IV0. 992. Maandag 18 Mei. A°. 1863. Biniieulandsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD. -f f w rv r> '4 9 c, f f O fff JC'i Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.7 J- Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 n. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amstardam te 8 n. 36 m.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 n. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Ooat-Indiaohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks vaD 7£ uur's in. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Acoijuseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '(Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Z. M- heeft benoemd tot ridders der orde van den Ne- derlandschen Leeuw de hoogleeraren P. L. Rijke en Mr. J. E. Goudsmit te Leiden en Mr. C. W. Opzoomer te Utrecht; alsmede den heer A. van Daalenlid der Gedeputeerde Staten van Gelderland; voorts tot adj.-commies bij het departement van Binnenl. Zaken W. L. Gerritsen; tot president der com missie tot het examineren der zee-officieren het lid dier com missie J. M. Obreen en tot lid der commissie den luit. ter zee 1ste kl. Jhr. H. O. Wichers; voorts op verzoek eervol ontslag verleend aan W. van Warmelo als kantonrechter te Vlaardingen en aan C. A. Penning als ontvanger der directe belastingen ene. te Aalten. Nog heeft Z. M. benoemd tot kapitein en magazijnm. der artillerie 2de kl. te Breda den kapt. Jhr. W. G. Wttewaal van Stoetwegen van het 2de regt. vesting-artilleriein plaats van den kapt. W. L. Swaanop pensioen gesteld met den rang van majoor. Z. M. de Koning heeft de heer Sorel te 's Hage, op gedragen het decoreren en op nieuw opmaken van een aantal appartementen op het paleis Het Loodie appartementen zul len allerprachtigst worden ingerigt. Z. K. H. Prins Frederik heeft Vrijdag geheel en incog nito de 's Gravenhaagsche Kermis bezocht, en verscheidene aankoopen gedaan, ook Z. K. H. Prins Alexander bezoekt de kermis meermalen en doet in vele kramen aankoopen. Bij de tractaten betreffende de Scheldetol is bepaalddat België 600,000 en Holland 300,000 gulden voor de werken ter verbetering van de Maas zal betalen. De twee gouverne menten zullen op gezamenlijke kosten een nieuw afleidings kanaal te Maastricht aanleggen. De sommendie Belgie voor die verschillende werken zal betalenzullen f 900,000 niet te boven mogen gaan. Bij die tractaten worden verder, tot uit breiding van den handel, wijzigingen vastgesteld in het douane stelsel tusschen Belgie, Holland, Frankrijk en Engeland. De inkomende rechten op visch in Belgie zullen ook worden ver minderd. Te Haarlem heeft de commissie voor de oprigting van een gedenkteeken voor 1813 beraadslaagd over een herhaalde uitnoodiging tot het verkiezen van een afgevaardigde voorde hoofdcommissie. Met eenparigheid van stemmen is besloten dat door de commissie aan die uitnoodiging niet kan worden voldaanvermits de hoofdcommissie niet heeft erlangd de uit breiding, met welke de Natie kan gerekend worden gelijkma tig in dezelve te zijn vertegenwoordigden bij haar antwoord deswege tevens te verklarendat zijvertrouwende op de goede gezindheid van Z. K. H. den Prins Voorzitter, meent temo gen verwachten dat aan het rechtmatig verlangen van zoo velen in den lande, even als aan het hare, op de een of an dere wijze zal worden voldaan, met bijvoeging, dat zij, door drongen van eerbied voor Z. K. H., zich alsdan met den mees ten ijver en bereidwilligheid tot bevordering van het groote doel bij de hoofdcommissie zal aansluiten. De plaatselijke commissie te Utrecht heeft tot afgevaar digde voor de hoofdcommissie benoemd Jhr. Mr. B. J. Lin- telo de Geer; in plaats van Mr. C. W. Moorrees, die daar voor heeft bedankt. Slechts 18 leden waren opgekomen. Vrijdag avond is te 's Hage op het Zieken aangekomen een schroefstoomboot bestemd voor de vaart van Koopmans goederen van 's Gravenhage op 's Hertogenbosch die gevoerd zal worden door den kap. G. van den Boom. De boot heeft een lengte van 102 voet, een breedte van 16 voet bij een diepgang van 3£ voet. De boot is gebouwd op de scheepswerf van den beer Smit aan den Kinderdijk. De machinerien zijn vervaardigd door den heer Dieperaren. Het uiterlijke en inwendige is zeer net, en de eerste proef heeft zeer goed aan de verwachting beantwoord. Heden Zaturdag ten elf uur is de eerste reis ondernomen terwijl coramissien uit de residentie, Delft en Schiedam waren uitgenoodigd om de eerste reis medeteraakenten einde zich zoo van de goede inrigting der boot als van de snelheid van hare vaart, te kunnen overtuigen. Uit het programma voor de 14de algemeene tentoon stelling van vee, voortbrengselen van en werktuigen voorden landbouw, te houden te Haarlem, door de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, blijkt het volgende: Maandag 21 September, ontvangst akkerbouw, voortbreng-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1