N°. 987. Maandag 11 Mei. A°. \m. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder-grootkruis der orde van den Nederlandsche Leeuw Mr. J. R. Thorbecke, minister van Binnenl. Zaken; tot ridders der orde van den Eikenkroon Mr. J. W. Foest, commissaris van politie te Amsterdam en A. J. Lammehonorair-lid der commissie van bestuur over het mu seum Fodor aldaar. Z. M. de Koning heeft Donderdag middag in een bij zonder gehoor ontvangen Mgr. Vecchiotti, internuntius van Z. H. den Paus bij het Nederlandsche Hof, tot het overhan digen zijner brieven van terugroeping, zijnde hij tot een hoo- gere betrekking benoemden tevens om van Z. M. afscheid te nemen. Het vertrek van H. M. de Koningin naar Stuttgard blijft bepaald op aanstaanden Maandag morgen te zes uur. H. M. zal onder anderen vergezeld worden door HD. hofdame de baronnesse E. W. A. van Pabst von Bingerden. Van een wel onderrigte zijde vernemen wijdat bij het Koninklijk besluit, waarvan vroeger melding is gemaakt, wel overeenkomstig het gegeven berigt, het besluit van Gedep. Staten van Gelderland, betreffende een klagt van den kerke- raad der Christelijke Afgescheiden gemeente te Wezepe over het kerkgebouw der Hervormde gemeentevernietigdmaar dat in de inhoudsopgave van dat nu vernietigde besluit een mis stelling is ingeslopen. Gedep. Staten namelijk hebben de be zwaren in hooger beroep bij hen ingebragtvoor geen beschik king vatbaar verklaard en alzoo, zonder over de gegrondheid of ongegrondheid daarvan te oordeelende klagers als niet ontvankelijk afgewezen. Nu deze beslissing vernietigd is zal eerst dat onderzoek in hooger beroep moeten geschieden en daarna zal het kunnen blijken of Gedeputeerde Staten al of niet oordeelenin overeenstemming met het gemeente bestuur van Oldebroekde ingebragte bezwaren voor ongegrond te moeten houden. Zoo als bekend is zal dit jaar geen groot oefeningskamp te Milligen worden gehouden. Dientengevolge is naar men verneemt door bet Dep. van Oorlog bevolen dat er in alle groote garnizoensplaatsendoor de aldaar gevestigde troepenge combineerde oefeningen op groote schaal zullen plaats hebben. Ter vervulling der opengevallen betrekking van kantonrech ter te Woerden heeft de arr.-rechtbank alhier een aanbevelings lijst opgemaakt en daarop geplaatst de heeren en Mrs. H. P. Hoog, griffier bij het kantongerecht te Woubrugge, A. J. Wijn stroom en N. Sikkel Groosadvocaten alhier. In de vergadering van den op Donderdag 11. gehouden gemeenteraad te Deventer werd door de raads-commissie over de gasfabriek medegedeelddat zij besloten had om eerstdaags een voorstel intedienen om den prijs van het gas weder te vermindereningaande 1 Januarij 1864 en dien te bepalen als volgt: voor de eerste twee duizend ellen twaalf cent, voor de volgende twee duizend elf cent en voor al het meerder gebruik tien cent per el in het loopend jaar, en voorts om de meterhuur te verminderen met 25 pCt. (1000 kub. voet a f 3,50 staat gelijk met 12cent per el of 1000 kub. voet a f 3,00 staat gelijk met 10T67°T cent. Men betaalt te Arnhem voor de 1000 kubiek voet f 6,50, zoodat de prijs tusschen Arnhem en Deventer plus minus 100 pCt. verschilt.) Donderdag heeft Jhr. van der Wijck het hoogleeraar- ambt in de wijsbegeerte aan de Groningsche Hoogeschool aan vaard met het houden eener redevoering in de Hollandsche taal over den oorsprong en de grenzen der menschelijke kennis. Een visscher van Hoorn dezer dagen zijn netten uit zettende in de Zuiderzee tusschen Hoorn en Enkhuizen, vond daarin bij het ophalen een glinsterend voorwerp, dat bij nadere beschouwing bleek een zware gouden ring te zijn van een antiek grof maaksel, waarvoor hem een goudsmit f 20, de waarde aan oud goud uitbetaalde. De hoofdonderwijzer H. van den Berg te Naaldwijk vierde Dingsdag zijn 25jarige ambtsdienst. Donderdag middag ongeveer l uur bij aankomst van den spoortrein van Emmerikheeft de persoon van H. A. P. een poging tot zelfmoord gedaan door zich bij de nadering van dien trein ter hoogte van de Velperpoort te Arnhem op de rails te werpen; welke poging is verijdeld geworden doordien de machinist nog tijdig konde stoppen. Donderdag 11. barstte 's middags te 12 uur aan den Ham 6 LEID8CH DAGBLAD. Dese Courant Verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, cd franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12} Cta. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m-; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u., 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iodisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eo 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7} uur's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 unr; der In- en Uitgaande Rechten en Aoeijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van «Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1