Advertentie ii. 4 en pCt. Hypottieek-Oblig-atiën. AFLOSSING. De Nipponvaarders De Franklin-expeditie en haar afloop. -ki„"g Kane de Noordpoolvaarder. - Ed. Vogel, De reiziger in Afrika.- OFFICIEEL NIEUWS. .1. 1 J j 1 t Ontdekkingsreizen in de binnenlanden van Afrika, in Dordbecht, 15 Mei 1863. tooneel werd voorbereidkwam de toon de kamer binnen legde de hand op den arm zijns vaders en vroeg: vader! wat wilt gij beginnen *Daar moet een eind aankomen antwoordde D., die zichzelven geen meester was. /rik ben nu 21 jaren gehuwd en ook 21 jaren ongelukkig. Ik moe9t rijk zijn en heb slechts schulden Intusschen had de zoon die de wanhoop in de woorden zijn9 vaders zag, deze het geweer uit de handen gerukt en zeide: #Gij hebt gelijk, vader, er moet een eind aan komen!" Hij legde daarna op zijn moeder aan, trof haar in de rechterz ijde en doodde de ongelukkige terstond. D. en zijn zoon zijn in hechtenis genomen. Te Overpelt bij Antwerpen heeft een I7jarig jongeling, die- hout weg nam, den landeigenaar met een knuppel gesla gen, zoodat deze voor dood bleef liggen, en een persoon die toeschoot, met een steenworp zoodanig getroffen, zoodat hij dood neerviel. De eerstverwonde is nog niet buiten gevaar de moordenaar is gevat. Uit Djidjelli schrijft menZekere Ali-ben-Saidvan den stam Oulad Mrabot, werd gedagvaard voor zijn caïd terzake van diefstal van edelgesteenten. Overtuigd dat hij door zijn vrouw was aangeklaagdheeft hij zich op afschuwelijke wijze op haar gewrokenhij ontdeed haar van al haar kleederen bond haar aan een paal en bestreek toen haar geheele lig- chaam met een gloeijend ijzer. Zijn moeder had hem bij die lafgrijselijke daad trouw geholpen en daarbij door woord en daad aangehitst. De beide monsters zijn in hechtenis. De Prins en de Prinses van Wallis hebben 11. Zaturdag namens H. M. de Koningin, weder een luisterrijke receptie op het paleis van St. James gehouden. Omstreeks 2000 aan zienlijke personen hebben bij die gelegenheid hunne opwach ting bij HH. KK. HH. gemaakt. Bij de aanwezige leden der koninklijke familie bevond zich ook Z. K. H. de Prins van Oranje. Men schrijft uit LondenDe Drawing-room" van jl. Zaturdag was nimmer geëvenaard voor zooveel betrof bet aantal personen als de pracht van toiletten. Van af Harley-street tot half weg het Strand was het een onafzienbare rij van de kost baarste equipageswaarin ongeveer twee duizend dames gezeten waren. Er verliepen omstreeks 4 uren voor dat het laatste rij tuig kon doorrijdenzoodat ten ongeveer 6 uur de laatste dame aan de Prinses van Wallis werd voorgesteld. Het huwelijk van den Prins van Wallis heeft op den verkoop der Londensche nieuwsbladen den volgenden invloed uitgeoefend. Op Maandag 9 Maart jl. kwamen er van de Times 135,000 in de wandeling; van de Daily Telegraph 230,000; terwijl de Morning Star en de Standard tusschen de 80 en 100,000 elk debiteerden, De trouwdag was Dingsdag den lOden en op Woensdag den llden hield het debiet zich staande en vermeerderde- zelfs. De Illustrated London News had orders lot 31S.