A°L t863. Dingsdag 19 Mei A'i Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw monsignor Vecchiotti, die als Pau selijke internuntius bij het Nederlandsche Hof zal worden ver vangen; en tot ridder dier orde de abt Baldassari, tot dus verre secretaris bij de missie van het Hof van Home te 's Gra- venhage. Z. K. H. de Prins van Oranje wordt op het einde dezer maand of in de eerste dagen van Junij van HD. buitenland- sche reis in de residentie terug verwacht. Z. K. H. Prins Alexander heeft de menagerie van den heer Smidt bezocht en tevens onderscheidene malenen laat- stelijk Zaturdag jl., de galerij van Nijverheid van den heer Louis Vannes in oogenschouw genomen, in welke laatste vooral de machinerien in de steenkolenmijn door stoom ge dreven en het gezigt in de diepte der mijn in hooge mate de aandacht trekken. De audiëntie van den minister van Justitie zal op aan staanden Woensdag en die van den minister van Marine op aanstaanden Vrijdag niet plaats hebben. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft besloten nabij Helmond, voor do spoorweglijn Venlo-Helmondeen stationsgebouw te doen bouwen en wel meer bepaald tusschen de doorsnijding van het zoogenaamde Smalstraatje en een weg 175 ellen oostelijk van de Zuid-Willemsvaart gelegen. De werkzaamheden tot het behoud van de ruïne van Brederode, met welke in 1862 een begin is gemaakt, zijn in dit jaar voortgezet. Men beeft niet alleen de meest bouwval lige punten ondersteund, maar ook de toegangen tot en de trappen in het gebouw in bruikbaren staat gebracht. Een groot gedeplte van het puin en ,van de .aarde, met welke het gebouw bedekt wasis opgeruimden daardoor zijn niet alleen de oorspronkelijke vloeren weder ézigtbaar geworden, maar geheele vertrekkenwelker aanwen men niet vermoeddeeen keuken met twee ovens, kelders en een waterput, alsmede vroeger ge welfde vertrekkendie misschien wel tot gevangenis hebben gediend. Bij het opruimen van het puin heeft men geen voorwerpen van eenig aanbelang gevonden, maar wel blijken, dat het ge bouw voor den brand van 1426 met vierkante platte dakpan nen is gedekt geweesten dat het herstelde gedeelte van een leijendak is voorzien geworden. Vermoedelijk is daarbij reeds een gedeelte van het oorspronkelijke gebouw gesloopt, vermits men onder het puin, met ettelijke duimen zwarte aarde bedekt stapels afgebikte steenen heeft gevonden. In een der kelders, welke klaarblijkelijk tot het bergen van turf heeft gediend zijn de steenen verglaasd en aaneengesmolten. Het vooruitzigt bestaat, dat de werkzaamheden in het volgend jaar zullen worden voortgezet, en dat nog meer gedeelten van het ge bouw thans nog onder het puin bedolvenzullen worden ontbloot. De heer P. N. Quarles van Ufford, te Zutphen vestigt de aandacht zijner landgenooten op een waardige stichting die sedert vijfenveertig jaren zich ten doel stelde armoede te voorkomen, eerlijke armoede door werkverschaffing brood, door arbeid zelfvoldoening te geven. De Maatschappij van Weldadigheid die den hooggescbatten Prins Frederik der Nederlanden haren voorzitter mag noemen en haar voortdu rend bestaan grootendeels aan dien edelmoedigen Vorst heeft te danken, kwijnt door gebrek aan deelneming, in een tijd perk nu ieder bedacht is op waardige wijs het halve eeuwfeest te vieren van Nederland's herstelling na vreemde overheer- sching. Niet voor een vergankelijk monument, nog onzeker in aard en strekking, voorzeker kostbaar, verklaart de schrij ver iets te zullen bijdragenmaar wèl stelt hij zich voor, in November aanstaande een extra gift voor de Maatschappij van Weldadigheid beschikbaar te stellen, en hij hoopt dat zijn voorbeeld navolging moge vinden. De arr.-rechtbank te Deventer heeft, ter vervulling der opengevallen betrekking van kantonrechter te Ommen, op de aanbevelingslijst geplaatst de heeren en Mrs. M. d'Aumerie griffier bij het kantongerecht te OmmenF. A. R. A. baron van Ittersumsubstituut griffier bij de arr.-rechtbank te Gro ningen en L. van Riemsdijk, griffier bij het kantongerecht te Almelo. Donderdag is te Apeldoorn aan een uitterende ziekte op bijna 28jarigen leeftijd overleden Dr. Thomas Kroon, sedeft I Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 Aw de' drie maanden. Afzonderlijke Nom- uiers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.7fe Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts.'Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. 'Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n., de overige dagen uitgezonderd de Zuudag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u, 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Ooit-Iadiaohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage desZaturdagsv.au 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 —2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. - u .-In, '"i.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1