bevattende. De naambiljetten der onbekroonde antwoorden zullen onge opend worden vernietigd. Alle ingezonden stukken zijn het eigendom der Ver eeniging. De antwoorden moeten in de Nederlandsche taal, duidelijk geschreven en franco vóór den 31 December1863 ingezonden zijn aan Den Secretaris van bet Hoofdbestuur voornoemd te Gravenhage

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3