ÖÖ0 exemplaren, doch kon slechts 200,000 afleveren. De waarde van deze oplage van de Time9 bedraagt plus minus 20,000; van de Daily Telegraph 11,500; van de Illustra ted London News tegen 50 cents 100,000. Voor het prac- tische oog van den papierfabriekant zijn de cijfers van het wigt papier door soortgelijke enorme oplagen verbruikt, niet onbe langrijk. Het gewigt van de oplaag van de Times in deze dagen was 43,875 Engelsche ponden (a 0,454 Nederl.)van de Daily Telegraph 39,539; en van de Illustrated London News 97,916. Het gezamenlijk bedrag dat deze hoeveelheden naar marktprijs berekend, vertegenwoordigen, beteekent nog al iet9. Als men de qualiteit van het Times-papier op 5 f stuiver per pond (Eng.) stellendan krijgt men dat het papier voor eiken dag ruim 12,000 kostte. Het papier van de Daily Telegraph, op 4{ stuiver per pond gesteld, kostte ruim ƒ9000 en ah men het papier van de Illustrated London New9op5j- stuiver per pond schatte, verkrijgt men dat het bedrag aan papier voor één enkele oplaag van deze drie bladen op pl. m. 27,009 gebragt moet worden. Een gedeelte der Kroon-diamanten van Portugal zal worden verkochtom een bedrag van 60,000 bij elkander te krijgen. Menige liefhebber heeft zich reeds opgedaandoch het is allezins waarschijnlijk dat zij te Londen zullen worden verkocht. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat dagelijksuitgezonderd de Zondagendes voormiddags tusschen 10 en 1 uur, de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente,. behoorende tot de ligting van den jare 1858 ver krijgbaar zijn ter gemeente secretarie, mits men zich in persoon daartoe aan melde. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 18den Mei 1863. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 1 wegens het baggeren in den Drift, zonder consent. 1 wegens het rondventen van zeevisch zonder bewijs van keuring. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het mishandelen vau een hond op de openbare straat. 20 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 2 wegens overtreding van art. 815 der algemeene politie verordening. 1 wegens overtreding van art. 321 der algemeene politie verordening. 1 Vrijgesproken als zijnde de sloot waarin gebaggerd was niet onder het toezigt van Rijnland. J Het Bestuur der Nederlandsche Hypo theek-bank berigt, dat hare Schuldbrieven, opeischbaar den Sisten Mei 1863, met de tot op dien dag sedert den laatst verval len Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de .Ontvangt en Betaalkas te Amsterdamop Maandag den lsten Junij 1863 en volgende werkdagen. Bij A. W. SYTHOFF te Leidenis verschenen Grinnell-expeditieter opsporing van Sir John Franklin, in de jaren 185 3,185 4 en 1855, onder bevel van Dr. E. K. KANEmet 130 boutgravuren. Prijs 2.50. ian. In schetsen en nieuwere reizen, door F. STEGER. Met 160 houtgravuren. Prijs 3.50. Ontdek- van de noordwestelijke doorvaart door MAC CLURE.Het vinden der overblijfselen van de Franklin-expeditie, door Kapitein MAC CLINTOCK; Naar H. WAGNER, door CRISTlAAN DE JONG. Met Houtgravuren. Prijs2.20. Zijne reizen en ont dekkingen in de binnenlanden van Afrika; als: de groote Woestijn, Soedan, het Meer Tsadenz. benevens eene levensschets des reizigers. Naar H. WAGNER, door H. M. C. VAN OOSTERZEE. Met 110 Houtgravuren. Prijs2.75. LilVJiNliö 1 UiNE-. schetsen uit de bekendste oudere en nieuwere reizen, I vooral met betrekking tot de groote ontdekkingen in Zuid-Afrika, gedurende de jaren I jl.8401856, door H. M. C. VAN OOSTERZEE, Met 130 Houtgravuren. Prijs 2.60, De Betrekkingen van wijlen Vrouwe JOHANNA HOUKJEN HERINGA, eerst Weduwe van den Hoogleeraar T. A. Cla- eisse, laatst Weduwe van den Heer Adolph Blussé van Ouu-Alblasdanken hartelijk voor de menigvuldige bewijzen van deel neming in hun verlies.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3