N°. 981. Maandag 4 Mei. A°. 1 tóC 1 Binnenlandsch Nieuws. X? I'M-i&r ■V LEIDSCH DAGBLAD. $>>d%k Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Nona- uiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgen9 te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7}- uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IPethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnaan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot procureurs bij de volgende arr.-recht- banken benoemd: te Alkmaar, Mr. J. P. Kraakman, plaats vervangend kantonrechter en advocaat aldaar, en te Sneek, Mr. H. H. Hiddinga, advocaat aldaar; alsmede den hoogleeraar C. van Heynsbergen met uit. Junij eervol ontslagen als presid. der commissie tot het examineren der zeeofficieren enz., onder toekenning van pensioen. Z. M. de Koning heeft Vrijdag te Amsterdam audiëntie verleend die zeer druk was bezocht. Bij H. [M. de Koningin die 's voormiddags de Sophiasckool en het museum Fodor een bezoek had gegeven, werd te uur groote damesreceptie gehouden. Z. K. H. de Prins van Oranje bezocht de ambachts school voor den werkenden stand opgerigten de Fransche manége. De vorstelijke familie vereerde met haar tegenwoor digheid het concert van Amstels mannenkoor in het Park. H. M. de Koningin zal zich den llden dezer naar Stutt- gard begeven en aldaar tot eenige dagen voor Hü. verjaardag verblijven, ten einde dan het Loo te bezoeken. Na aldaar eenige dagen te hebben vertoefd, zal H. M. naar de residentie terugkeeren. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal van Vrijdag, is beraadslaagd over de conclusie van het rapport der commissie over het verzoekschrift van leden van den Ge meenteraad van Vledder, ten aanzien van de schoolquaestie sedert lang aanhangig, doordien de Maatschappij van Welda digheid ontheven is van de verpligting om schoolonderwijs te verschaffen, aan de kinderen in die koloniën verpleegd. Nadat de minister van Binnenl. Zaken deswege eenige inlichtingen had verstrekt, is de conclusie van het rapport der commissie aangenomen, om het verzoekschrift ter griffie nederteleggen en een afschrift van het rapport aan den minister te verzen den. Daarna is de Kamer uiteengegaan. Z. K. H. de Prins van Oranje zal zicb na HD. terug komst van Amsterdam en wel in het laatst der volgende week naar Engeland begeventen einde bij de aldaar te houden Courses tegenwoordig te zijn, waarna Z. K. H, zich vermoe delijk naar Frankrijk zal begeven. De commissaris des Konings in de provincie Zuid-Hol land, heeft bij besluit van 25 April 1863 bepaald, dat het ia de maand Junij aanstaande, te houden onderzoek van de ver lofgangers der militie te land zal geschieden voor de gemeente Leiden ligting 1859 en 1860 op Maandag 8 Junij; 1861 ea 1862 Dingsdag 9 Junij. Voor de overige gemeenten van het kanton Dingsdag 9 Junij, De gemeenteraad van Leeuwarden heeft beraadslaagd over een voorstel van de firma Wed. A. Sterkman en Zn. te's Hage om, wanneer zij op 1 Oct. 1865 in het bezit zou worden ge steld van de bestaande fabriek, gedurende 20 jaren de stede lijke straatverlichting voor f 4000 'sjaars aantenemen en de particulieren hoogstens 14 cent de kubiek el gas te berekenen. Bij eindstemming verklaarden zich 10 leden vóór en 10 tegen die overeenkomst, terwijl één lid zich krachtens art. 46 der gemeentewet buiten stemming hield. De stemmen staakten maar daar de vergadering voltallig was, kwam het 3de lid van art. 50 in toepassing, zoodat het voorstel is verworpen. Uit een goede bron verneemt men dat de directie der gazfabriek te Gouda, wegens het veelvuldig gebruik van pe troleum, niet ongenegen is den tegenwoordigen prijs van het gaz aanzienlijk te verminderen wanneer het gemeentebestuur een verlenging van minstens tien jaren van het loopende con tract zoude willen toestaan. De aandeelhouders in de Nederlandsche maatschappij van brandverzekering te Tiel hebben besloten het kapitaal der maat schappij met f 500,000 te vergrooten en de deelneming alleen voor hun opentestellen. Uit het verslag omtrent den toestand en de werking van het Burgerlijk Armbestuur te Arnhem over 1862 blijkt, dat in de maand December 11. een scheiding tusschen de erfgena men van wijlen Mej. G. D. A. van Lelyveld is tot 9tand ge komen waarbij aan de Arnhemsche armen voor het hun ge maakte een zesde deel der nalatenschap f 12351,43® is toebe deeld van welke som een gedeelte is gereserveerd tot naden aüoop van het tusschen den logementhouder Frohnhauzer en de erfgenamen aanhangig proces. Een bedrag van 9984,70 is tusschen de verschillende armbesturen verdeeld, in verhou ding tot elks getal armen zoodat het burgerlijk armbestuur

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1